Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz " Czerwonej strefy" na forum?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mam dość

8 50,00%
  • Chcę nadal tego miejsca wymiany poglądów

8 50,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 195 z 200 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.950 z 2000

Wątek: Czerwona strefa

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    To jeszcze ja słówko.
    Do tej litanii obostrzeń, czy ograniczeń - jak zwał tak zwał należy dołożyć jeszcze zakaz palenia w miejscach publicznych -> vide patrz: nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.
    Jeśli taki dym papierosowy jest szkodliwy na wietrznym przystanku komunikacji publicznej, to wirus też.
    Wina służb, że się tego nie przestrzega.
    A za zwrócenie uwagi czy to palącemu czy temu bez maseczki można dostać w pysk.
    A teraz odnośnie Sanepidu i przestrzegania obowiązku szczepień:
    koleżanka z działu Epidemiologii wysyła zawiadomienie o niewykonaniu szczepień obowiązkowych, i pod rygorem grzywny administracyjnej zobowiązuje prawnefo opiekuna dziecka do wykonania zalecenia.
    Jedno, drugie, trzecie zawiadomienie. W międzyczasie wezwanie (nie zaproszenie) do przyjścia do placówki PSSE w celu rozmowy z prawnikiem.
    Kolejny krok to nałożenie takiej grzywny. Przepisy mówią o max. wymiarze 500 zł.
    Potem idzie tzw. "Tytuł wykonawczy" do komornika skarbowego. Zazwyczaj to wystarcza.
    Ale prawo daje możliwość odwołania - więc sąd.
    Czekasz i czekasz i czekasz - bo sądy zostały rozwalone, a i wcześniej też skore do realizacji nie były.
    Trwa to na tyle długo, że niektóre dzieci wypadają z kalenarza szczepień i rygor wykonawczy jest bezzasadny.
    Jeśli już dojdzie do rozprawy to rodzic (opiekun prawny) przegrywa zawsze - bo prawo jest w tym względzie jednoznaczne. Wyjątkiem są nieliczne przypadki przekonań religijnych - gdzie rozpatrywanie sprawy trwa dłużej, ponieważ sąd musi ograniczyć władzę rodzicielską w tym konkretnym zakresie.
    Potem, na końcu - komornik sądowy.
    W tym całym cyrku administracyjnym, wcale nie chodzi o dobro dziecka, tylko o wyegzekwowanie tych głupich 500 zł.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...
    W tym całym cyrku administracyjnym, wcale nie chodzi o dobro dziecka, tylko o wyegzekwowanie tych głupich 500 zł.
    Zgadza się, nie chodzi o dobro dziecka, ale o dobro nasze wspólne, zaszczepienie kogoś, to nie tylko ochrona tego kogoś, ale także zdrowia innych (np. tych których nie można zaszczepić), ochrona finansów państwa, a więc naszych, a te 500, to tylko symbol. Gdyby niezaszczepiony musiał zapłacić za swoje leczenie, to zacząłby myśleć inaczej, grzywna nie byłaby potrzebna, jak myślę.
    jest dobrze

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Gdyby niezaszczepiony musiał zapłacić za swoje leczenie, to zacząłby myśleć inaczej, grzywna nie byłaby potrzebna, jak myślę.
    I tu jest ciekawy dylemat:
    dokładnie tak samo powiedziałem do mojej pani pulmonolog (astma). Jej reakcja: to co mam powiedzieć pacjentowi który pali i nabawił się raka płuc - też ma płacić ?
    Dodam, że jest zaszczepiona 3x
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    Płacenie nie przejdzie, ale ograniczenia (w sumie trochę podobne, jak te dla palaczy) powinny wejść obowiązkowo. W normalnym kraju pewnie by weszły przy naszej skali śmiertelności, ale u nas polityka (może nawet jako element nowoczesnej wojny, nasi wrogowie raczej się cieszą z naszego stanu walki z covidem) pada na podatny grunt głupoty zwanej grzecznie i bez sensu indywidualizmem i mamy co mamy.
    Dla mnie indywidualizm jest wtedy, kiedy bawię się w odmienność na własny rachunek i nikomu nie szkodzę. Realizacja hasła "mam was wszystkich w d..." to trochę inna bajka.

Porównanie z palaczami jest o tyle słabe, że palacze są dodatkowo opodatkowani (akcyza) i można powiedzieć, że finansują leczenie swoich płuc
    Ostatnio edytowane przez fret ; 22.02.22 o 12:50
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Porównanie z palaczami jest o tyle słabe, że ...
    Ale jest o tyle dobre, że palacze pogodzili się z zakazem palenia w kinach, teatrach a stosunkowo niedawno w knajpach. Nie wierzyłem, że ograniczenie w knajpach przejdzie, przecież piwo czy wódka lubią dym ale jednak. Myślę, że ograniczenie wstępu do takich miejsc dla niezaszczepionych też by przeszło. Niestety- słupki ...
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ... Myślę, że ograniczenie wstępu do takich miejsc dla niezaszczepionych też by przeszło. ...
    Ale niby z jakiego powodu ? Już kiedyś w historii mieliśmy segregację ludzi. Jedna narodowość też nie wszędzie miała wstęp, bo podobno rozprzestrzeniała choroby zakaźne. Tak nawiasem mówiąc obecnie więcej nowych zakażeń stanowią osoby w pełni zaszczepione.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ale niby z jakiego powodu ? Już kiedyś w historii mieliśmy segregację ludzi. Jedna narodowość też nie wszędzie miała wstęp, bo podobno rozprzestrzeniała choroby zakaźne. Tak nawiasem mówiąc obecnie więcej nowych zakażeń stanowią osoby w pełni zaszczepione.
    Andrzej.... litości !!!
    Gdyby to chodziło o "zwykłą grypę" jeszcze bym się zgodził. Ale ten wirus zabija.

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Andrzej.... litości !!!
    Gdyby to chodziło o "zwykłą grypę" jeszcze bym się zgodził. Ale ten wirus zabija.
    Nie kumam, co to ma wspólnego z moją odpowiedzią, czy raczej pytaniem, do helmutha. Nigdzie nie napisałem, że ten wirus nie zabija.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Tu się zgodzę z @andtor2 - bo nie to, że wirus zabija powinno być motywacją do wprowadzania ograniczeń...
    Ograniczenia dla niezaszczepionych powinny były wynikać z tego, że chorują oni częściej i ciężej od osób zaszczepionych, przez co stanowią większe obciążenie dla systemy zdrowia.
    A przez to brak było dostępności do lekarzy i miejsc dla chorych na inne równie, albo jeszcze groźniejsze schorzenia.

Przy czym patrząc na "skutki" (wiem paskudne słowo) Omikrona, to już taki bezwzględny co do tych ograniczeń nie jestem...
    Co nie zmienia mojej opinii, że ktoś powinien odpowiedzieć za brak takich decyzji kiedy rzeczywiście były potrzebne i za tą nadmiarową śmierć ludzi.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    358
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie dostrzegasz zasadniczej różnicy. Z określoną narodowością człowiek się rodzi, decyzję w kwestii zaszczepienia podejmuje sam - i jeśli odmawia szczepienia to jest niezaszczepiony z jego winy. Wątpliwości mogą powstać jedynie w przypadkach gdy ktoś nie może być zaszczepiony ze względów medycznych. Jednak zdarza się że nawet w przypadku braku winy segregację ze względów bezpieczeństwa mamy i się na nią godzimy - np. aby dostać prawo jazdy musisz przejść z pozytywnym wynikiem badania lekarskie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)