Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ładowarka USB do OMD M10 mkII

  1. #1
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Ładowarka USB do OMD M10 mkII

    Cześć
    Chciałbym kupić ładowarkę USB do akumulatora w moim aparcie OMD M10 mkII z tego co widziałem jest dosyć spory wybór różnych producentów i nie wiem którą najlepiej wybrać

    Na znanym portalu aukcyjnym trafiłem na taką https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...m10-7628961285 lub na cyfrowe na takiego duracella https://www.cyfrowe.pl/ladowarka-dur...-np-140-p.html

    Czy oryginalny akumulator nie uszkodzi się podczas ładowania takimi ładowarkami ?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mam podobną ładowarkę pod USB. Jakieś mało znanej firmy. Kup którą chcesz.
    Czemu oryginalny akumulator miałby uszkodzić się podczas ładowania. Mam nieoryginalne akumulatorki do EM 10 i spokojnie dają rady, nie uszkadzają się.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DarkBlacksmith Zobacz posta
    Cześć
    Chciałbym kupić ładowarkę USB do akumulatora w moim aparcie OMD M10 mkII z tego co widziałem jest dosyć spory wybór różnych producentów i nie wiem którą najlepiej wybrać

    Na znanym portalu aukcyjnym trafiłem na taką https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...m10-7628961285 lub na cyfrowe na takiego duracella https://www.cyfrowe.pl/ladowarka-dur...-np-140-p.html

    Czy oryginalny akumulator nie uszkodzi się podczas ładowania takimi ładowarkami ?
    Ta ładowarka występuje co najmniej w kilku, jeśli nie kilkunastu brandach. I niemal chyba do wszystkich systemów. Robi to, co ma robić.
    Jak się boisz o oryginał, to kup jeden akkus tylko do tej ładowarki i będziesz spał spokojnie . Ale chyba to nie ma sensu .

  4. #4
    Awatar DarkBlacksmith
    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    tam gdzie zimno
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie zauważyłem że skorupa jest ta sama tylko napis inny , podejrzewam że "bebechy" w środku też wszędzie takie same. Wezmę tą z allegro

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeżeli ograniczenia finansowe nie są krytyczne rozważyłbym ładowarkę Patona Synchron: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...s-5-7561453453
    Wyświetlacz LCD pokazujący aktualny stan naładowanie akumulatora (w procentach a nie tylko pasek o 2 czy 3 pozycjach jak w niektórych innych ładowarkach) to duża wygoda. Możliwość wykorzystania ładowarki do ładowania innych urządzeń po USB też może czasem się przydać. Ładowarkę można zasilać zarówno z sieci 230V jak i z gniazda zapalniczki samochodowej. Kupiłem taką do Panasonica G9 i na tyle się do niej przekonałem, że korzystam tylko z niej zamiast z oryginalnej. Wprawdzie prąd ładowania jest mniejszy (ok. 1A wobec 2A w przypadku oryginalnej ładowarki Panasonica) ale w zamian za dłuższy czas ładowania spodziewam się większej żywotności akumulatorków. W przypadku Olympusa E-M10-II prąd oryginalnej ładowarki jest znacznie mniejszy - tylko 0.4A, więc wydajność Patona jest więcej niż wystarczająca.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jeżeli ograniczenia finansowe nie są krytyczne rozważyłbym ładowarkę Patona Synchron: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...s-5-7561453453
    Wyświetlacz LCD pokazujący aktualny stan naładowanie akumulatora (w procentach a nie tylko pasek o 2 czy 3 pozycjach jak w niektórych innych ładowarkach) to duża wygoda. Możliwość wykorzystania ładowarki do ładowania innych urządzeń po USB też może czasem się przydać. Ładowarkę można zasilać zarówno z sieci 230V jak i z gniazda zapalniczki samochodowej. Kupiłem taką do Panasonica G9 i na tyle się do niej przekonałem, że korzystam tylko z niej zamiast z oryginalnej. Wprawdzie prąd ładowania jest mniejszy (ok. 1A wobec 2A w przypadku oryginalnej ładowarki Panasonica) ale w zamian za dłuższy czas ładowania spodziewam się większej żywotności akumulatorków. W przypadku Olympusa E-M10-II prąd oryginalnej ładowarki jest znacznie mniejszy - tylko 0.4A, więc wydajność Patona jest więcej niż wystarczająca.
    Ja mam do N trochę inną ładowarkę USB (podwójną) tej firmy. Ładowanie akumulatora trwa ruski miesiąc. To znaczy ca. 9 godzin. Jak ładuję dwa akusy, to czas wydłuża się do około 14 godzin. Czyli noc za krótka.
    Do Panasonica podobny wynalazek od firmy z nazwą na niebieskim tle też ładuje wolniej niż oryginalna, i niestety nie ładuje do 100% pojemności akumulatora .
    I owszem akumulatory mogą mieć komfortowe ładowanie, ale jest okupione pewnymi minusami. Coś za coś.

Podobne wątki

  1. OMD EM5 MkII - odpadło pokrętło :/
    By apa-sf in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15.07.20, 08:50
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.05.16, 21:36
  3. 5d mkII do wzięcia za darmo
    By dobas in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.01.12, 12:16
  4. D700 vs. 5D MkII
    By pat.p in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 3.01.10, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.