Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: GIMP 2.99.2 vs 2.10.x: który z nich wybierasz?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Myślę że tu Andrzej ma rację. Nie dość że działa to słabiutko, to jeszcze trzeba szukać nie wiadomo gdzie. Dla mnie, osoby która bardzo rzadko używa Gimpa czy Darktable poruszanie się w tych programach jest koszmarem. Efekty finalne też są raczej przeciętne.
    Gdybym miał którymś z tych programów edytować 1000 zdjęć, to prędzej bym zawału dostał .
    Programy komercyjne mimo że różnią się od siebie, to jednak mają konsekwentnie poselekcjonowane grupy narzędzi. I nawet nie znając aplikacji, można powoli spokojnie pracować.

  2. #12
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... dlaczego ta "redukcja szumu" nie znajduje się w zakładce Szum ...
    To proste- tam się znajdują narzędzia do dodawania szumu.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Dla mnie, osoby która bardzo rzadko używa Gimpa czy Darktable poruszanie się w tych programach jest koszmarem. Efekty finalne też są raczej przeciętne.
    To dotyczy ogólnie możliwości programu czy masz na myśli odszumianie?
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Dla mnie, osoby która bardzo rzadko używa Gimpa czy Darktable poruszanie się w tych programach jest koszmarem.
    Dla mnie, osoby która nie ma PS-a, poruszanie się w nim też jest koszmarem.
    Każdego programu trzeba się nauczyć. Obrobiłem w Gimpie sporo zdjęć i mogę powiedzieć, że poruszanie się w Gimpie nie jest takie straszne, jak wydaje się na początku (gdybyś obrobił 1000 zdjęć, znałbyś go na pamięć). Owszem, ma swoje wady ale efekty możliwe do uzyskania są naprawdę dobre. Prawdopodobnie, gdyby nie brak wywoływarki rawów (UFraw nie jest częścią Gimpa, poza tym nie przekonałem się do niego) nie przerzuciłbym się na Zonera, który ma wywoływarkę, jest bardzo intuicyjny ale jego możliwości są sporo mniejsze od Gimpa.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    To proste- tam się znajdują narzędzia do dodawania szumu.

    To dotyczy ogólnie możliwości programu czy masz na myśli odszumianie?Dla mnie, osoby która nie ma PS-a, poruszanie się w nim też jest koszmarem.
    Każdego programu trzeba się nauczyć. Obrobiłem w Gimpie sporo zdjęć i mogę powiedzieć, że poruszanie się w Gimpie nie jest takie straszne, jak wydaje się na początku (gdybyś obrobił 1000 zdjęć, znałbyś go na pamięć). Owszem, ma swoje wady ale efekty możliwe do uzyskania są naprawdę dobre. Prawdopodobnie, gdyby nie brak wywoływarki rawów (UFraw nie jest częścią Gimpa, poza tym nie przekonałem się do niego) nie przerzuciłbym się na Zonera, który ma wywoływarkę, jest bardzo intuicyjny ale jego możliwości są sporo mniejsze od Gimpa.
    Jak napisałeś każdego programu trzeba się nauczyć, ale w pewnych programach czuje się dobrze i potrafię osiągnąć to co chcę a w innych nie. Do tych drugich należą Gimp, Darktable i Ligtroom. Nie ważne ile czasu i ile zdjęć bym w tm sofcie robił zawsze wychodzi mi z nich k..a

Podobne wątki

  1. E-PL5 albo GX7. Który z nich?
    By luzaczek82 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 14.12.13, 10:59
  2. Zdjęcia nocne co o nich sądzicie
    By Centus in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12.04.11, 22:08
  3. Obiektywy ZD i ślad po nich w EXIF
    By Amigo! in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24.04.10, 22:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.