Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: popRAWka 13/2020

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Oooo popRAWka wznowiona .

    Jeśli chodzi o kadr... Miejsce dość specyficzne. Dość wysoka górka ca 500 moh o bardzo stromym zboczu. Droga i budynki sięgają podnóża Reinebringen. Aby objąć wszystko co ciekawe należy zrobić panoramę ca 180st ( bez gwarancji objęcia wszystkiego u podnóża góry). Ten kadr jest jednym z kilku zdjęć zrobionych do panoramy obiektywem 24mm. Dlatego pewnie sprawia niezbyt dobre wrażenie jak zauważył @fret.
    Nie mniej jest to popRAWka, gdzie możemy to zdjęcie zinterpretować wedle własnego uznania. i zaprezentować efekty swojej pracy. Foto z premedytacją nie jest oczywistym skończonym kadrem, aby pozostało pole manewru dla tych, którzy zdecydują się przystąpić do zabawy....
    Do czego gorąco zachęcam.
    Bardzo jestem ciekaw waszych pomysłów i interpretacji tego obrazka. Nie wiem czy sam wezmę udział w tym "rozdaniu" bo jeszcze nie wróciłem do domu z wyprawy. Jeśli się zdecyduję, to będzie to wyrób "laptopodobny" zrobiony gdzieś pod chmurką .

    Pozdrowienia z północy

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ... Ten kadr jest jednym z kilku zdjęć zrobionych do panoramy obiektywem 24mm. Dlatego pewnie sprawia niezbyt dobre wrażenie jak zauważył @fret.
    ...
    Nie to, że niezbyt dobre, ale jest to moim zdaniem kadr proszący o drobną poprawkę, może dwie, a pierwsza (ważniejsza) nawet nie wynika z samego kadru, w sumie ciekawy przypadek Na tym też polega słabość tej formuły poprawki, że nie można konkretnie podyskutować o kadrze "przed". Można "po", ale "po" to już nie ma o czym pisać, bo nikt tego nie będzie czytał.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Ależ możesz teraz dyskutować o kadrze. Nie dyskutujemy o konkretnych pracach gdy się pojawią i jest Ankieta z głosowaniem. Zdania i tak będą podzielone (tak sądzę) co do ewentualnego kadru i większość zrobi według swojego uznania. Zresztą sam kadr to nie wszystko.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie to, że niezbyt dobre, ale jest to moim zdaniem kadr proszący o drobną poprawkę, może dwie, a pierwsza (ważniejsza) nawet nie wynika z samego kadru, w sumie ciekawy przypadek Na tym też polega słabość tej formuły poprawki, że nie można konkretnie podyskutować o kadrze "przed". Można "po", ale "po" to już nie ma o czym pisać, bo nikt tego nie będzie czytał.
    Ja zdaję sobie sprawę, że kadr jest o wszystkim i o niczym. Jest to przypadkowy kawałek większej całości, specjalnie wybrany, aby można było w nim coś pokombinować. .
    Jeśli oczywiście ktoś będzie miał taka potrzebę.
    Druga sprawa to to, że foto popełnione stałką z miejsca bez możliwości zmiany pozycji większej o metr. . Wiesz lepsza jakość... i tego typu gadanie . I kadry takie przeważnie wymagają korekty.
    Myślę że spokojnie można się zmieścić z przekadrowaniem w marginesie podanym przez Andrzeja.
    Mam tylko jedno spostrzeżenie... Często prace w które odbiegają, kadrem od pierwowzoru nie cieszą się przy głosowaniu dużą popularnością.....
    Odnośnie dyskusji "przed" dotyczącej kadru nie widzę problemu i przeciwwskazań. To akurat chyba nie zaszkodziłoby popRAWce..... bo "po" to będą ewentualnie gratulacje dla zwycięzcy.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Mam tylko jedno spostrzeżenie... Często prace w które odbiegają, kadrem od pierwowzoru nie cieszą się przy głosowaniu dużą popularnością.....
    W tym nawet jest pewna logika. Często łatwiej jest usunąć jakiś feler metodą wycięcia, niż staranną obróbką. Jeśli ktoś osiągnął fajny efekt bez kadrowania, to też dam mu przewagę nad kimś, kto po prostu zabawił się w chirurga

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Pora na ten konkretny kadr. Zacznę od tego, że jak wiem, że w kadrze jest królowa angielska zwiedzająca Pcim (lub dowolną inną miejscowość średniej wielkości w naszym pięknym kraju), to wiadomo, że szukam jej wzrokiem. Jak mam obojętny emocjonalnie kadr (autorze, wybacz), to daję się prowadzić wzrokowi. Wzrok ma taką brzydką cechę, że szuka obszaru, gdzie dużo się dzieje, czyli szuka kontrastu. Szuka też ludzkich twarzy, ale to nie jest ten przypadek. Tym razem wzrok nieuchronnie kończy w dolnych partiach kadru, czyli na kawałku lądu, skąpanym w słońcu. Nie sądzę, żeby taki był zamysł autora, więc odcinam ten kawałek i obrazek robi się ciekawszy, daje swobodę interpretacji. Ok, pozostają na obrzeżach kadru dziwne "cosie" wystające z morza, ale nawet najprostszy stempel rozwiąże ten problem. Dalej, to już tylko dopasowanie kadru na górze, najwyższa warstwa chmur nie jest zbyt ciekawa. Mamy szeroką panoramę, tniemy boki według gustu i modlimy się, żeby w sumie zostało regulaminowe 60% Taki jest mój bardzo subiektywny punkt widzenia.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W tym nawet jest pewna logika. Często łatwiej jest usunąć jakiś feler metodą wycięcia, niż staranną obróbką. Jeśli ktoś osiągnął fajny efekt bez kadrowania, to też dam mu przewagę nad kimś, kto po prostu zabawił się w chirurga

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Pora na ten konkretny kadr. Zacznę od tego, że jak wiem, że w kadrze jest królowa angielska zwiedzająca Pcim (lub dowolną inną miejscowość średniej wielkości w naszym pięknym kraju), to wiadomo, że szukam jej wzrokiem. Jak mam obojętny emocjonalnie kadr (autorze, wybacz), to daję się prowadzić wzrokowi. Wzrok ma taką brzydką cechę, że szuka obszaru, gdzie dużo się dzieje, czyli szuka kontrastu. Szuka też ludzkich twarzy, ale to nie jest ten przypadek. Tym razem wzrok nieuchronnie kończy w dolnych partiach kadru, czyli na kawałku lądu, skąpanym w słońcu. Nie sądzę, żeby taki był zamysł autora, więc odcinam ten kawałek i obrazek robi się ciekawszy, daje swobodę interpretacji. Ok, pozostają na obrzeżach kadru dziwne "cosie" wystające z morza, ale nawet najprostszy stempel rozwiąże ten problem. Dalej, to już tylko dopasowanie kadru na górze, najwyższa warstwa chmur nie jest zbyt ciekawa. Mamy szeroką panoramę, tniemy boki według gustu i modlimy się, żeby w sumie zostało regulaminowe 60% Taki jest mój bardzo subiektywny punkt widzenia.
    ???
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pora na ten konkretny kadr. Zacznę od tego, że jak wiem, że w kadrze jest królowa angielska zwiedzająca Pcim (lub dowolną inną miejscowość średniej wielkości w naszym pięknym kraju), to wiadomo, że szukam jej wzrokiem. Jak mam obojętny emocjonalnie kadr (autorze, wybacz), to daję się prowadzić wzrokowi. Wzrok ma taką brzydką cechę, że szuka obszaru, gdzie dużo się dzieje, czyli szuka kontrastu. Szuka też ludzkich twarzy, ale to nie jest ten przypadek. Tym razem wzrok nieuchronnie kończy w dolnych partiach kadru, czyli na kawałku lądu, skąpanym w słońcu. Nie sądzę, żeby taki był zamysł autora, więc odcinam ten kawałek i obrazek robi się ciekawszy, daje swobodę interpretacji. Ok, pozostają na obrzeżach kadru dziwne "cosie" wystające z morza, ale nawet najprostszy stempel rozwiąże ten problem. Dalej, to już tylko dopasowanie kadru na górze, najwyższa warstwa chmur nie jest zbyt ciekawa. Mamy szeroką panoramę, tniemy boki według gustu i modlimy się, żeby w sumie zostało regulaminowe 60% Taki jest mój bardzo subiektywny punkt widzenia.
    @fret, byłoby miło zobaczyć Twoją wizję/interpretację/obróbkę tego zdjęcia. Liczę, że weźmiesz udział w tej edycji. Obraz przedstawia więcej niż słowa.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @fret, byłoby miło zobaczyć Twoją wizję/interpretację/obróbkę tego zdjęcia. Liczę, że weźmiesz udział w tej edycji. Obraz przedstawia więcej niż słowa.
    Nie wezmę, mam sporo innych rzeczy na kompie do roboty, nikt nie musi wierzyć w to co piszę, to tylko głos w dyskusji.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie wezmę, mam sporo innych rzeczy na kompie do roboty, nikt nie musi wierzyć w to co piszę, to tylko głos w dyskusji.
    Cóż, szkoda, że nie chcesz się dowiedzieć jak głosujący oceniliby Twoją wersję (zwłaszcza kadr), ale to oczywiście Twoja decyzja.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Jak na razie na skrzynce 4 prace. Zostay dwa dni, zapraszam do udziau.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. popRAWka 12/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21.06.20, 22:14
  2. popRAWka 11/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.06.20, 12:53
  3. popRAWka 10/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18.05.20, 20:42
  4. popRAWka 8/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20.04.20, 20:08
  5. popRAWka 6/2020
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15.03.20, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.