Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Analogowy system.

  1. #21

    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cześć odświeżę trochę temat, bo mi się system zaczyna powoli powiększać. Czy orientuje się ktoś przy jakim najmniejszym rozmiarze filtrów kwadratowych obiektywy 21 i 24 nie winietują?

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Hej, jeszcze parę lat temu bardzo lubiłem przeglądać sobie taką stronę poświęconą Olympus OM, taka encyklopedia na temat tego systemu.Podzielona była na działy przedstawiające chyba wszystko co wydał Olympus pod OM.
    Każdy element był opisany pod kątem technicznym, a nieraz również przedstawiony była krótka charakterystyka, jakiegoś szkiełka, puszki itd...
    Niestety nie mogę już znaleźć tej strony, nie wiem, czy zniknęła już z internetów, czy ja źle szukam
    Dodam że strona była po polsku, może ktoś coś wie.. ?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Hej, jeszcze parę lat temu bardzo lubiłem przeglądać sobie taką stronę poświęconą Olympus OM, taka encyklopedia na temat tego systemu.Podzielona była na działy przedstawiające chyba wszystko co wydał Olympus pod OM.
    Każdy element był opisany pod kątem technicznym, a nieraz również przedstawiony była krótka charakterystyka, jakiegoś szkiełka, puszki itd...
    Niestety nie mogę już znaleźć tej strony, nie wiem, czy zniknęła już z internetów, czy ja źle szukam
    Dodam że strona była po polsku, może ktoś coś wie.. ?
    Pamiętam tę stronę - na starym komputerze miałem w linkach - super encyklopedia. Obstawiam, że zniknęła po wprowadzeniu cyfrowego systemu OM. Nazwy się gryzły .....Teraz po hasłem "om system" tylko cyfrowy się pojawia....

  4. #24
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    A to nie przypadkiem Photography in Malaysia?? Zawsze z tego korzystałem i chyba działa do dzisiaj. Problem z wyszukiwaniem jest taki, ze teraz skrót OM też prowadzi do cyfrówek...Była jeszcze taka super strona gdzie wszystkie elementy rozbudowanego systemu makrofotograffi były opisane, ale trudno mi teraz znaleźć. Generalnie arto takie rzeczy pokopiować, bo nigdy nie wiadomo kiedy znikną (tzn kiedy ktoś przestanie opłacac i pod znajomym tytułem znajdziemy propozycję nabycia adresu

    https://www.mir.com.my/rb/photograph...m1n2/index.htm

    Oprócz OM jest też dział Canon FD, Nikon F i Leica

  5. #25
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Tą też znam, ale nie o tą stronę chodzi. Poszukiwana opisywała analogowy OM system w encyklopedyczny sposów i była w języku polskim.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    No niestety to nie ta strona
    Tamta miała taki trochę "archaiczny" styl, układ, niczym jakaś stara książkowa encyklopedia. Jak dobrze pamiętam po lewej stronie była drabinka sprzętu, którą się rozwijało.
    Nie wiem jak to opisać, po prostu genialnie to współgrało z charakterem starego analogowego systemu OM
    Szkoda, że zniknęła ;(
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 21.02.24 o 09:56

  7. #27

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Noo to była chyba polska wersja tej OLYMPUS-WIKI po niemiecku z ostatniego linka, dzięki dcs choć szkoda, że już nie ma pl.

  9. #29

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  10. #30
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    jak widać, trzeba skopiować póki sa

Podobne wątki

  1. jaki aparat analogowy?
    By hellbike in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17.12.13, 23:41
  2. Analogowy aparat do kieszeni (na streeta)
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12.05.13, 23:58
  3. Wątek analogowy
    By suchar in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 8.04.08, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.