Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 20/2020 wybieramy max. 2 prace

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Bodzip

    2 9,52%
  • 2. paparapa

    4 19,05%
  • 3. gulasz

    10 47,62%
  • 4. Mirek63

    2 9,52%
  • 5. Krakman

    1 4,76%
  • 6. Wiejo

    1 4,76%
  • 7. a123

    6 28,57%
  • 8. Cru

    7 33,33%
  • 9. wtw

    0 0%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: popRAWka 20/2020 - Głosowanie i Wyniki

  1. #41
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Mnie w Twojej pracy na prawdę zasmucił kolor mostu kolejowego oraz tak mocne przytłumienie blasku, że zaczęło być widać klasyczną szarość na światłach i ogólnie spowodowało to, że zdjęcie zrobiło się mdłe i szare. Ale muszę przyznać, że sam odblask na wodzie wyszedł fajnie.

  2. #42
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Mnie w Twojej pracy na prawdę zasmucił kolor mostu kolejowego oraz tak mocne przytłumienie blasku, że zaczęło być widać klasyczną szarość na światłach i ogólnie spowodowało to, że zdjęcie zrobiło się mdłe i szare. Ale muszę przyznać, że sam odblask na wodzie wyszedł fajnie.
    Nie smuć się, bo nie ma powodu. Dobrze jak są różnice i nie wszystko jest takie samo. Też nikt z nas nie jest doskonałym w te klocki , więc możemy sobie pomarudzić....
    Ja widzę sprawę zgoła odmiennie, bo odbieram Twoją pracę jako przekontrastowaną z nadmiernymi cieniami , a właściwie czerniami, nadmiernie rozświetloną z widocznym deficytem półtonów. Właściwie to prawie wypala oczy
    Zastanawiam się jakie byłyby różnice gdyby postawić nasze monitory obok siebie.... I jeszcze nurtuje mnie kwestia oświetlenia stanowiska pracy. Bo to samo zdjęcie oglądane na różnie oświetlonym stanowisku pracy wygląda diametralnie inaczej.
    Ewentualnie gdyby się komuś poczytać o tych zagadnieniach, to proszę . https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzan...obrobki-zdjec/

    Dyskutując mamy szansę czegoś się nauczyć. Uciekając od wymiany poglądów jesteśmy skazani na wstecznictwo....

  3. #43
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Dyskutując mamy szansę czegoś się nauczyć. Uciekając od wymiany poglądów jesteśmy skazani na wstecznictwo....
    Ciekawie wygląda ta dyskusja
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Mnie w Twojej pracy na prawdę zasmucił ...
    Ja widzę sprawę zgoła odmiennie, bo odbieram Twoją pracę jako ...
    Wygląda to raczej na wytykaniu sobie błędów.
    Dyskusję wyobrażam sobie jako odpowiadanie na postawione zarzuty- zrobiłem tak, bo tak to właśnie widzę. Być może, stawiający zarzut przyjmie ten argument. W ten sposób można się czegoś nauczyć nawet nie biorąc udziału w dyskusji.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #44
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nie smuć się, bo nie ma powodu. Dobrze jak są różnice i nie wszystko jest takie samo. Też nikt z nas nie jest doskonałym w te klocki , więc możemy sobie pomarudzić....
    Ja widzę sprawę zgoła odmiennie, bo odbieram Twoją pracę jako przekontrastowaną z nadmiernymi cieniami , a właściwie czerniami, nadmiernie rozświetloną z widocznym deficytem półtonów. Właściwie to prawie wypala oczy
    Zastanawiam się jakie byłyby różnice gdyby postawić nasze monitory obok siebie.... I jeszcze nurtuje mnie kwestia oświetlenia stanowiska pracy. Bo to samo zdjęcie oglądane na różnie oświetlonym stanowisku pracy wygląda diametralnie inaczej.
    Ewentualnie gdyby się komuś poczytać o tych zagadnieniach, to proszę . https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzan...obrobki-zdjec/

    Dyskutując mamy szansę czegoś się nauczyć. Uciekając od wymiany poglądów jesteśmy skazani na wstecznictwo....
    U mnie zawsze nad/tuż za monitorem ledowa lampka 5500K leci w szarą ścianę. Nigdy poza weekendami nie mam niestety czasu na zabawę zdjęciami wcześniej, niż koło 18:00, 22:00, więc jakoś tak to zawsze wygląda. Często sprawdzałem prace na tablecie graficznym Hujona, teraz tego nie robię, oddałem żonie, aby wygodnie prowadziła lekcje chemiczne.
    No takie kontrastowe zdjęcia zazwyczaj pozostawiam kontrastowe, za dużo cieni już nie wyciągam, wyrosłem z tego jakoś, tak samo też nie jestem już takim fanem tłumienia światła by pozbyć się prześwietlenia, pewnie za rok, czy dwa znowu się zmieni, w końcu, to wszystko to suma naszych doświadczeń.
    Ostatnio edytowane przez Cru ; 15.12.20 o 21:43

  5. #45
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Ciekawie wygląda ta dyskusja

    Wygląda to raczej na wytykaniu sobie błędów.
    Dyskusję wyobrażam sobie jako odpowiadanie na postawione zarzuty- zrobiłem tak, bo tak to właśnie widzę. Być może, stawiający zarzut przyjmie ten argument. W ten sposób można się czegoś nauczyć nawet nie biorąc udziału w dyskusji.

    W takim razie podyskutujmy, Ja już tu pisałem dlaczego tak zrobiłem tą fotkę. Nie mówię, że nie porobiłem mnóstwa błędów, bo to niemożliwe.

    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    U mnie zawsze nad/tuż za monitorem ledowa lampka 5500K leci w szarą ścianę. Nigdy poza weekendami nie mam niestety czasu na zabawę zdjęciami wcześniej, niż koło 18:00, 22:00, więc jakoś tak to zawsze wygląda. Często sprawdzałem prace na tablecie graficznym Hujona, teraz tego nie robię, oddałem żonie, aby wygodnie prowadziła lekcje chemiczne.
    No takie kontrastowe zdjęcia zazwyczaj pozostawiam kontrastowe, za dużo cieni już nie wyciągam, wyrosłem z tego jakoś, tak samo też nie jestem już takim fanem tłumienia światła by pozbyć się prześwietlenia, pewnie za rok, czy dwa znowu się zmieni, w końcu, to wszystko to suma naszych doświadczeń.
    Ledowa lampa za monitorem raczej powinna mieć ca. 5100K. Wtedy szarość monitora jest bardzo zbliżona do szarości za monitorem. Ważna jest też jasność lampy i monitora Gdy lampa jest za jasna będziesz zwiększał mimo woli kontrast, i odwrotnie gdy będzie za ciemna. I to samo będzie z postrzeganiem obrazów.
    Dodatkowym problemem jest mieszanie się jej światła ze światłem zza okna i innych źródeł oświetlenia.
    Polecam zalinkowany artykuł, bo tam jest to wytłumaczone.

  6. #46
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Powiem tak , pewnie widząc inne prace może teraz ciut bym ociepliła je ale blików bym nie usunęła nadal - kocham takie bliki i jak dla mnie dodają uroku focie.. także u mnie zostawione z premedytacją
    owszem jakby były przekolorowane i brzydkie to co innego..

    Dla mnie pozostałe prace były jednak zbyt ciepłe w mym odczuciu
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  7. #47
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    ...Dla mnie pozostałe prace były jednak zbyt ciepłe w mym odczuciu
    Wszystkie na pewno nie, ale prace paparapy i Cru jak dla mnie trochę zbyt ciepłe, przekolorowane (głównie ta kostka na dole) i ogólnie kolorystycznie do siebie podobne.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #48
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    W takim razie podyskutujmy, Ja już tu pisałem dlaczego tak zrobiłem tą fotkę. Nie mówię, że nie porobiłem mnóstwa błędów, bo to niemożliwe.



    Ledowa lampa za monitorem raczej powinna mieć ca. 5100K. Wtedy szarość monitora jest bardzo zbliżona do szarości za monitorem. Ważna jest też jasność lampy i monitora Gdy lampa jest za jasna będziesz zwiększał mimo woli kontrast, i odwrotnie gdy będzie za ciemna. I to samo będzie z postrzeganiem obrazów.
    Dodatkowym problemem jest mieszanie się jej światła ze światłem zza okna i innych źródeł oświetlenia.
    Polecam zalinkowany artykuł, bo tam jest to wytłumaczone.
    Czytałem to już jakiś czas temu i u mnie z całą pewnością nie jest tak dokładnie.
    Jedyne czego pilnuję, to zawsze tych samych warunków obróbki, do których przywykłem. Jak wyżej napisałem.
    Nie jest to dla mnie krytyczne, jest w jakiś sposób istotne i to tyle. Wydruki zawsze mam ok. Na moją niezawodową formę zabawy nie chciałoby mi się robić ięcej w temacie. W razie co mogę porównać pracę na innych ekranach przed wysłaniem, wstawieniem. Tylko kiedy ja tak ostatnio robiłem, hmmm.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wszystkie na pewno nie, ale prace paparapy i Cru jak dla mnie trochę zbyt ciepłe, przekolorowane (głównie ta kostka na dole) i ogólnie kolorystycznie do siebie podobne.
    Możliwe, że ciut (lub dwa ciuty ) przesadziłem, pamięć zawodną jest
    Szczególnie, że trochę czasu minęło od zrobienia zdjęcia...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    Powiem tak , pewnie widząc inne prace może teraz ciut bym ociepliła je ale blików bym nie usunęła nadal - kocham takie bliki i jak dla mnie dodają uroku focie.. także u mnie zostawione z premedytacją
    owszem jakby były przekolorowane i brzydkie to co innego..

    Dla mnie pozostałe prace były jednak zbyt ciepłe w mym odczuciu
    Uwielbiam bliki! Często ich szukam celowo, mam pełno takich zdjęć w prywatnej kolekcji a do zabawy usuwam je z przekory, dla sportu

  9. #49
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wszystkie na pewno nie, ale prace paparapy i Cru jak dla mnie trochę zbyt ciepłe, przekolorowane (głównie ta kostka na dole) i ogólnie kolorystycznie do siebie podobne.
    No raczej że nie wszystkie
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Uwielbiam bliki! Często ich szukam celowo, mam pełno takich zdjęć w prywatnej kolekcji a do zabawy usuwam je z przekory, dla sportu
    Ja! Nie jestem sama - cieszę się bardzo że blikocholikow więcej .. też czasem celowo szukam by na zdjęcie wpadły
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. popRAWka 16/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 17.10.20, 17:59
  2. popRAWka 15/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 4.10.20, 13:40
  3. popRAWka 8/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25.04.20, 08:11
  4. popRAWka 7/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 3.04.20, 15:42
  5. popRAWka 6/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 19.03.20, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.