Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 112

Wątek: Canon G3 Olympus c750 co wybrać a może c5050 poradźcie

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    nono to teraz to dowaliles... ciekawe w czym - miro, w sposobie robienia tych zdjec, nie oroznisz fot 2mpixelowych od tych ktore zrobiles niezlym tradycyjnym aparatem, w cyfrowkach masz natomiast podglad na zywo, stary slogan ale dorby i fajny

    to jasne ze fota ogladana na ekranie komputera na pelnym ekranie wykonana c5050 bedzie lepsza od tej z c740 bo rozdzielczosc lepsza. Pytanie tylko do czego porownujemy klase aparatow? bo jesli do tradycyjnych (wyscig trwa) to jest oczywiste ze taki c5050 moze mi naskoczyc. Jesli natomiast foty mialyby pojsc do labolatorium to ja odpuszczam. Problem w tym ze wyscig trwa w kierunku tradycyjnych aparatow, takie jest zalozenie ktore potrwa do pewnego czasu.

    Caly pic jest miro mały w wygodzie robienia tych zdjęć, jesli tą wygode pominac to moim starym zenitem E zrobie lepsza fote od c740 i nawet c750, bedzie to dluzej trwalo ale zrobie. Praktycznie nie wyciagniesz od niedawna od zdjeć wiecej niz w tradycyjnych aparatach dobrej klasy.


    ja sie nie unosze, to tak na marginesie, mnie po prostu skreca jak slysze glupie argumenty w stylu tego goscia ktory pisal przed tobą. To glupie i tyle. Skoro dobry Miro z ciebie fotograf to pewnie dobrze wiesz ze od niedawna liczy sie zwlaszcza reka fotografa
    Posiadam Olympusa 740

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    circ.....

    z ciebie taki obiektywizm plynie jak ze mnie pot w zimnym basienie

    robilem niedawno foty na placu zabaw, TAKZE zdjecie rodzinne, zanioslem do wywolania, uwierzyc nei moglem jak z bliska obejrzalem fote w A4

    krotko:

    do niedawna najwazniejsze byly parametry cyfrowek, od niedawna liczy sie juz wyobraznia i ręka........bo aparaty spelniają wszystkie wymogi

    Mowienie ze c5050 jest o klase lepszy od 740 jest durne. To tak jakbys w obecnych czasach mial komputer z pentium 10, 200 giga ramu i 200 terabajtow twardego dysku, niby parametry dobre ale smutne jest to ze ich nie wykorzystasz

    to na tyle
    Posiadam Olympusa 740

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    ale jeszcze cos wam powiem

    fota wykonana 5 mln pikseli duzo traci, przy ogladaniu na pelnym ekranie zostaje ona pomniejszona, traci wtedy na wartosci i widac wyrazne schodki, po prostu nie mamy gdzie ich ogladac, nikt z nas niestety nie ma 25 calowych monitorow. Jesli ta sama fote dac do wywolania w A4 to roznicy takze nie zobaczymy, tak jak ktos juz wyzej napisal, 99% ludzi patrzy na zdjecia aby powspominac dobre czasy, nie po to aby ogladac je przez lupe. To wlasnie dla takich ludzi robimy zdjecia. Foty tej wielkosci faktycznie ogladamy z daleka i faktycznie roznicy nie ma.


    Jesli chodzi o mozliwosci c5050 (wyzej facet napisal ze co prawda c740 ma fajny zoom ale ale do większości innych zastosowań górę bierze c5050)
    wiec ja pytam, w jakich zastosowaniach???? wsadzacie sobie ten aparat do ...py? czy co? bo ja naprawde nie rozumiem w JAKICH innych zastasowaniach c5050 jest lepszy.

    Poza tym, skoro:

    C740 JEST LEPSZY OD C5050 BO MA NIEZLY ZOOM TO ZNACZY ZE C5050 NIE PRZEWYZSZA JUZ O KLASE C740


    ....bo zwyczajnie nie posiada czegos co ma c740

    Nie bede wam zyczyl wielu zdjęć, pewnie dobrze wiecie ze na jedno dobre zdjecie trzeba poczekac czasem nawet z rok czasu, ja wam zycze wyobrazni a chwalenie sie bajerkami cechuje dresiarzy
    Posiadam Olympusa 740

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Grzegorz, odnoszę wrażenie że kupieś pochopnie taki a nie inny aparat i teraz szukasz na się poparcia wszyustkich wokolo, że jednak dokonales wyboru najlepszego z mozliwych!!! Ale nie tędy droga. Twoje ironiczne uwagi są co najwyżej śmieszne i tyle!!! Jeśli Ty masz taki aparat a ja mam inny i to mi odpowiada to nie powinieneś się pienić i gadać bzdur w stylu : No to porównajmy fotki. Zeby do takiego porównania doszlo trzeba by bylo się spoktać zrobić takie same ujęcie jednym i drugim aparatem i wywolać w tym samym labolatorium. Bo inaczej nie ma mowy o porównaniu. Nawet Canonem eos1ds za kupe kasy można zrobić gorsze zdjęcie niż twoim 740. W takim przypadku pewnie próbowabyś odrazu przekonać cay świat, że oto 740C bije na leb Canona EOS1Ds bo jest tańszy i robi lepsze zdjęcia i niech wszyscy fotografowie na calym świecie zmieniaja sprzęt!!! Jeszcze raz powtarzam - NIE TĘDY DROGA. Jeśli Ci odpowiada twój aparat to chwala Bogu i niech tak zostanie. Mi natomiast odpowiada coś innego i już. Poza raczej nie wykazujesz się znajomością tematu - twoja dyskusja polega gównie na zaprzeczaniu różnych tez nawet popartych argumentami i przez znawców tematu (np. serwisy www). I jezeli uważasz że ze mnie i z większości obiektywizm pynie taki jak "pot w zimnym basenie" a siebie kreujesz na wyrocznię to tylko i wyącznie twoja sprawa. Tak więc życzę więcej luzu!!!
    OLYMPUS C-5050

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jesli chodzi o mozliwosci c5050 (wyzej facet napisal ze co prawda c740 ma fajny zoom ale ale do większości innych zastosowań górę bierze c5050)
    wiec ja pytam, w jakich zastosowaniach???? wsadzacie sobie ten aparat do ...py? czy co? bo ja naprawde nie rozumiem w JAKICH innych zastasowaniach c5050 jest lepszy.



    Odpowiadam: do wszystkich znaczy (potrety, krajobrazy, rodzinne, i wiele innych)
    OLYMPUS C-5050

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    przeciez to ty napisales ze c5050 jest o klase lepszy opd c740
    ja tylko zaprzeczam temu co powiedziales, wytlumaczylem wszystkim ktorzy chca kupowac aparat ze nie warto wydawac kasy na sprzet po ktorym nie bedziemy widziec lepszej korzysci od tych tanszych aparatow.
    Czytaja was ludzie ktorzy zdecydowac sie nie moga na parat, czesto decyduja sie na drozszy a kiedy juz go mają to slyszą o nastepnym, niby lepszym, i znow drozszym nastepna osoba kupuje ten jeszcze drozszy i drozszy i drozszy i tak do u......nej smierci. Niech wiedzą jak jest w praktyce, po co to chwalic sie parametrami zupelnie niepotrzebnymi?

    Jesli chodzi o pochopnosc mojej decyzji......ja miesiac czasu spedzilem na poszukiwaniu testow (czasem odnajdywalem) aparatow cyfrowych, i tak przez miesiac, srednio 4 dni w tygodniu po pare godzin wieczorem. Jedyna watpliwosc jaka mialem to tak jak wyzej napisalem, skrecalo mnie kiedy pomyslalem sobie co moglbym kupic wsrod tradycyjnych aparatow za kwote 2.500 tysiaca zlotych. Zadnej innej watpliwosci nie mialem.


    jesli o luz chodzi to ty tego luzu masz chyba za duzo
    Posiadam Olympusa 740

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jedyne czego mi brakluje w c740 to ustawianie ostrosci pierscieniem, MIRO o tym wspominal, faktycznie brakuje tego

    tyle ze tradycyjne niby to mają, ale nie mają powiekszenia czesci obrazu podczas ustawiania tej ostrosci, na poczatku wydawalo mi sie ze ta funkcja mi przeszkadza, teraz zyc bez niej nie moglbymto po prostu swietne rozwiazanie.

    ach, zlacza na lampe blyskową brakuje i to bardzo



    dobra, ja uciekam, czesc
    Posiadam Olympusa 740

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Wiesz co?? Napisz do Olympusa może cię zatrudnią? (Pewnie dobrze placa). Gdyby oni mieli takiego czowieka jak ty w swoich szeregach to pomysl ile by zaoszczedzili kasy na odstapieniu od produkcji c5050. Produkowaliby tylko jeden model 740 - mniejszy naklad, sprzedawaliby wiecej aparatow bo wszyscy profesjonalisci tacy jak Ty kupowaliby 740 bo tańszy a inne funkcje i matryce sa nieprzydatne - wieksza sprzedaz.
    Jednym slowem czysty zysk!!!
    OLYMPUS C-5050

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    oj Grzesiu Grzesiu gdzie ty porownywales paramtry obu aparatow... przyznaj nam sie....
    sam mam c740 i go chwale, byl to zakup w pelni swiadomy, z racji ze lubie chodzic na mecze i wogole dyscypliny sportowe duzy zoom jest mi nie zbedny... gdyby nie to wzialbym c5050..... i nie piernicz tutaj głupot...

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    aha to ci powiem c5050 znacznie szybciej robi sie zdjecia, mnie czasem wkurza to w c740, ze w momencie jak robie zdjecie pilkarza mam w obiektywie a pozniej sie iokazuje na LCD ze jednak nie... c5050 jest znacznie szybsze , wiem bo bawilem sie nim. Bawilem sie tez EOS 10D bardzo fajna zabawka, znajomy fotoreporter ma ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 6.06.09, 16:19
  2. A może c750???
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18.10.04, 23:52
  3. c750 czy canon s1
    By bonavetura in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.06.04, 00:06
  4. Moze mi ktos powiedziec co sie stalo z c750??
    By maniek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.06.04, 17:03
  5. C740 czy Minolta Z1 a może warto C750
    By Arekk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1.11.03, 01:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.