Strona 99 z 106 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1058

Wątek: Czerwona strefa

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Musiała iść do pracy, koleżanka też i tam się spotkały.
    Na manifestacje chodzą w sumie tysiące kobiet, do KK w skali kraju chodzą miliony. Widzisz różnicę w skali problemu?
    Mam nadzieję, że żona już zdrowa.
    A co do milionów.... To statystyki prowadzisz?
    Polacy to naród wszystkowiedzący i znający się na wszystkim. Widać to na różnych forach.... Ludzie! Więcej pokory i czasem trzeba mądrego posłuchać

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Tak! Cała Polska miała okazję zobaczyć te ograniczenia na uroczystości u Rydzyka.
    Poza tym, każdy po wejściu macza paluchy w kropielnicy (żeby się przeżegnać) a ksiądz podaje do ust opłatek wszystkim przystępującym do komunii tą samą ręką. Na to nie ma ograniczeń.
    W tym samym czasie restauracje, w których jednak nie podają klientom potraw do ust tylko na talerzach, są zamknięte.
    Zdarzyło mi się ostatnio być w kilku kościołach (zwiedzałem, choćby klasztor Cystersów w Mogile) . Nie ma tam czynnej obecnie kropielnicy , a wyznaczeni księża pilnowali by nie było dużo ludzi. "Nadwyżka" wiernych w czasie mszy modliła się na zewnątrz.
    Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.
    Tak działa właśnie propaganda antykościelna a Ty się do niej podłączasz.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA

Awatar Antares
    Mieszka w
    Silesia
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Tak! Cała Polska miała okazję zobaczyć te ograniczenia na uroczystości u Rydzyka.
    Poza tym, każdy po wejściu macza paluchy w kropielnicy (żeby się przeżegnać) a ksiądz podaje do ust opłatek wszystkim przystępującym do komunii tą samą ręką. Na to nie ma ograniczeń.
    W tym samym czasie restauracje, w których jednak nie podają klientom potraw do ust tylko na talerzach, są zamknięte.
    Z kropielnicą to chyba masz wyobrażenie kościoła sprzed pół wieku. Podawanie komunii do ust to rzadkość. Wypaczenia reguł zdarzaja się wszędzie. Większość katolików korzysta z transmisji telewizyjnych czy internetowych więc liczba osób w kościele jest minimalna. Chodzą przeważnie ludzie starsi dla których jest to być może jedyny lek na depresję. Niektórzy też z racji swojej niedołężności obawiają się przyjąć komunię na rękę. Porównanie jedzenia vs przyjmowania komunii całkowicie nietrafione.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    435
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ...
    Zdarzyło mi się ostatnio być w kilku kościołach (zwiedzałem, choćby klasztor Cystersów w Mogile) . Nie ma tam czynnej obecnie kropielnicy , a wyznaczeni księża pilnowali by nie było dużo ludzi. "Nadwyżka" wiernych w czasie mszy modliła się na zewnątrz.
    Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.
    Tak działa właśnie propaganda antykościelna a Ty się do niej podłączasz.
    Nie mogłem się powstrzymać:
    Krzyśku - w gorlickiej bazylice może jednorazowo przebywać 43 osoby. Zaokrąglijmy to do 50 osób. Nooo, niech będę rozrzutny - zaokrąglijmy do 100 osób.
    W ostatnią niedzielę słaby i nie wychodzący jeszcze z domu, stałem sobie w oknie i liczyłem. Z kościoła wyszło ponad 600 osób. To tylko z jednej mszy. Między nabożeństwami jest pół godziny przerwy. Czas na wietrzenie ? Żart.
    Koleżanka zadzwoniła najpierw do sanepidu gorlickiego - zbyli ją, zadzwoniła do krakowskiego. Pierwsze pytanie: będzie pani zeznawać w sądzie ?
    Ludzie z bazyliki wychodzili przez ponad 30 min. Jeszcze nie wyszli wszyscy, gdy kolejna msza się zaczęła.
    Chcesz zdjęcie ? Proszę bardzo, w najbliższą niedzielę będzie świeżutkie.
    Widzisz Krzyśku - przepisy są dobre, tyle tylko, że zachłanność, pazerność, nepotyzm wszystko rozwalają.
    Wy z prawicy rzuciliście się jak sępy na ośmiorniczki za 14 zł - uważam więc, że kochasz prezesa Orlenu i jego legalny majątek

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Z kropielnicą to chyba masz wyobrażenie kościoła sprzed pół wieku. Podawanie komunii do ust to rzadkość. Wypaczenia reguł zdarzaja się wszędzie. Większość katolików korzysta z transmisji telewizyjnych czy internetowych więc liczba osób w kościele jest minimalna. Chodzą przeważnie ludzie starsi dla których jest to być może jedyny lek na depresję. Niektórzy też z racji swojej niedołężności obawiają się przyjąć komunię na rękę. Porównanie jedzenia vs przyjmowania komunii całkowicie nietrafione.
    Chyba sobie jaja robisz, albo nieudolnie tłumaczysz - popatrz co wyżej napisałem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||

Awatar Antares
    Mieszka w
    Silesia
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Nic nie tłumaczę nieudolnie ale pisałem, że wypaczenia zdarzają się wszędzie. Gratuluję dodatkowego hobby - liczenia ludzi wychodzących z kościoła. Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć. Wydaje mi się, ze zamiast od razu donosić można było zwrócić się do proboszcza tego kościoła.
    Trochę dziwne, że 600 osób przez ponad pół godziny wychodziło z kościoła?

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    239
    Moja galeria
    [QUOTE=Krakman;1403781...
    A co do milionów.... To statystyki prowadzisz?
    ..[/QUOTE]

Wystarczy, że kościół prowadzi, tak dokładnie, to przed wirusem ok 12 mln chodziło do kościoła, połowa z tego przyjmowała komunię. Wystarczy trochę poguglać zamiast się nadymać.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Awatar Antares
    Mieszka w
    Silesia
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Sam napisałeś, że przed wirusem a dyskusja dotyczy stanu pandemii.

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Trochę tu, trochę tam
    Siła reputacji
    314
    Moja galeria
    Krzysiu, poruszyłem trzy sprawy- uroczystości u Rydzyka, kropielnice i komunie podawaną jedna i tą samą ręką. W odpowiedzi dowiedziałem się, że w jednym kościele, w którym byłeś:
    ... (zwiedzałem, choćby klasztor Cystersów w Mogile) . Nie ma tam czynnej obecnie kropielnicy ...
    A co w innych kościołach?
    Nie zarzucaj mi wprowadzania w błąd, przeciwstawiając jeden przykład.

PS
    Zarzucanie mi propagandy antykościelnej jest (delikatnie mówiąc) nadużyciem. Pisałem jedynie o sprzeczności pewnych zachowań w kościele (jako budynku, pomieszczeniu) z ograniczeniami antycovidowymi.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Nadużycia są wszędzie i trzeba się z tym niestety liczyć.
    Ale jest inna strona medalu, policję z kościoła ma prawo wygonić każdy ksiądz, proboszcz. Zgodnie z konkordatem to proboszcz stanowi suwerenną władzę na suwerennym terenie sakralnym, na prywatnej posesji należącej do Kościoła katolickiego.
    Ale Wy tego nie wiecie, bo kto zna dokładnie konkordat, w końcu prawo do działania na własnym terenie według uznania.
    Nie twierdzę, że zawsze to uznanie jest słuszne.

Bogdan: jakie ośmiorniczki, coś Ci się chłopie pomyliło, od ośmiorniczek był zupełnie inny człowiek, A co do prezesa Orlenu? Co to ma do rzeczy.... No cóż wybacz Bogdan ale Twe argumenty są niespójne.

A Ty Fret przestań wreszcie za wszystkim googlać i ym argumentować... To taki autorytet jak ruski Sputnik!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Nadużycia są wszędzie i trzeba się z tym niestety liczyć.
    Ale jest inna strona medalu, policję z kościoła ma prawo wygonić każdy ksiądz, proboszcz. Zgodnie z konkordatem to proboszcz stanowi suwerenną władzę na suwerennym terenie sakralnym, na prywatnej posesji należącej do Kościoła katolickiego.
    Ale Wy tego nie wiecie, bo kto zna dokładnie konkordat, w końcu prawo do działania na własnym terenie według uznania.
    Nie twierdzę, że zawsze to uznanie jest słuszne.

Bogdan: jakie ośmiorniczki, coś Ci się chłopie pomyliło, od ośmiorniczek był zupełnie inny człowiek, A co do prezesa Orlenu? Co to ma do rzeczy.... No cóż wybacz Bogdan ale Twe argumenty są niespójne.

A Ty Fret przestań wreszcie za wszystkim googlać i ym argumentować... To taki autorytet jak ruski Sputnik!
    czyli kk w PL to coś bardzo podobnego do wojsk sowieckich stacjonujących u nas - oni też mieli swoje prawa
    problem z kk w czasie pandemii jest jeden, że przez teraźniejsze "władze" jest traktowany inaczej niż reszta społeczeństwa, a podobno wszystkie świnie są równe ? do kościoła możesz iść do restauracji już nie, tak można wymieniać bez końca
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 21.04.21 o 07:27
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    czyli kk w PL to coś bardzo podobnego do wojsk sowieckich stacjonujących u nas - oni też mieli swoje prawa
    problem z kk w czasie pandemii jest jeden, że przez teraźniejsze "władze" jest traktowany inaczej niż reszta społeczeństwa, a podobno wszystkie świnie są równe ? do kościoła możesz iść do restauracji już nie, tak można wymieniać bez końca
    Zupełnie nie trafione porównanie.
    Uczelnie też mają autonomie i nie robisz problemu z tego.

Poza tym mnie też denerwuje, że nie mogę iść do baru, kupić potrzebnej uszczelki itp. Ale po co do wszystkiego mieszać kościół? To obsesja wielu polaków.