Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Klasyfikacja obiektywów 4/3

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    A czy obiektywy od Panasonica można śmiało podłączać do Olympusa bez żadnych przejściówek/ Czy może dojść do sytuacji, że nie będzie pełnej funkcjonalności?
    Można, ale 4/3 do 4/3 i m43 do m4/3. miedzy 4/3 i m4/3 są przejśćiówki.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeśli masz na myśli Olympusy systemu m4/3 i obiektywy Panasonica do tego systemu to zazwyczaj można śmiało podłączać bez obawy zepsucia. Różnie bywa z działaniem stabilizacji w obiektywie, zdarzają się też drobne niekompatybilności nie uniemożliwiające korzystania z obiektywu. Pełną listę kompatybilności poszczególnych obiektywów masz pod adresem https://av.jpn.support.panasonic.com...irds_lens.html
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #23

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jeśli masz na myśli Olympusy systemu m4/3 i obiektywy Panasonica do tego systemu to zazwyczaj można śmiało podłączać bez obawy zepsucia. Różnie bywa z działaniem stabilizacji w obiektywie, zdarzają się też drobne niekompatybilności nie uniemożliwiające korzystania z obiektywu. Pełną listę kompatybilności poszczególnych obiektywów masz pod adresem https://av.jpn.support.panasonic.com...irds_lens.html
    Ok. link się przyda.

    Jak tak patrzę na niektóre obiektywy to z niewiadomych powodów osiągają one zawrotne ceny. Np. f/1.8 po kilka tysięcy. Jak na moje (póki co amatorskie) potrzeby to sporo. A czy istnieją jakieś "no-namy" zamienniki czy lepiej się nie bawić, bo można coś zepsuć?

    Ddzisiaj czytałem, że Fujifilm planuje obiektyw f/1.0. oni chyba też mają m4/3 w części aparatów?
    Ostatnio edytowane przez Ghost1982 ; 14.10.20 o 14:45

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Fujifilm, a nie Fujitsu, te dwie firmy chyba nie są ze sobą powiązane, do tego Fujitsu chyba nie ma swojej ofercie aparatów foto, choć kto wie, teraz wszyscy próbują wszystkiego. Fujifilm ma m4/3? Raczej nie.

    Jak ci zależy na zamiennikach, masa obiektywów pod m43 jest do wyboru, szukaj w sieci tańszych egzemplarzy, używek, jeśli mocowanie pasuje, to raczej popsuć się nic nie popsuje.
    jest dobrze

  5. #25

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Fujifilm, a nie Fujitsu, te dwie firmy chyba nie są ze sobą powiązane, do tego Fujitsu chyba nie ma swojej ofercie aparatów foto, choć kto wie, teraz wszyscy próbują wszystkiego. Fujifilm ma m4/3? Raczej nie.

    Jak ci zależy na zamiennikach, masa obiektywów pod m43 jest do wyboru, szukaj w sieci tańszych egzemplarzy, używek, jeśli mocowanie pasuje, to raczej popsuć się nic nie popsuje.

    Tak - Fujifilm. Zawsze mi się myla te nazwy.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    Ddzisiaj czytałem, że Fujifilm planuje obiektyw f/1.0. oni chyba też mają m4/3 w części aparatów?
    Fujifilm ma APS-C.
    A ten ich 50mm 1.0 to nie bardzo wiem jaki jest jego sens.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #27

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Fujifilm ma APS-C.
    A ten ich 50mm 1.0 to nie bardzo wiem jaki jest jego sens.
    No pewnie do jasnych zdjęć. Ciekawe czy są jakieś "jasne" obiektywy z dużym zoomem. Póki, co "najjaśniejszy" jaki widziałem do Olympusa miał 4.0.

  8. #28
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    No pewnie do jasnych zdjęć. Ciekawe czy są jakieś "jasne" obiektywy z dużym zoomem. Póki, co "najjaśniejszy" jaki widziałem do Olympusa miał 4.0.
    Wybacz, nie rozumiem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #29
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ghost1982 Zobacz posta
    No pewnie do jasnych zdjęć. Ciekawe czy są jakieś "jasne" obiektywy z dużym zoomem. Póki, co "najjaśniejszy" jaki widziałem do Olympusa miał 4.0.
    Masz pierwszylepszy przykładowy ranking https://www.digitalcameraworld.com/b...-thirds-lenses

    a tu jeszcze inny https://www.digitalcameraworld.com/b...-thirds-lenses

    Naprawdę popracuj trochę w samotności w wynikami od wujka google zanim zadasz kolejne "ciekawe" pytanie.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 14.10.20 o 21:01
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Wymiana obiektywów
    By kris12 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 14.09.13, 11:02
  2. Adapter MF-2 dla obiektywów OM
    By gcw in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.02.10, 12:29
  3. jasności obiektywów
    By caymer in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.07.07, 09:02
  4. rozdzielczość obiektywów
    By osiołek in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18.06.07, 00:54
  5. Ostrosc obiektywów do E-1
    By Condor in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.