Zobacz wyniki ankiety: Czy chcesz " Czerwonej strefy" na forum?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mam dość

8 50,00%
  • Chcę nadal tego miejsca wymiany poglądów

8 50,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 177 z 200 PierwszyPierwszy ... 77127167175176177178179187 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.770 z 2000

Wątek: Czerwona strefa

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Przykra sprawa. Wyrazy współczucia. Z powodu posiadania takiej rodziny, żeby było jasne...
    .
    Wiesz. Jaką ja rodzinę mam to wiem. Przez te wszystkie lata które z nimi przeżyłem to wiem .

Ten mój szwagier mówił ostatnio iż trochę lepiej się czuł i chciał do pracy już w czwartek iść. Moja matka mówiła mu że ma w domu siedzieć a nie zarażać inne osoby.
    No to w domu został . Teraz jest w szpitalu.
    Moja druga siostra która jest w Niemczech szczepiła się pierwszy raz kilka dni temu, razem ze swoją córką.
    Szczepiły się obie tylko dlatego że zagrożono im w pracy zwolnieniem , jeśli się nie zaszczepią.
    W pracy u mnie , zresztą też są osoby podobnie myślący.
    Jakiś czas temu w moim ulicznym wątku pokazywałem zdjęcia z protestu z Katowic , osób które nie chcą się szczepić .
    Jeden z moich kolegów brał udział w tym marszu dość aktywnie. Do pracy przyszedł z chrypką . Tak krzyczał na tym marszu przeciwników szczepień.

Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Mieszka w
    Chorzów
    Siła reputacji
    166
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Do pracy przyszedł z chrypką .
    ja też miałam chrypę... jak już miałam omikrona.

Awatar koza
    Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Naprawdę męczą mnie osoby które się nie szczepią i do tego zachowują jak totalni kretyni.
    Nie dalej jak w zeszłym tygodniu w piątek dwie osoby z mojej firmy, młode chłopaki koło 30 lat, pojechali sobie na jakieś duże wesele na kilkaset osób.
    Obaj są niezaszczepieni z wyboru - bo nie chcą.
    W tym tygodniu spotkałem się z nimi w pokoju konferencyjnym dwa razy - w środę i czwartek. Przez kilka godzin siedzieliśmy razem w dużej grupie, oczywiście w maseczkach i starając się trzymać dystans, ale wiadomo jaki w praktyce dystans może trzymać około 10 osób siedzących razem przy stole konferencyjnym - żaden.

A przedwczoraj, czyli w piątek rano, miałem telefon z firmy że oboje testowali się na COVID w czwartek wieczorem bo źle się czuli, i mają pozytywny wynik testu - oboje chorzy z mocnymi objawami.
    Wcale mi ich nie żal, za to żal mi siebie i pozostałych osób z pracy które mogły się od tych kretynów zarazić.
    Szczepienia nie miały zapobiegać transmisji wirusa z tego co wiem (i z praktyki i teorii), więc w sumie niewiele by Ci to zmieniło gdyby byli zaszczepieni. Ale ogólnie baaaardzo się z Tobą zgadzam.

I dodam, że mnie bardziej niż to, że ktoś się zaszczepił czy nie (chociaż to też - bo ci dwaj Twoi koledzy przemnożeni przez miliony im podobnych powodują ogromne straty dla gospodarki - p. niżej), boli to, że ludzie nie używają masek, spotykają się "bez sensu", robią spędy. Czy naprawdę kapuściany łeb nie może założyć porządnie porządnej maski gdy wchodzi do sklepu? Czy naprawdę nie przeżyje jeden z drugim gdy nie będzie łaził przez 3 godziny po galerii handlowej tylko wejdzie, kupi i wyjdzie? Czy serio te wszystkie spotkania w pracy na 10 osób są absolutnie niezbędne, bo "co spotkanie twarzą w twarz to spotkanie twarzą w twarz"? Nie wiem jak to jest w Stanach, ale widzę, że polskie firmy bardzo szybko wróciły do pracy stacjonarnej... a moi koledzy pracujący dla porządnych zachodnich firm ciągle z domu gdy tylko się da - bo nikt nie będzie ryzykował pozwów na miliony, gdyby ktoś się zaraził i zmarł.

Idąc dalej - ludzie nie kumają, jakie są konsekwencje finansowe i zdrowotne całych krajów przez właśnie to, że nie chcą tej maski założyć albo się zaszczepić (albo to i to). Przecież każde L4, każdy test - to wszystko kosztuje ogromne pieniądze. Do tego gdy dziecko chore, nie możesz ot tak przyjść do lekarza - najpierw test - czyli dodatkowy stres dla dziecka, dodatkowe obciążenie finansowo (za darmo nikt nie testuje, wbrew obiegowej opinii), strata czasu a choroba dziecka się rozwija. Potem rodzice albo na L4 albo dziadkowe ryzykują... Podobnie zresztą z dorosłymi - nie tylko nie pracują w czasie choroby, ale i muszą przecież dostać pieniądze od pracodawcy za chorowanie - podwójna strata (albo i potrójna, bo jeśli ktoś "robi biznes" to gdy nie zdobędzie klienta to strata będzie widoczna za kwartał czy dwa). A piąta czy szósta fala to nie będzie fala covida, tylko fala raka, chorób serca i tym podobnych - bo udupieni ludzie nie chodzą profilaktycznie do lekarza, żrą za dużo, nie ruszają się.

Mój skromny przykład: 2 osoby chore (bo kolega, który mnie zaraził przyszedł do roboty pogadać - mógł spokojnie pracować z domu), dwójka dzieci dwa tygodnie w chacie. Potężne obciążenie psychiczne, dzieci w domu bo albo chore, albo na kwarantannie, zero ruchu, ile dni można te klocki przekładać z lewa do prawa i z prawa do lewa? Od grudnia 5 kwarantann z przedszkola - bo oczywiście jakaś mamusia przyprowadza chore dziecko bo przecież ona wie najlepiej, że "on nie zaraża", że "to tylko lekki kaszelek", "a co mam z nim zrobić, przecież muszę iść do pracy" (tak, bo ja i 40 innych rodziców nie musimy...) i tak dalej.

Więc ogólnie jestem ostro wkurzony na całe społeczeństwo, na pracodawców, na rząd - naprawdę moglibyśmy żyć z wirusem w miarę normalnie, gdyby ludzie naprawdę i uczciwie przestrzegali dwóch zasad - porządna maska porządnie na paszczę i nie rób niepotrzebnych spędów. Opcjonalnie zaszczep się. Tylko tyle.

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Więc ogólnie jestem ostro wkurzony na całe społeczeństwo, na pracodawców, na rząd - naprawdę moglibyśmy żyć z wirusem w miarę normalnie, gdyby ludzie naprawdę i uczciwie przestrzegali dwóch zasad - porządna maska porządnie na paszczę i nie rób niepotrzebnych spędów. Opcjonalnie zaszczep się. Tylko tyle.
    Niestety mamy społeczeństwo jakie mamy i rząd, który coś bredzi o genie sprzeciwu.
    Rząd jest od podejmowania także niepopularnych decyzji, jeśli służą większości (paszporty covidowe, ograniczenia dla niezaszczepionych itd). Przecież nikt nie będzie zmuszał antyszczepionkowców czy przeciwników maseczek. Wystarczy uniemożliwić im przebywanie w miejscach, gdzie trudno zachować dystans.
    Przeciwnicy szczepień, maseczek i w ogóle obostrzeń uważają, że próbuje się w ten sposób ograniczać ich wolność. Zapominają o tym, że ich wolność kończy się tam, gdzie zaczynają się moje prawa. Moje prawa to m. in. prawo do leczenia, którego mnie pozbawiają durnie, wczoraj mówiący o swojej wolności a dziś zajmujący miejsca w szpitalach .
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Niestety mamy społeczeństwo jakie mamy i rząd...
    Wydaje mi się, że problem jest znacznie szerszy. Covid tylko pokazał, że mamy społeczeństwo bardzo podatne na manipulację i rząd, który to bezwzględnie wykorzystuje. Obawiam się, że w czasach wojny hybrydowo-informacyjnej obce rządy też nie próżnują.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Patrząc na całą sytuację, mam wrażenie, że obostrzenia sanitarne oraz szczepienia pojawiły się dopiero niedawno a dotychczas były zupełnie nieznane. Ciężko jest to pojąć, tym bardziej, że przynajmniej szkołę podstawową ukończyć musiał każdy dorosły lub zdecydowana większość.
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    ... szkołę podstawową ukończyć musiał każdy dorosły lub zdecydowana większość.
    Ukończyć tak, ale do opanowania programu nikt nie zmusza Sprawę dodatkowo ułatwia rozbudowany system zaświadczeń o różnych dys...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ukończyć tak, ale do opanowania programu nikt nie zmusza Sprawę dodatkowo ułatwia rozbudowany system zaświadczeń o różnych dys...
    Tak, masz rację, poziom, na którym poszczególni ludzie kończą edukację bywa rozmaity. Wydaje mi się jednak, że kwestie podstawowe nie muszą jakoś głęboko wchodzić w program nauczania, bo to jest wiedza ogólna, wynoszona nie tylko ze szkoły ale i z domu, z rozmów towarzyskich itp. Chyba, że za wiele wymagam?
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    362
    Moja galeria
    @koza nie wiem o jakich firmach mówisz ale ja pracuję w polskiej i wręcz mamy nakaz pracy w domu w biurze może być max ileś tam %
    Większość moich znajomych podobnie

Co do reszty zgoda
    To nie pierwsza dziedzina w której można za Kultem zaśpiewać Arahje (czy to polityka, czy religia, czy zdrowie

Mój kraj murem podzielony,
    podzielone murem strony
    ...
    Moja ulica murem podzielona ,
    świeci neonami prawa strona ,
    lewa strona cała wygaszona,
    Zza zasłony obserwuje obie strony
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Sprawę dodatkowo ułatwia rozbudowany system zaświadczeń o różnych dys...
    To jak z podatkami. Niby wszyscy płacą wg tych samych zasad ale niektórzy mają ulgi, zwolnienia itp.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA