Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: kandao raw+

  1. #1
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    kandao raw+

    Czesc,
    Rozwiązania ze smartfonów polegające na inteligentnym składaniu kilku fotek w jedno zdjęcie zaczęły pojawiać się rowniez jako soft dla PC, przykładem jest darmowy kandao raw+ laczacy do 16 RAW w jeden 16 bitowy plik RAW o wyższej dynamice i niższych szumach.

    Program jest do pobrania na stronie producenta:
    https://www.kandaovr.com/download/

    Przykład użycia kandao raw+:
    https://www.mu-43.com/threads/new-ka...-fixed.101148/

    O zjawisku computational photography:
    https://vas3k.com/blog/computational_photography/

    Polecam, ciekawy program do skladania zdjęć zrobionych w słabym świetle lub do mocnego wyciągania z cienia. Odpowiednik trybu HHHR z em1x i em1mk3, ale mało wrażliwy na ruch w kadrze.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Ściągnąłem, załadowałem mu trzy orfy i w efekcie dostałem komunikat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	225413
    Co ciekawe, nie mam na pulpicie takiego pliku (jeden z podanych orfów ma ten numer).
    Zablokować czy zezwolić?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #3
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zezwolić, możesz też zmienić ustawienia i wrzucać RAW z kandao do folderu, w którym są stackowane RAW.

  4. #4
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Zezwolić ...
    Jestem zdziwiony efektem.
    Dla porównania zdjęcie 0EV do raw-a. Czy ktoś widzi różnicę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KDRaw_P7300059.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	516,7 KB
ID:	225416Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7300059.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	516,9 KB
ID:	225415
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #5
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Ta scena nie jest ekstremalna pod względem rozpiętości tonalnej więc różnicy nie ma. To tylko dobrze świadczy o algorytmie likwidacji ruchu. Spróbuj ciągnąć z cienia a pliki będą się zachowywały inaczej.

    Ponadto warto zwrócić uwagę, że porownujesz prawdopodbnie natywne ISO 200 (najwieksza dynamika matrycy) do stacka. Gdybys zrobil zdiecie na wyzszym ISO to stack z kandao już na starcie wyglądałby znacząco lepiej.

  6. #6
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    OK. Myślałem, że jest to program do tradycyjnego składania HDR-ów. Po przeczytaniu "Ta technologia ma wiele zastosowań, w tym alternatywny sposób robienia HDR, polegający na naświetlaniu świateł, a następnie wzmacnianiu cieni podczas przetwarzania końcowego. Zwykle powoduje to zwiększenie szumów w cieniach, ale w przypadku Raw + nawet obszary cienia nie będą miały zbyt dużego szumu.", mam wątpliwości.
    Czy w odróżnieniu od tradycyjnego składania hdr-a (kilka zdjęć o różnym naświetleniu), do składania HDR-a w tym programie potrzebne są zdjęcia tak samo naświetlone?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #7
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Tak, kandao laczy kilka takich samych ekspozycji. To podobne rozwiązanie do trybu hand held high resolution z topowych Olkow. Z ta różnica, że kandao bez porównania lepiej sobie radzi z ruchem.

    Jeżeli próbowałeś łączyć zdjęcia o różnych ekspozycjach to program prawdopodobnie odrzucił kolejne RAW i zachował tylko pierwszy. Pierwszy RAW na liście jest "wzorcem".

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Jeżeli próbowałeś łączyć zdjęcia o różnych ekspozycjach to program prawdopodobnie odrzucił kolejne RAW i zachował tylko pierwszy.
    Tak właśnie robiłem. Spróbuję zrobić serię zdjęć w kiepskim świetle i zobaczę jakie efekty.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Na zachete napisze, ze efekty stackingu w kandao rew+ oparte o serię RAW prosto z puszki, bez odszumiania (można również łączyć zdjęcia już odszumione np. w DXO algorytmem PRIME i rezultaty będą jeszcze lepsze, ale kosztem skomplikowania procesu), są lepsze niż wywołanie pojedynczego zdjęcia za pomocą DXO PRIME. Stacking ponadto jest dużo szybszy.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Zaciekawił mnie watek. A jako, że siedzę na Linuxie, więc to kandao nie dla mnie. Ale efekty ciekawe, bardzo ciekawe. Zainspirowany tymi przykładami pogrzebałem w oprogramowaniu Linuxa.
    jest taka aplikacja o nazwie fotoxx. Nie korzystałem z niej wiele, ponieważ w pierwszych wersjach otwierała tylko pliki jpg.
    Teraz zaskoczony widzę, że nie tylko jpgi obsługuje, ale również tif i nawet RAW. Szczęka mi opadła.
    Strzeliłem więc 6 plików raw i złożyłem - bo tak !!! jest opcja stackingu - stack (paint) oraz stack (noise)
    RAW-y zrobiłem na ISO 16 000 i wczytałem bezpośrednio do programu. Dałem opcję stack (noise). Wygenerowany plik tif zmniejszyłem i wyostrzyłem w Gimpie (choć fotoxx też na to pozwala) i jest rezultat.
    Proszę nie patrzeć na stare żelazko i brudny skaner (remont na kwarantannie)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1035535.v01.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	1,90 MB
ID:	225441
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.