Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz " Czerwonej strefy" na forum?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mam dość

8 50,00%
  • Chcę nadal tego miejsca wymiany poglądów

8 50,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 196 z 200 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197198 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.951 do 1.960 z 2000

Wątek: Czerwona strefa

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie dostrzegasz zasadniczej różnicy. Z określoną narodowością człowiek się rodzi,....
    Dostrzegam podobieństwo w przykładzie jaki przytoczyłem. W jednym i drugim przypadku niewiele ma to wspólnego z prawdą, nauką, faktami, w odniesieniu do tej "lepszej" grupy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ale niby z jakiego powodu ?
    MZ powód jest prosty. Po pierwsze dla dobra niezaszczepionych. Nie powinni oni przebywać w większych skupiskach ludzkich, gdyż ryzyko zakażania jest dla nich większe.
    Po drugie dla zachęty. Tylko zapiekły antyszczepionkowiec będzie skłonny zrezygnować z zaszczepienia się. Większość z tych, którzy się nie szczepią bo nie, dla świętego spokoju i dla własnej korzyści/wygody się zaszczepi. Tak jak ci namiętni palacze, którzy potrafią się powstrzymać od palenia w knajpie.
    Już kiedyś w historii mieliśmy segregację ludzi.
    Segregacja była od zawsze i będzie zawsze.
    Wolni- niewolnicy, władcy- poddani, wierni- niewierni, bogaci- biedni, pełnoletni- nieletni, chorzy- zdrowi, mądrzy- głupi itd. Problemem jest nie sama segregacja tylko do czego ona służy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy pojawia się grupa rządzących, którzy używają jej w podłych celach.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    335
    Moja galeria
    Przestańcie nadużywać słowa segregacja. Segregacja to była na kolejowej rampie w Auschwitz i w innych obozach. To określenie jest nadużyciem.

Używanie go w stosunku do ograniczenia swobód dla niezaszczepionych jest dla mnie odwracaniem znaczenia słów, typowym socjotechnicznym zabiegiem dla opisania niby-krzywd powstałych z zacietrzewienia, niechęci do szczepień i ignorancji.

Rozciąganie swojej wolności poza granice wolności współobywateli i kompletny brak empatii i solidarności społecznej dowodzi egoizmu głosicieli hasła rzekomo segregowanych sanitarnie. Wystarczyło się zaszczepić, ale moja chata z krająa i co mi możecie zrobić? Prawda?

Andtor opamiętaj się proszę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    MZ powód jest prosty. Po pierwsze dla dobra niezaszczepionych. Nie powinni oni przebywać w większych skupiskach ludzkich, gdyż ryzyko zakażania jest dla nich większe.
    Nie ma to niestety potwierdzenia w faktach. W lutym nowe zakażenia stanowią w 61 % osoby w pełni zaszczepione. W styczniu niewiele mniej, bo 57 % zakażeń to osoby zaszczepione. Wygląda więc, że ryzyko zakażenia jest większe dla osoby zaszczepionej.

Po drugie dla zachęty. Tylko zapiekły antyszczepionkowiec będzie skłonny zrezygnować z zaszczepienia się. Większość z tych, którzy się nie szczepią bo nie, dla świętego spokoju i dla własnej korzyści/wygody się zaszczepi. Tak jak ci namiętni palacze, którzy potrafią się powstrzymać od palenia w knajpie.
    Nie sądzę (właściwie jestem pewny), aby akurat niemożność wejścia do knajpy, restauracji, była jakąś formą zachęty aby się zaszczepić.
    A od palenia, fakt potrafię się powstrzymać, poza tym można wyjść na zewnątrz i zapalić.

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Nie ma to niestety potwierdzenia w faktach. W lutym nowe zakażenia stanowią w 61 % osoby w pełni zaszczepione. W styczniu niewiele mniej, bo 57 % zakażeń to osoby zaszczepione. Wygląda więc, że ryzyko zakażenia jest większe dla osoby zaszczepionej.
    Nie sądzę (właściwie jestem pewny), aby akurat niemożność wejścia do knajpy, restauracji, była jakąś formą zachęty aby się zaszczepić.
    A od palenia, fakt potrafię się powstrzymać, poza tym można wyjść na zewnątrz i zapalić.
    Jak pisałem wyżej - w przypadku Omikrona sytuacja jest jednak trochę inna, takie obostrzenia powinny zostać wprowadzone we wcześniejszych przypadkach, szczególnie w przypadku Delty, kiedy codziennie umierało po 500-700 osób.
    Byś się zdziwił jak wiele osób zaszczepiło się tylko dlatego, żeby ,móc pojechać na wakacje za granicę (zamiast np. płacić po kilkaset złotych za testy).
    W kilku krajach, które podjęły takie decyzje poziom "wyszczepienia" wzrastał natychmiast po wprowadzeniu obostrzeń.
    U nas też by to zadziałało.

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ...Byś się zdziwił jak wiele osób zaszczepiło się tylko dlatego, żeby ,móc pojechać na wakacje za granicę (zamiast np. płacić po kilkaset złotych za testy)....
    Ależ wcale mnie to nie dziwi, taką decyzję podjął też mój syn. W każdym razie nie z powodu obaw o zdrowie. Choć niedawno powiedział, że na 3 dawkę nikt go nie namówi. Za "chwilę" będzie niezaszczepiony, bo to ważne było zdaje się 9 miesięcy i takich osób też będzie wiele. W te wakacje chyba mało który kraj będzie wymagał certyfikatów covidowych.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 22.02.22 o 18:17

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Przestańcie nadużywać słowa segregacja. Segregacja to była na kolejowej rampie w Auschwitz i w innych obozach. To określenie jest nadużyciem.
    Nie przesadzaj!
    Segregacja śmieci ma coś wspólnego z Auschwitz? Tam na rampie odbywała się selekcja i to słowo ma negatywne skojarzenia.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Przestań powtarzać argumenty, które są wygodne na poparcie Twojej tezy, zacznij myśleć. Szczepienia się zaczęły kiedy nikt nie słyszał o omikronie i na ówczesne mutacje były skuteczne. Gdyby wtedy nakłonić ludzi do szczepień, mielibyśmy dziś o wile liczniejsze społeczeństwo. Obecnie zakażeni są głównie omikronem, Szczepionka jest przeciw niemu mniej skuteczna ale dalej daje spore szanse na przechorowanie Covida bez komplikacji. Jak pisał August, mniej komplikacji- mniejsze obciążenie dla (i tak już oddychającej rękawami) służby zdrowia.
    Statystyki możesz sobie zawiesić na gwoździu w wychodku, gdyż są niemiarodajne. Ilu zaszczepionych nie robi testów z powodu przeziębienia? Za to każdy przyjmowany do szpitala ma test na dzień dobry.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Przestań powtarzać argumenty, które są wygodne na poparcie Twojej tezy, zacznij myśleć. Szczepienia się zaczęły kiedy nikt nie słyszał o omikronie i na ówczesne mutacje były skuteczne. Gdyby wtedy nakłonić ludzi do szczepień, mielibyśmy dziś o wile liczniejsze społeczeństwo. Obecnie zakażeni są głównie omikronem, Szczepionka jest przeciw niemu mniej skuteczna ale dalej daje spore szanse na przechorowanie Covida bez komplikacji. Jak pisał August, mniej komplikacji- mniejsze obciążenie dla (i tak już oddychającej rękawami) służby zdrowia.
    Statystyki możesz sobie zawiesić na gwoździu w wychodku, gdyż są niemiarodajne. Ilu zaszczepionych nie robi testów z powodu przeziębienia? Za to każdy przyjmowany do szpitala ma test na dzień dobry.
    Z jakiegoś powodu ostatnio bywało i ponad 100 tyś. testów na dobę i o czymś jednak te statystyki mówią. To prawda wielu zaszczepionych i niezaszczepionych nie robi sobie testów przy objawach przeziębienia (niewykluczony omikron). Nie każdemu się uśmiecha izolacja domowa i skazywanie na nią domowników. Wcale mnie to nie dziwi. Zaszczepieni (nawet jak jeszcze była delta) rzadko byli kierowani na testy przez lekarzy. Z góry zakładano, że to infekcje grypowe, a to po objawach przecież ciężko było odróżnić, czy wręcz niemożliwe. To też jest fakt.
    Ale ok, trochę przesadziłem z tym wnioskiem, że zaszczepieni są bardziej narażeni na zakażenie. Jednak jest trochę więcej zaszczepionych w populacji, więc można powiedzieć (z tych statystyk o zakażeniach), że fakt zaszczepienia nie wpływa w żaden sposób na możliwość zarażenia.
    PS.
    Szczepionka już na deltę była trochę mniej skuteczna, to już była któraś z kolei mutacja. Opracowywano ją na pierwszy wariant koronawirusa. Delta pojawiła się bodajże w połowie 2021 r.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    To już nudne, szkoda, że watek zszedł na psy, a raczej, że nasza zaje... administracja doprowadziła do zaspamowania wątku przez jednego specjalistę z zakresu medycyny, statystyki i pewnie wielu innych dziedzin...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Andtor2 ma prawo wyrazić swoje zdanie.
    Wzajemne poklepywanie się po plecach to nie dyskusja. Nie żyjmy w bańkach..
    Jak widać z mojego wpisu (gdzieś tam wyżej) absolutnie nie zgadzam się z jego poglądami w sprawie szczepień, ale będę bronił wolności jego wypowiedzi.