Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak korzystać z danych matematycznych w GIMP

  1. #1
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Jak korzystać z danych matematycznych w GIMP

    Jak korzystać z danych matematycznych w GIMP

    Tłumaczenie poradnika ALEXANDRE PROKOUDINE z dnia 15 LIPCA 2020

    Jedną na wpół ukrytą funkcją GIMP jest to, że możesz wykonywać proste obliczenia w polach numerycznych (widżetach spinbox),
    w których wprowadzasz wartości liczbowe. Te samouczki wyjaśniają, jak to działa i wszystkie zaawansowane rzeczy, które możesz tam zrobić.

    https://1drv.ms/b/s!Ao2sT6WskMABg7Ul...erEeQ?e=Y09edf
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Robisz czasem zdjęcia?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Dziwne pytanie, ale oczywiście robię od wielu, wielu lat, zarówno w formacie RAW jak i jpeg, tylko się nimi nigdzie nie chwalę, bo jest to tylko do celów rodzinnych i osobistych.
    Zaczynałem z aparatem START 1954r, potem Smiena, EXA-1a-IA-Domiplan-2-8-50-Meyer-Optik, Olympus C740UZ, Olympus SP-570UZ....
    Ostatnio edytowane przez zbyma72age ; 3.09.20 o 16:09
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    No fakt, pytanie dziwne, już wyjaśniam. Tak ogólnie, to mam wrażenie, że współczesne narzędzia tak się rozrastają, że chyba zaczynają przysłaniać sens swojego istnienia. Generalnie, uważam, że narzędzie ma ułatwiać pracę, upraszczać ją i tak się dzieje na poziomie podstawowym. Nie chodzi mi tylko o oprogramowanie. Same aparaty oferują tyle funkcji i możliwości, że gdybym chciał je zgłębić, to już bym chyba nie miał czasu i ochoty na robienie zdjęć. Jeśli chodzi np. o menu aparatu, to zaglądam do niego, tylko po to, żeby sformatować kartę. Dochodzimy do sensu pytania. Po prostu wydaje mi się, że gdybym zgłębiał tajniki Gimpa tak jak Ty, to po pierwsze bym się w tym pogubił, a poza tym pochłonęłoby to tyle czasu, że chyba przeszła by mi chęć na fotografowanie. Dlatego interesuje mnie, czy robisz zdjęcia i Gimp jest dla Ciebie narzędziem, czy sam Gimp jest celem Twoich zainteresowań. Zastanawia mnie, czy to rozbudowywanie programów nie jest robione dla samego rozbudowywania i satysfakcji twórców, a w praktyce praktycznie nikt z tych cudów nie korzysta? Może coś źle zrozumiałem, ale kalkulator mam na dolnym pasku i to mi wystarcza, nie widzę potrzeby mania go w fotoszopie, nawet mi do głowy nie przyszło sprawdzanie, czy tam coś takiego jest.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. DS-660 - odzyskanie danych
    By blazko in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.08.20, 14:46
  2. Czy korzystać z cyfrowego telekonwertera?
    By Ola_Olga in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 23.08.14, 23:32
  3. przycisk AE/AF jak korzystać ?
    By Anubis76x in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27.12.07, 01:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.