Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz " Czerwonej strefy" na forum?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mam dość

8 50,00%
  • Chcę nadal tego miejsca wymiany poglądów

8 50,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 193 z 200 PierwszyPierwszy ... 93143183191192193194195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.930 z 2000

Wątek: Czerwona strefa

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    PS.
    "Pchlim targiem" mogę się zgodzić, że covid ma 2 x wyższą śmiertelność od grypy, zwłaszcza te pierwsze mutacje. Omikron to już śmiertelność na poziomie grypy (bardzo rzadko przerzuca się na płuca), chyba, że dalej będzie leczenie przez telefon, to śmiertelność będzie wyższa, ale może o to chodzi...
    i właśnie o to PS w tym wszystkim chodzi...
    Ok. zgódźmy się, że Covid ma "tylko" dwa razy wyższą śmiertelność od grypy (może w odniesieniu do Omikrona tak jest, wcześniejsze mutacje były na pewno wiele groźniejsze).
    Co to oznacza?

Jest taki amerykański film "Czas zabijania" - w którym czarnoskóry ojciec zabija gwałcicieli swojej nastoletniej córeczki i jest sądzony. Rzecz dzieje się jeszcze przed Martinem Luterem Kingiem, w dodatku na południu więc wszyscy są za jego przykładnym ukaraniem. Oczywiście cały skład sędziowski i ławnicy to tylko i wyłącznie biali. Dawno nie widziałem filmu, ale wciąż pamiętam mowę obrońcy, który opisuje cierpienie biednej dziewczynki, w sposób tak przejmujący że większość ławników ma łzy w oczach. I na sam koniec mowy wypowiada słowa: "A teraz wyobraźcie sobie, że ta dziewczynka jest biała"...

Dlaczego podaję taki przykład: bo teraz wyobraź sobie, że ta "tylko" dwa razy wyższa śmiertelność Covida dotyczy Ciebie i Twojej rodziny. Jesteś w stanie się w to wczuć?
    Wskażesz kto ma być np. tym drugim kto umrze, zakładając że zamiast jednej umrą dwie osoby?

To jest właśnie to podejście, a dokładniej mówiąc brak szacunku dożycia ludzi w naszym kraju, społeczeństwie, rządzie... w nas samych.
    Bo jest udowodnione, że szczepienie zmniejsza ryzyko zgonów - niechby nawet o 10%, ba niech to będzie tylko 1%.
    Przy 100.000 zmarłych 10% to 10.000 ludzi, a przy 1% 1000 istnień ludzkich. Pomyśl sobie, że nagle znika 1000 osób z Twojej rodziny i bliskich, przyjaciół i znajomych...

Odpowiedzialności za to wymagam od rządzących, bo została im dana władza właśnie dlatego, żeby dbali o KAŻDE ludzkie życie, a nie o pierniczone słupki poparcia.
    Sorki, za uniesienie się ale nijak nie potrafię się pogodzić z brakiem empatii ludzi nie umiejących (nie chcących) zrozumieć tak podstawowych faktów.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    358
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wczoraj pacjenci covidowi zajmowali 17154 łóżek, dziś podają, że zajętych jest 16443. Zwolniło się 711 łóżek, czy to znaczy, że przybyło jedno łóżko onkologiczne ?, no chyba nie. Jak jutro zwolni się kolejne 700 łóżek to też nie przybędzie przecież żadne łóżko onkologiczne, czy dla pacjentów kardiologicznych.
    Łóżko onkologiczne czy kardiologiczne to pewne pojęcia umowne - wiążą się nie tylko z samym meblem ale i niezbędnymi do leczenia pacjenta infrastrukturą i personelem. Nie sprawdzałem, ale pewnie da się wyszukać czy oddziały onkologiczne lub kardiologiczne były przekwalifikowywane na covidowe. Jeśli tak, to przywrócenie ich pierwotnej funkcji przyniesie znaczący wzrost ilości odpowiednich łóżek. Kolejna sprawa to personel - lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, personel sprzątający na tworzonych oddziałach covidowych nie pojawili się znikąd - zostali oddelegowani z innych oddziałów szpitalnych wymuszając zmniejszenie ilości łóżek lub/i pogorszenie obsługi pacjentów na tych oddziałach. Ich powrót na macierzyste oddziały również spowoduje wzrost ilości łóżek (lub dokładniej mówiąc - ilości leczonych pacjentów i jakości leczenia) na tych oddziałach. Na oddziały covidowe była również przenoszona z innych oddziałów aparatura - respiratory, kardiomonitory całe mnóstwo innego sprzętu który wskutek zmniejszenia ilości łóżek cowidowych ma szansę wrócić na macierzyste oddziały.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 20.02.22 o 14:35
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

| OlyJedi
    Siła reputacji
    179
    Moja galeria
    August68, podzielam twoje zdanie w całości. Istotą antyszczepionkowego podejścia do covid-19 jest redukowanie wybranych wielkości statystycznych (statystyka jest nauką o prawdopodobieństwie) do pewności lub negacji, selektywne podejście do zbioru faktów (uznawanie jednych, pomijanie innych), tworzenie faktów zmyślonych (jak ten o wywoływaniu autyzmu przez szczepionki) i komponowanie z tych składników hipotez, które są prezentowane jako prawda, ale z jakichś powodów ukrywana.
    TJ

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    @August68 - szacun. Wielki szacun. Prosto i logicznie.
    Plus w pamięci niestety.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    117
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Plus w pamięci niestety.
    ... poszło w Twoim imieniu .

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... poszło w Twoim imieniu .
    Bardzo dziękuję
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Ja tym bardziej

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @August68 - szacun. Wielki szacun. Prosto i logicznie.
    Plus w pamięci niestety.
    Poszło
    właśnie o to chodzi, jeżeli można było uratować ileś ludzi to jest to podstawowy warunek żeby wprowadzić obowiązkowe szczepienia.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    Poszło
    właśnie o to chodzi, jeżeli można było uratować ileś ludzi to jest to podstawowy warunek żeby wprowadzić obowiązkowe szczepienia.
    Też dziękuję

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Ludzie, przebudźcie się !!! Czy się mylę, że początkowo byliście ANTY wszelkim restrykcjom, obostrzeniom, jako niezgodnymi z Konstytucją (nawet głupie noszenie maseczek, czyż nie kwestionowaliście ? ) ? Teraz się wam niedawno odmieniło ? Popieracie segregację ludzi,rozporządzenia, (np. obowiązek szczepień dla służb medycznych) ? Mi też się odmieniło, jestem w opozycji do obecnej partii rządzącej. Cóż, człowiek nie zwierze, poglądy zmienia...
    Na jakiej podstawie będzie respektowy ten obowiązek szczepienia dla służb medycznych ? Jest jakieś uchwalone prawo aby pracodawca miał wgląd do szczepień swojego pracownika ? Walczcie o prawa człowieka, jak do tej pory to robiliście. Jak tu się poddamy przymuszą nas do wielu innych rzeczy.
    Wiem, ewidentnie wjechałem na politykę, najwyżej apz, lub Bogdan usunie.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 21.02.22 o 18:37
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg