Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz " Czerwonej strefy" na forum?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mam dość

8 50,00%
  • Chcę nadal tego miejsca wymiany poglądów

8 50,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 49 z 200 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 2000

Wątek: Czerwona strefa

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Witamin 2. Kwas L-askorbinowy oraz kwas L-dehydroaskorbinowy
    Dzięki.
    Człowiek się całe życie uczy. Kiedyś mówili, że wit. C to kwas askorbinowy, niedawno dowiedziałem się, że to kwas L-askorbinowy. Teraz się okazuje, że jest jeszcze druga wit. C.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Często w ulotkach o stosowaniu leku u samic w ciąży jest spotykana klauzula ze ordynujący musi dokonać analizy ryzyka.
    Bo nie przeprowadzono badań...
    Co to praktycznie oznacza, ano to, że jak wystąpią jakieś powikłania można cie sądzić za zastosowanie pozarejestracyjne leku. Przed izba i cywilnie.
    Jak to będzie w praktyce? Kobieta będzie musiała podpisywać oświadczenie, że nie jest w ciąży i nie zamierza zajść w najbliższym czasie? Przerzucanie ryzyka na lekarza jest bez sensu.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Często w ulotkach o stosowaniu leku u samic w ciąży jest spotykana klauzula ze ordynujący musi dokonać analizy ryzyka.
    Bo nie przeprowadzono badań...
    Co to praktycznie oznacza, ano to, że jak wystąpią jakieś powikłania można cie sądzić za zastosowanie pozarejestracyjne leku. Przed izba i cywilnie.
    Mnie taka argumentacja nie przekonuje. Jestem ciekawy czy nakłaniałbyś przykładowo bliską Ci kobietę z rodziny będącą w ciąży.
    Tak idź się zaszczep, co prawda badań klinicznych dla kobiet w ciąży jeszcze nie wykonano (są w fazie na zwierzętach - wyniki w tym miesiącu /by może i są, nie sprawdzałem/), ale profesorowie i naukowcy zapewniają, że ryzyko jest bardzo, bardzo, minimalne.
    Ostatecznie w razie powikłań przecież można dochodzić zadośćuczynienia przed sądami.

Nie chciałbym być źle zrozumiany. Nie jestem antyszczepionkowcem, ale akurat w przypadku tej szczepionki mam duże wątpliwości, myślę uzasadnionych.
    Każdy musi sam podjąć decyzję, ja jej na pewno szybko nie podejmę, poczekam, poobserwuję (bo mogę - nie należę do 1 grupy) ...
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 22.12.20 o 20:06
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    [QUOTE=andtor2;1396421Nie jestem antyszczepionkowcem, ale akurat w przypadku tej szczepionki mam duże wątpliwości, myślę uzasadnionych.[/QUOTE]Jesteś w ciąży?
    Główny Prostownik TWA

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie jestem antyszczepionkowcem, ale akurat w przypadku tej szczepionki mam duże wątpliwości, myślę uzasadnionych.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jesteś w ciąży?
    Helmuth, masz jakiś problem ? Dla ciebie kobiety w ciąży, one i ich dzieci nie maja żadnego znaczenia, dlaczego ? Taki wniosek można wyciągnąć z twojej wypowiedzi.
    Wątpliwości (oprócz tej) jakie mam co do szczepionki już wyrażałem, nie będę się specjalnie dla ciebie powtarzał (przeglądnij wątek, znajdziesz co najmniej jeszcze dwie uzasadnione).
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 22.12.20 o 21:00

Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Taki wniosek można wyciągnąć z twojej wypowiedzi.
    Zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek.

PS
    Ale jest jedno wyjaśnienie!
    Burza hormonów, zmienność nastrojów
    Jesteś w ciąży!
    Główny Prostownik TWA

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek.
    Przecież napisałem na jakiej podstawie, nie rozumiesz, to nie mój problem
    Dobra, kończmy tą żenującą dyskusje bo pewnie "jak zawsze" wyjdzie na to, że jaja sobie robisz (o czym się dowiem później), a tylko ja nie rozumiem
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 22.12.20 o 21:17

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    W mojej opinii ocena ryzyka przy szczepieniu kobiet w ciąży, nie polega na zgadywaniu lub rzucie monetą, a raczej jest oparta o stan zdrowia przyszłej mamy, przecież istnieją ciąże zagrożone i wtedy raczej nikt nie będzie ryzykował. Gdy jednak przyszła mama jest silną i zdrową kobietą, nie widać jakiegokolwiek zagrożenia, to raczej nie widać też ryzyka przy szczepieniu. Lepiej chyba się zaszczepić i przeżyć dzień z bólem głowy niż oczekiwać 9 miesięcy ciąży w strachu przed zarażeniem wirusem i ewentualnymi powikłaniami po przebyciu zakażenia. Dziwię się, że ludzie wierzą komukolwiek nieznajomemu, który napisze największa bzdurę niż specjaliście, który danym zagadnieniem się zajmuje. Cóż, twierdzenie że Ziemia jest płaska też ma grupę wyznawców, a naukowcy którzy twierdzą, że jednak jest kulą są zaliczani go podejrzanej sekty masońskiej.
    jest dobrze

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    W mojej opinii ocena ryzyka przy szczepieniu kobiet w ciąży, nie polega na zgadywaniu lub rzucie monetą, a raczej jest oparta o stan zdrowia przyszłej mamy, przecież istnieją ciąże zagrożone i wtedy raczej nikt nie będzie ryzykował. Gdy jednak przyszła mama jest silną i zdrową kobietą, nie widać jakiegokolwiek zagrożenia, to raczej nie widać też ryzyka przy szczepieniu. Lepiej chyba się zaszczepić i przeżyć dzień z bólem głowy niż oczekiwać 9 miesięcy ciąży w strachu przed zarażeniem wirusem i ewentualnymi powikłaniami po przebyciu zakażenia. Dziwię się, że ludzie wierzą komukolwiek nieznajomemu, który napisze największa bzdurę niż specjaliście, który danym zagadnieniem się zajmuje. Cóż, twierdzenie że Ziemia jest płaska też ma grupę wyznawców, a naukowcy którzy twierdzą, że jednak jest kulą są zaliczani go podejrzanej sekty masońskiej.
    Ale ogólnie przyjmujesz do wiadomości (czy nie ?) zalecenia producenta szczepionki, oraz jakie badania wykonał a jakich nie ? Czy jest to dla Ciebie obojętne ?
    Wiesz lepiej od producenta szczepionki ? : ("Gdy jednak przyszła mama jest silną i zdrową kobietą, nie widać jakiegokolwiek zagrożenia, to raczej nie widać też ryzyka przy szczepieniu" ), można i tak podchodzić.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 22.12.20 o 21:33

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Ale ogólnie przyjmujesz do wiadomości (czy nie ?) zalecenia producenta szczepionki, oraz jakie badania wykonał a jakich nie ? Czy jest to dla Ciebie obojętne ?
    Zawsze czytam ulotkę dołączoną do leku, ale też polegam na ocenie specjalisty jakim tu jest lekarz, który mi ten lek przepisuje, a nie na zapisie w sieci, o tym że jeden powiedział drugiemu, że słyszał jak ktoś komuś coś mówił.
    jest dobrze