Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: Laptop do obróbki zdjęć, LR

  1. #11
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Może jakiś progres w tym sprzęcie? Dalej FullHD i 8GB ?

  2. #12
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ma obsadzone 2 sloty po 4GB, 0 wolnych slotów i możliwość rozbudowy do 12GB.
    Tym bym się nie przejmował, może chodzi o 16GB. Znalazłem inną informację -"Liczba gniazd pamięci (ogółem / wolne) 1/0".
    Ważniejsze, że można dołożyć drugi dysk. Przy okazji można sprawdzić jak to jest z tymi slotami.

    edit
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Może jakiś progres w tym sprzęcie? Dalej FullHD i 8GB ?
    FullHD mi wystarcza a pamięć można rozszerzyć.
    Ostatnio edytowane przez helmuth ; 12.01.23 o 23:16
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Z praktyki... Procesory AMD w laptopach się grzeją, nawet te z najnowszą technologią.
    W laptopie mam Intela i3 z grafiką Intela (z procesora) i NVidia na mobo.
    W blaszaku mam Ryzena 7 (AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor) + grafika Radeon (Radeon HD 5000/6000/7350/8350 Series). Nie jest najwyższych lotów (305 frames in 5.0 seconds = 60.973 FPS) ale spokojnie wystarcza. Nie gram w gry
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Z praktyki... Procesory AMD w laptopach się grzeją, nawet te z najnowszą technologią.
    W laptopie mam Intela i3 z grafiką Intela (z procesora) i NVidia na mobo.
    W blaszaku mam Ryzena 7 (AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor) + grafika Radeon (Radeon HD 5000/6000/7350/8350 Series). Nie jest najwyższych lotów (305 frames in 5.0 seconds = 60.973 FPS) ale spokojnie wystarcza. Nie gram w gry
    Nie zgodzę się. Nie wszystkie. Zależy jaka seria i pod co. HXy oczywiście, że się będą grzały, ale tak samo Intele HQ się grzeją, bo to proce pod gry i także dla fotografa.

    Helmuth, ciekawi mnie jaki masz budżet na lapka. Bo bez tego to absolutnie nie podejmę się wskazania, który z tych lapków jest lepszy.

    Przesiadłem się z Lenovo Legion 5 (Intel i7 7700HQ z grafiką Radeon RX560), którego w tej chwili kupisz za jakieś 2000-2500 zł, oczywiście używkę, ale wg mnie będzie lepszy od tego co przedstawłeś w tabelce. Procesory z literką U pod fotografię to raczej dramat. Ledwie to działa z Office, a o sensownym działaniu z Lightroomem zapomnij.

    Obecnie udało mi się kupić z okazji Black Friday Asusa ROG STrix przecenionego o 2300 zeta. Ryzen 9 5980HX z Radeonem 6800M i 16GB RAM (rozbudowałem do 32). Tanio nie było, ale znacznie taniej niż normalnie. PCta mam na Ryzen 7 5700X, nVidia RTX3060 Ti i 32 GB RAM. Lapka zmieniłem, bo kupiłem 60Mpix aparat i poprzednik nie dawał rady z HDR z 5 plików z tego aparatu. Co śmieszne i ciekawe, MacBook Pro M1 z 2020 radzi sobie z tym samym zadaniem bez zająknięcia, a mój najnowszy lapek potrafi się przyciąć.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 13.01.23 o 01:03

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Ja za 3000 kupiłem MSI z i7 8generacji 32 GB ramu, dwa dyski, 17" FHD, grafika GF GTX 1060, używany w super stanie.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    dokładnie. Jest w PL kilka firm sprzedających poleasingowe laptopy i dających 1 rok gwarancji na ten sprzęt. Można kupić za naprawdę sensowną kasę całkiem niezły sprzęt.

  7. #17
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Helmuth, ciekawi mnie jaki masz budżet na lapka. Bo bez tego to absolutnie nie podejmę się wskazania, który z tych lapków jest lepszy.
    Mogę preznaczyć do 2,5 tys.
    Porównywałem w sieci procesor z dotychczasowego lapka z i-5 i wyszło w różnych testach, że i-5 jest sporo lepszy od tego, którego mam w obecnym lapku, z którego jestem zadowolony.
    Porównywałem też i-5 z tym Ryzenem i testy w sieci wskazują na lekką przewagę Ryzena.
    Ponieważ podejrzewam, że będzie to ostatni komputer w moim życiu, wolę kupić nówkę nieśmiganą.

    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #18
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Mogę preznaczyć do 2,5 tys.
    Cóż, w tych pieniądzach nikt nie ma ochoty doradzić? Nikt się nie orientuje w możliwościach/zaletach tak taniego sprzętu? A może nie ma odważnych, którzy przyznali by się do używania taniego sprzętu?
    Pozostaje poradzić się "doradcy" w Media Markecie, tam się znają na wszystkim, niezależnie od ceny.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #19
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    To nie kwestia ochoty ale wiedzy. 4 lata temu kupiłem laptopa właśnie za takie albo nawet nieco mniejsze pieniądze - Dell Precision M4800 z procesorem i7-4800MQ, 16GB RAM, dedykowaną kartą graficzną Nvidia Quadro K1100M z 2GB własnej pamięci RAM i uważam że wtedy był to bardzo dobry wybór. Od tego czasu pozmieniały się zarówno komputery jak i ceny i obecnie musiałbym wiele godzin grzebać w Internecie by uaktualnić swoją wiedzę o rynku laptopów. Nie podejmuję się zatem czegoś konkretnego doradzić gdyż przy obecnym stanie mojej wiedzy taka rada mogłaby być po prostu głupia.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 14.01.23 o 00:03
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Nie napisałeś modeli jakie wybrałeś, dziś za 2500 kupujesz bardzo podstawowy sprzęt, poczytaj opinie o trwałości i jeśli się da o jakości wyświetlacza. Możliwość rozbudowy Ramu do 16 GB w przyszłości też bym uwzględnił. Ja wolałem używany o dobrych parametrach.

Podobne wątki

  1. Laptop używany do prostej obróbki zdjęć.
    By szamaniec in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24.01.16, 18:16
  2. Laptop dobry do obróbki zdjęć.
    By nuka11 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 26.03.15, 11:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.