Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: zakupy w USA - gdzie warto kupic sprzet

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    23
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    zakupy w USA - gdzie warto kupic sprzet

    Witam serdecznie,

    Wybieram się wkrótce do USA i chcę to wykorzystac i przy okazji przywieźć sobie ZD 14-54 i moze 50-200 jesli sie wyrobie finansowo.

    Poczatkowo myslalem o przesiadce z 500 na 510 ale zdecydowalem zejednak kupie 2 obiektywy, mam nadzieje ze dobrze na tym wyjde

    Przy okazji, jakie filtry warto kupic do tych obiektywow - foce przewaznie produkty do katalogu z lampa FL-36 oraz troche krajobrazy i imprezy rodzinne

    Sprzet chce kupic jeszcze bedac w Polsce i odebrac od znajomego jak juz dojade, bo nie bede mial za duzo czasu na zakupy na miejscu.

    Czy mozecie polecic jakis dobry sklep internetowy z USA, w ktorym warto zrobic zakupy? Czy e-bay to najlepsze rozwiązanie w tym przypadku?

    pozdrawiam
    lG

  2. #2
    Awatar e-bola
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Myślenice
    Posty
    55
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Polecam www.pricegrabber.com to odpowiednik naszego "ceneo"... Wpisujesz w wyszukiwarke "zuiko", klikasz 14-54 i masz liste sklepów internetowych oferujacych ten obiektyw... Ważne jest też to, do jakiego miasta jedziesz - chodzi tu TAX i przesyłkę...

  3. #3
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    http://www.regalcamera.com/default.aspx
    odradzam: http://www.enterprisephoto.com/item.asp?item=63370 (czekam właśnie już trzeci tydzień na paczkę)
    inna porównywarka: http://shopping.yahoo.com/
    Nie bierz Ebay'a za wyznacznik cen, bardzo często szkła są w nim nawet droższe niż w sklepie z 1ego linku.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    23
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki chłopaki, faktycznie podane strony są bardzo dobre i ceny zdecydowanie niższe niż na e-bay'u.

    Mój plan jest taki zeby wysłać towar do znajomego w US i potem przywieźć sprzęt ze sobą.

    Jak wygląda sprawa z taxem? Jade do Asheville w NC.

    pozdrawiam
    lG

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    w ritzcamera 6.5% vat

  7. #7
    Awatar e-bola
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Myślenice
    Posty
    55
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Z taxem jest tak (nie jestem na 100% pewien)... Tax'u nie płaci się wtedy gdy wysyłka jest poza stan wiec jesli sklep jest w stanie NY i wysylka idzie do adresata mieszkającego w stanie NY wtedy trzeba placic TAX. Jesli natomist sklep i adresat nie sa w tym samym stanie wtedy sie nie placi.... ale to tez chyba zalezy od samego sklepu... Ja niestety tax zaplacilem... 8% + 3$ za szybką przesylke (2-3 dni pracujace)

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    www.beachcamera.com - kupiłem u nich kilka obiektywów bardzo tanio i bez problemów - mogę tylko polecić.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2003
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    50
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja zakupiłem 14-54 (375$)w Adoramie i już leży u kuzyna, a na lampę 36R i Lumix TZ czekam ponieważ nie mieli w tamtym tygodniu na stanie.

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić E-400?
    By ka_thy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 25.06.07, 07:54
  2. czy warto kupić...
    By xtomi in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 04:11
  3. Gdzie w Lublinie zaopatrzyc sie w sprzet foto
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.04.06, 12:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.