Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 87

Wątek: Laptop do obróbki zdjęć, LR

  1. #21
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Nie napisałeś modeli jakie wybrałeś ....
    Wydaje mi się, że nie chodzi o modele tylko o komponenty. Głownie chodzi o dwa procesory ze zintegrowaną grafiką.
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    ... dziś za 2500 kupujesz bardzo podstawowy sprzęt ...
    Nie jestem zawodowcem, na zdjęciach nie zarabiam i nie jest dla mnie problemem, że komputer nie wypluwa setek obrobionych rawów na minutę.
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Nie napisałeś (...) o jakości wyświetlacza.
    Matowy IPS, to mało? Dla mnie wystarcza.
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Możliwość rozbudowy Ramu do 16 GB w przyszłości też bym uwzględnił.
    W podanych przeze mnie przykładach taka możliwość jest a oprócz tego jest możliwość dołożenia drugiego dysku. To też nie jest bez znaczenia.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    To nie tak, będziesz się wkurzał jak za dwa lata wyświetlacz zacznie się wypalać, zawiasy zaczną pękać, klawisze kiepsko działać...
    Też nie zarabiam na zdjęciach, ale lubię wygodnie pracować. Szczególnie, że zdjęcia to hobby i co to za hobby, jak przy obróbce bym się wkurzał...
    Laptopy HP np bardzo często mają brak dostępu do gniazd pamięci, dysku bez rozebrania połowy laptopa. Tak ma moja żona, szlag mnie trafił jak wymieniałem jej ram... Naprawdę jest masa drobiazgów na które warto zwrócić uwagę, a nie tylko na procesor.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Nowy laptop w cenie do 2500 to naprawdę kiepski pomysł. Oczywiście zrobisz jak uważsasz, to Twoje hobby i Twoja kasa. Ja też na zdjęciach nie zarabiam. Ogólnie zwraca mi się sprzęt, który posiadam. Ale od zawsze posiadałem komputer, który mi nie będzie przeszkadzał w tym co robię. Oczywiście mój sprzęt jest mocno ponad to co wystarczy do pracy, ale ja się zajmuję nie tylko fotografią.
    We wrześniu, mój bratanek kupił za 2000 zeta stację roboczą della z i7 6 generacji, 32 gb ramu, swietnym wyswietlaczem i dedykowaną kartą graficzną. Komputer wygląda jak nówka i na baterii śmiga około 4 godzin.
    Na Twoim miejscu poszukałbym na youtube jakichś testów tych komputerów. W Szczecinie macie też świetnego fachowca od napraw laptopów i ogólnie sprzętu komputerowego, ma kanał na tubie. W jego filmach jest duzo o jakości sprzętu różnych firm. Polecam się zapoznać. A może, kiedy się do niego odezwiesz coś doradzi.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 14.01.23 o 12:10

  4. #24
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    OK, ten z Ryzenem to Lenovo IdeaPad 3 a z Intelem to ASUS X515.
    Mam doświadczenie z ASUSEM (pierwszy i obecny), oba rozbierałem aby wymienić pastę termo na procesorze i wyczyścić wentylator. Jest trochę zabawy ale da się zrobić. Dostęp do pamięci i dysku jest prosty- wystarczy odkręcić klapkę (2 wkręty) na spodzie laptopa. Podejrzewam, że w tym nowym trzeba będzie odkręcić cały spód. Obecnego mam od 2014 roku i nie zauważyłem martwych pikseli na ekranie.
    Z Lenovo nie mam żadnego doświadczenia. Podejrzewam, że skoro piszą o możliwości dołożenia drugiego dysku, dostęp jest równie prosty jak w ASUSIE.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Kanał gościa ze Szczecina: https://youtube.com/@DanielRakowiecki

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Też mam Lenovo ideapad, tylko z Intelem. Aby dołożyć RAM-u i wymienić dysk na większy to trzeba było pół maszyny rozebrać. Ale spisuje się doskonale.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #27
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Też mam Lenovo ideapad, tylko z Intelem. (...) spisuje się doskonale.
    A widzisz! To już jakaś podpowiedź. Jaką ma grafikę, zintegrowaną czy dedykowaną? Czy próbowałeś wołać rawy?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    pooglądałem i niewiele droższy jest https://www.apollo.pl/produkt/laptop...xoCk28QAvD_BwE

    około 15% lepszy proc
    pamięć rozbudowywalna do 32GB, przy czym teraz jest 8GB w 1 slocie, węc 2 jest pusty i można szybko rozbudować do 16
    Touchpad w stylu MacBooków, czyli wciskany na całym obszarze, a nie tylko 2 przyciski na dole.
    Możliwość montażu dodatkowego dysku SATA (elementy montażowe w zestawie)

    tu pełniejszy opis: https://www.x-kom.pl/p/726097-notebo...n11-120hz.html
    a tu jak to wygląda i pracuje: https://www.youtube.com/watch?v=l7Vj403b5S8
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 14.01.23 o 18:21

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    A widzisz! To już jakaś podpowiedź. Jaką ma grafikę, zintegrowaną czy dedykowaną? Czy próbowałeś wołać rawy?
    Ma dwie grafiki - jedną na płycie, drugą w procesorze.

    sudo lshw -c display
    *-display
    description: 3D controller
    product: GK208M [GeForce GT 740M]
    vendor: NVIDIA Corporation
    physical id: 0
    bus info: pci@0000:07:00.0
    version: a1
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list
    configuration: driver=nvidia latency=0
    resources: irq:36 memory:b3000000-b3ffffff memory:a0000000-afffffff memory:b0000000-b1ffffff ioport:4000(size=12
    *-display
    description: VGA compatible controller
    product: 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller
    vendor: Intel Corporation
    physical id: 2
    bus info: pci@0000:00:02.0
    version: 06
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
    configuration: driver=i915 latency=0
    resources: irq:31 memory:b5000000-b53fffff memory:c0000000-cfffffff ioport:6000(size=64) memory:c0000-dffff
    A rawy ? tak, bez problemu. Błąd kłopoty były z rawami od @paparapa ze względu na wagę plików. Trwało to długo, ale skutek pozytywny. RAM-u mam 16, gdybym dał 32 to poszło by szybko.
    I jeszcze jedno - rawy od @paparapa wywoływałem na grafice intela. W tym przypadku mam duże obciążenie procesora, bo to grafika zintegrowana z procesorem.
    Obecnie przerzuciłem się na NVidię na sterowniku dedykowanym. Chodzi wyśmienicie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Cóż, w tych pieniądzach nikt nie ma ochoty doradzić? Nikt się nie orientuje w możliwościach/zaletach tak taniego sprzętu? A może nie ma odważnych, którzy przyznali by się do używania taniego sprzętu?
    Pozostaje poradzić się "doradcy" w Media Markecie, tam się znają na wszystkim, niezależnie od ceny.
    No cóż...Planujesz używać jakiegoś oprogramowania do obróbki rawów. Sprawdź jakie wymagania ma to oprogramowanie - to narzuci pewien poziom sprzętu. Z wieloma lapkami dzisaj jest ten problem, że ram jest lutowany do płyty głownej - zatem rozbudowa to nie zwykłe wpięcie kości tylko lutowanie scalaka na płycie. Druga sprawa to kwestia wyświetlacza/monitora. A raczej jego zdolności do pokazywania kolorów i braku przekłamania kolorów. Uwzględniłeś tę kwestię?
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

Podobne wątki

  1. Laptop używany do prostej obróbki zdjęć.
    By szamaniec in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24.01.16, 18:16
  2. Laptop dobry do obróbki zdjęć.
    By nuka11 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 26.03.15, 11:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.