Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
No mam, ale nie lubisz Linuxa ...
Nigdy tak nie mówiłem, nie miałem Linuxa

Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
Jeśli cena nie stanowi problemu to rozważ taki komputerek
https://allegro.pl/oferta/mini-pc-as...QaApk2EALw_wcB
Na analogicznym sprzęcie stawiałem coś jak u mnie dla mojego (byłego ) sanepidu
Nie brałem takiej opcji pod uwagę, teraz czytam i analizuję na ile potrafię.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
liderem na tym polu jest QNAP i siostrzana firma synology, nie kombinuj i kup coś z tych firm, osobiście mam leciwego synology na 1 dysk i to 5,25" działa bezproblemowo (tfu, tfu) od kilku lat konfiguracja to kilka minut, jest pełno poradników w necie.
No właśnie potrzebuję czegoś bardzo prostego do skonfigurowania, Z tego co piszesz to też myślałem o tych firmach.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
Qnap, albo synology są ok, ale można taniej. Pytanie czy potrzebne Ci są dodatkowe rozwiązania, czy tylko zwykłe przechowywanie.

I pytanie ile dysków. Wrzucanie dwóch i spiecie ja na równoległy zapis niby daje jakieś bezpieczeństwo, ale tylko w zakresie padniecia jednego dysku, za to skutecznie zwiększa koszty rozszerzania miejsca, bo musisz wymienić dwa dyski.

Ja bym spokojnie oparł się na jednym dysku (albo mogącego zapewnić łątwiejsze rozszerzanie czyli 5 zatokowym, albo więcej), ale co najważniejsze miał system, taki:

Na bieżąco podgrywanie kopi z komputera na nas (np. duplicatti) a z nasa leci sobie codziennie kopia na jakąś chmurę (onedrive z officem wychodzi tanio) + w regularnych okresach robienie kopi standardowo na zewnętrzne dyski (tak samo z wykorzystaniem duplicatti, a nie ręcznym kopiowaniem-bo masz wtedy m.in historię, czy zmiany w plikach).
Początkowo myślałem tylko o przechowywaniu, teraz jak czytam jakie są możliwości, to zastanawiam się, co może mi się przydać w przyszłości, ale nie chcę się wpakować w jakieś "wodotryski" z którymi sobie nie poradzę. Wymyśliłem sobie to tak : zgrywam zdjęcia i filmy bezpośrednio do zewnętrznego urządzenia, by mieć wszystko w jednym miejscu i nie latać po różnych dyskach, a w tym urządzeniu będzie się robiła automatycznie kopia zapasowa, kopia może też się robić na trzecim dysku zewnętrznym przez USB. Jakoś tych "chmur" nie ogarniam, wolę mieć wszystko fizycznie u siebie na dyskach.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
w fabryce używam qnap, w domu synology, wcześniej testowałem różne kombinacje i dopiero teraz jestem zadowolony, to prawda, że tanio nie jest ale jest dobrze, w niektórych przypadkach nie ma co stawiać na półśrodki osobiście mam w kompie dwa dyski na zdjęcia, pierwszy roboczy , drugi jako zapas i dodatkowo kopia jest na synku za pomocą Cobian backup z automatu, mała szansa na utratę danych
Myślę właśnie o takim rozwiązaniu, tylko zdjęcia chcę zapisywać z pominięciem komputera. Nie chcę wymieniać w komputerze dysków na kolejne jeszcze większe, a miejsca już brakuje.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez kano Zobacz posta
Od 8 lat używam bez żadnych problemów synology na dwa dyski. Dodatkowo bezbłędnie obsługuje prywatną chmurę i kamery zainstalowane w domu i przed nim. Można też zainstalować dodatkowe pakiety programów dostarczone przez Synology: własną pocztę, VPN, Web, multimedialny serwer... a jak mamy obawy, to można podłączyć dodatkowy dysk przez USB do sekwencyjnego backupu.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Dodam jeszcze jedną, bardzo pożyteczną funkcję - indeksowanie i bardzo szybką, zaawansowaną wyszukiwarkę.
Tutaj prosty model na dwa dyski:
https://www.mediaexpert.pl/komputery...E&gclsrc=aw.ds
Kolejne ciekawe rozwiązanie, dziękuję.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
Qnap, Synology albo Asustor z gotowych rozwiązań.
Jeśli chcesz coś sam stawiać, to jest jeszcze https://www.openmediavault.org/# oraz https://www.freenas.org/
Te trzy firmy mają sporo urządzeń, zagłębiam się w temat, nie chcę się wpakować w skomplikowane rozwiązania.