Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Adapter 4/3-mikro4/3 potrzebna pomoc w zakupie.

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Adapter 4/3-mikro4/3 potrzebna pomoc w zakupie.

    Witam po latach nieobecności na forum. Mam prośbę o podlinkowanie strony, gdzie zakupię przejściówkę, która umożliwi użytkowanie obiektywów E- system 4/3 z body om-d10 III.
    Kupiłem na allegro dziś chiński ( electronic lens adapter) za 260zł, niestety z trzecią generacją omd10, nie współpracuje( brak wizji w okularze i na monitorze, nie działa też przycisk wyzwalający). Mam obiektywy z E1 i E330 szkoda by było ich nie wykorzystać. Podobno z serią drugą omd10 odpowiedniki adaptera olymusa mmf2 działały. Dzwoniłem na infolinię olymus, niestety nie produkują już tych adapterów.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    zapomnij o podpinaniu szkieł 4/3, sprzedaj wszystko i kup 14-150, będziesz miał do wszystkiego stosunkowo tanio
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Nie pomyślałbym, że odpowiednik mmf2 mógłby nie pracować z body m43, może adapter uszkodzony.
    jest dobrze

  4. #4
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jeśli kupiłeś nawet nawet chiński za 100zł , ale dedykowany 4/3 na micro 4/3 (oczywiście ze stykami) to musi działać z każdym korpusem micro. Obraz będzie i AF będzie (lepszy lub gorszy), ale będzie. Jeśli tak jak piszesz nic nie działa , to kupiłeś uszkodzony, innej możliwości nie ma.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    zapomnij o podpinaniu szkieł 4/3, sprzedaj wszystko i kup 14-150, będziesz miał do wszystkiego stosunkowo tanio
    Taką opcję rozważam, potrzebuję głównie fotografia portretowa, krajobraz, rodzinne. Choć ostatnio fotografowałem turniej koszykówki ,,jeden na jeden" na hali obiektywem olympus 14-42 pancake i dałem radę. Mam też olymus 45 1.8.
    14-150 jest wszechstronny choć bardziej kusi 12-200 tylko cena dwa razy większa.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Te chińskie przejściówki często mają luzy - spróbuj poruszać obiektywem, problemy mogą wynikać z braku styku.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie jest uszkodzony, wyświetlają się dziwne informacje,z których tylko EV jest dlanie zrozumiała, ale nie da się ustawić i brak wizji.
    Ruszałem adapterem i obiektywem nie było luzu. Odesłałem dziś facet powiedział, że miał klienta z om-d 10 III i też nie działał szkoda, że tak późno spytał o model, a ja w rozmowie przed zakupem wspomniałem tylko, że to obuektywy systemu olympusa 4/3, które chcę podpiąć do body mikro4/3.
    Na ilfolini gość mówił, że testował tanią przejściówkę z aliexpres, ale z serią drugą i działała. Z trójką nie tesował. Na pewno już olympus nie produkuje i nie ma orginału na rynku.

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @dorian - jak będziesz w Beskidzie Niskim, daj znać. Mam oryginał, możemy przetestować. Fakt, mam serię M10 II i u mnie działa.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9
    Awatar mr_laska
    Dołączył
    Jun 2020
    Mieszka w
    dw
    Posty
    24
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    panowie, podepne sie do tematu.

    zakupilem ZD 40-150 f3.5 na 4/3
    w zestawie dostalem adapter ale widze ze sam metal bez styków.
    zgodnie z przeczuciami obiektyw od razu jest w trybie MF i zdaje sie, ze aparat go nie widzi.

    głupie pytanie - ale to normalne, ze nie mogę ostrzyć pierscieniem na obiektywie no i oczywiscie mogę rowniez zapomniec o zmianie przysłony w takiej sytuacji?
    OMD10 MK3 | 45 F/1.8 | Helios 44M-4 | 12-40 F/2.8

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Ciekawe, co to za adapter, chyba nie 4/3 na m4/3? O ile pamiętam, to wzmiankowany obiektyw ma AF oparty na silniku, bez styków nie ma zasilania, to i nie ma AF. Chyba że się mylę. Przysłonę ustawia się z korpusu.
    jest dobrze

Podobne wątki

  1. pomoc w zakupie
    By barakuda in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11.03.07, 19:16
  2. Pomoc w zakupie aparatu.
    By Patryk15 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26.08.06, 00:53
  3. Pomoc w zakupie
    By Kaś in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13.08.06, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.