Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Dlaczego karp ?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Od kilku lat bywam nad stawami milickimi bo tam oprócz karpia i innych ryb w stawach hodowlanych to i ogromna ilość ptaków.
    ... ale troszkę informacji: W srednioweiczu Cystersi założyli tam ok. 14,5 tys. hektarów stawów hodowlanych. Teraz zostało ich ok. 7,5 tys. hektarów.
    Jeżelu ktoś będzie tam to namawiam na karpia w licznych restauracjach w okolicy np. w Rudzie Zmigrodzkiej, Rudzie Sułowskiej,w "Zamek mysliwski Huberówka".

    https://www.youtube.com/watch?v=1LSVUTZldZQ

    https://issuu.com/stawymilickie/docs...doliny_baryczy

    http://emapy.com/barycz/stw.html#c=3...ro&t=layers&g=

    Zapewniam Was, że zjecie tam karpia jakiego w życiu nie jedliście.Ja się o tym przekonałem. Po prostu wiedzą jak go przyrządzić żeby nie odczuć tych wszystkich ujemnych wrażeń. (trzeba mieć cierpliwość w oczekiwaniu na danie bo w sezonie konsumentów pełno )
    Nieżaleznie od karpia jest to niesamowice piękny region dla miłośników wędrówek kajakowych (Dolina Baryczy), wypraw rowerowych i fotografów.
    Namawiam (nie koniecznie na karpia ale ) do "spenetrowania" tego regionu.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    abir, dałbyś swój przepis na karpia ?

  3. #13
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Oczywiście. Jest bardzo prosty, bez udziwnień.
    1. Dobry produkt, czyli ryba bez posmaku mułu. W kuchni tego już nie usuniesz z ryby. To oczywiście sprawdzimy dopiero przy konsumpcji. Ale kto je ryby ma swoje sprawdzone miejsca zakupu. Ja takie mam
    2. Najlepiej dzień przed posilkiem rybę wypatroszyć i pokroić w dzwonka lub pół dzwonka, jak kto woli. Dobrze by dzwonka nie były zbyt grube. Lepiej będą się smażyć. Dość mocno osolić. Przez noc ryba przejdzie.
    Oczywiście w dni powszednie rybę robię po południu i na wieczór jest kolacja. Nie bawię się w 2 dni ćwiczeń.
    3. Karpia obtaczam w mące.
    4. Najważniejsze, karpia smażymy na maśle, na małym ogniu. Tu potrzebna jest cierpliwość i wyczucie. Zbyt duży ogień przypali masło i ryba też nie zdąży się ściąć. Co jakiś czas dokładamy odrobinę świeżego masła. Pozwala to uniknąć przypalania masła. I tak pomalutku
    5. Karpia przekładam 2 razy. Najpierw gdy się zamknie z zewnątrz. Potem drugi raz aby dobrze się ściął i obsmazyl z zewnątrz.
    6. Smacznego. Karp dobrej hodowli nie będzie trącić mułem, często ma lekko słodkawy posmak
    Przerabiałem kupowanie filetow lub dzwonek już oprawionych. Żaden z nich nie miał nigdy smaku świeżej ryby kupowanej w całości
    Dorsz i inne ryby robione na oleju są proste w smazeniu. Za to karp lub halibut które wymagają masła są trudniejsze. Ze względu na to masło i grubość ryb. Tu przyda się trochę wprawy.
    Trzymam kciuki za efekty
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  4. #14
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    Oczywiście. Jest bardzo prosty, bez udziwnień.
    1. Dobry produkt, czyli ryba bez posmaku mułu. W kuchni tego już nie usuniesz z ryby. To oczywiście sprawdzimy dopiero przy konsumpcji. Ale kto je ryby ma swoje sprawdzone miejsca zakupu. Ja takie mam
    2. Najlepiej dzień przed posilkiem rybę wypatroszyć i pokroić w dzwonka lub pół dzwonka, jak kto woli. Dobrze by dzwonka nie były zbyt grube. Lepiej będą się smażyć. Dość mocno osolić. Przez noc ryba przejdzie.
    Oczywiście w dni powszednie rybę robię po południu i na wieczór jest kolacja. Nie bawię się w 2 dni ćwiczeń.
    3. Karpia obtaczam w mące.
    4. Najważniejsze, karpia smażymy na maśle, na małym ogniu. Tu potrzebna jest cierpliwość i wyczucie. Zbyt duży ogień przypali masło i ryba też nie zdąży się ściąć. Co jakiś czas dokładamy odrobinę świeżego masła. Pozwala to uniknąć przypalania masła. I tak pomalutku
    5. Karpia przekładam 2 razy. Najpierw gdy się zamknie z zewnątrz. Potem drugi raz aby dobrze się ściął i obsmazyl z zewnątrz.
    6. Smacznego. Karp dobrej hodowli nie będzie trącić mułem, często ma lekko słodkawy posmak
    Przerabiałem kupowanie filetow lub dzwonek już oprawionych. Żaden z nich nie miał nigdy smaku świeżej ryby kupowanej w całości
    Dorsz i inne ryby robione na oleju są proste w smazeniu. Za to karp lub halibut które wymagają masła są trudniejsze. Ze względu na to masło i grubość ryb. Tu przyda się trochę wprawy.
    Trzymam kciuki za efekty
    jaka to jest dobra hodowla ? zapoznaj się ze sposobem żerowania karpia to nie będziesz snuł opowieści z mchu i paproci, karp to taka wodna świnia, ryje w dnie i nic tego nie zmieni, jeszcze nie widziałem hodowli karpia w wykafelkowanych zbiornikach ale widziałem stawy karpiowe po spuszczeniu wody
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #15
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jaka to jest dobra hodowla ? zapoznaj się ze sposobem żerowania karpia to nie będziesz snuł opowieści z mchu i paproci, karp to taka wodna świnia, ryje w dnie i nic tego nie zmieni, jeszcze nie widziałem hodowli karpia w wykafelkowanych zbiornikach ale widziałem stawy karpiowe po spuszczeniu wody
    Sam pisałeś jak hodowca może przygotować rybę do sprzedaży aby nie było mułu. O tym właśnie piszę. O dobrej hodowli.
    Wiem jak odżywia się karp. Mieszkam przy stawach i pół życia w nich spędziłem. W lodowatej wodzie przy odłowie świątecznym też na śluzach i basenach.
    Na to czy ryba leci mułem, nie ma znaczenia tylko to że żre z dna.
    Jakoś jedna ryba leci mułem inna nie. To nie jest przypadek.
    Ale co tam, ty widziałeś dno stawu, dodatkowo zapchaleś sobie głowę mchem i paprocią. Teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jaka to jest dobra hodowla ? zapoznaj się ze sposobem żerowania karpia to nie będziesz snuł opowieści z mchu i paproci, karp to taka wodna świnia, ryje w dnie i nic tego nie zmieni, jeszcze nie widziałem hodowli karpia w wykafelkowanych zbiornikach ale widziałem stawy karpiowe po spuszczeniu wody
    Są solidne hodowle, mam taką w niedużej odległości. Woda z lokalnego zlewiska, żadnych większych skupisk domów i gospodarstw hodowlanych, a po odłowie ryby ładują w zimochowach o dużym przepływie czystej wody.
    Karp nie musi śmierdzieć mułem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Są solidne hodowle...
    I chyba takich hodowli przybywa, coraz częściej można kupić karpia bez zapachu mułu w pakiecie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Proszę Cię!
    Nie wiem jak smakuje karp ze stawu z przepływającą wodą. Kupuję karpia w sklepie, więc nie wiem gdzie dorastał.
    Nie lubię karpia nie dla tego, że nie lubię ryb ale dlatego, że ma za dużo ości. Jem ją tylko na Wigilię (bo tradycja) i to w bardzo symbolicznych ilościach. Owszem, kilka razy mi smakował ale ilość ości nie jest w stanie mnie do tej ryby zachęcić.
    Być może los sprawi, ze kiedyś spotkamy się w realu to poczęstuję Cię przygotowanym przez siebie karpiem którego starannie wyfiletuję tak aby nie było najmniejszej ości.
    pozdrawiam Wiejo

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ufff... a u mnie od dziecka karpia nie było. Po prostu nikt nigdy nie podejmował się zabicia. Jak już w wieku dorosłym spróbowalem karpia to do mnie nie przemawia, Ości w rybie to nie jest jakiś duży problem, ale nie smakuje mi tego typu mięso. A ryby lubię. Z ciekawszych ryb, to jadłem barakudę.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    abir, dzięki za przepis. Przy najbliższej okazji przetestuję. Nie będzie to prędko ale dodałem do zakładek.

Podobne wątki

  1. Złoty karp - 2 największe sprzętowe życzenia
    By Hom_er in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.09.13, 17:57
  2. Dlaczego E1?
    By Flagoon in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.01.06, 13:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.