Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 112

Wątek: Canon G3 Olympus c750 co wybrać a może c5050 poradźcie

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    c 5050 zakupiony powoli się z nim oswajam jednak nie żałuje tych paru stuwek w porównaniu do G3 który po pierwszym kontakcie wydawał mi sie szary smutny i plastikowy c 5050 to naprawde fajna maszyna, narazie mi sie wszystko podoba fajnie działa z moją lampą Metz,narazie tyle pierwszych wrażeń zobaczymy co wyjdzie w ''praniu''

    dzięki za wyjaśnienia w sprawie aberacji, strona też ciekawa
    pozdrawiam
    Guli

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    constrictor

    "A 740 i 750 to jednak klasa niżej."


    powiedziałeś to z nerwów że kupiłeś c5050 a niedlugo potem olympus wprowadzil c740 i c750? Robiles c740 i c750 zdjecia?

    wyjasnij nam wszystkim dlaczego c5050 jest o klase wyzej, ja sam chetnie sie dowiem.
    Posiadam Olympusa 740

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Po pierwsze jasność obiektywu i klasa soczewek. Po drugie liczba funkcji. Po trzecie Matryca, po czwarte wykonanie. Po piąte przeznaczenie aparatu (sam producent stawia c5050 na tej samej pólce HIGH END co e-10 i E-20 - zobacz na stronie). Po szóste opinia importera "Eurocoloru". Po siódme opinie fachowych serwisów np. dpreview, Imaging, Steves-digicams. Po ósme c5050 kupiem dlugo po wprowadzeniu c740 i niedlugo po wprowadzeniu c750. Po dziewiąte w żadnym przypadku nie żauję zakupu i dalej uważam ,że 5050 nie jest aparatem który można porównywać c 7xx, poprostu jest to tak jakby porównywać dajmy na to Mercedesa klasy E z klasą C.
    Pozdrawiam
    OLYMPUS C-5050

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Posty
    193
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    to sa dwie rozne klasy aparatow, ehhh zeby tak c5050 mial taki zoom jak 740 to bylby chyba najlepszym aparatem
    Pozdr
    kiedys c4000,C5050- w pracy c-725 - aktualnie d50
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=310792 troche moich aukcji <-

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja osobiście preferowabym bardziej możliwość wymiany obiektywów w c5050, ponieważ uważam, że zastosowanie obiektywu dajmy na to : 35-350mm (ekw.) odbiloby się na jakości otrzymywanych zdjęć. Jak dotąd najlepsze (czyt. najdroższe) obiektywy to takie które mają stalą ogniskową lub zmienną ale w wąskim zakresie.
    Poizdr.
    OLYMPUS C-5050

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ale co to maja byc za argumenty? 5 mpixeli? a zrobmy moze test, ja zrobie zdjecie moim c740 podobne do tego jakie zrobicie wy z c5050, jesli ktos odrozni jakoscia te dwa zdjecia to skrzyne piwa stawiam.

    Panowie, wy na te parametry jestescie tak slepo zapatrzeni ze przestajecie zauwazac co tu jest najwazniejsze.

    Drukujecie z c5050 plakaty jakies czy co? wykonam fote na c740 i zrobie ją w A4, zrobcie to samo ale tym 5mpixelowym, nikt nie zauwazy roznicy, pod mikroskop musielibyscie wziasc.

    Natomiast opcje manualne sa podobne w 550 i 740, tu juz praktycznie w tym przedziale cenowym powyzej 2500 zlotych roznice sie zacieraja. Ja rozumiem jakbyscie porownywali aparat za 1200 z tym za 2600 i dalej, pamietajcie ze juz od 2 mpixeli zdjecia sa o niebo lepsze niz te wykonane na tradycyjnych lustrzankach. Teraz moi drodzy nie liczy sie juz kasiora wydana na aparat, od tej ceny licza sie umiejetnosci

    Natomiast pochwalilbym tego c5050 gdyby mial zakres czulosci od iso 50 do 1600.........ale nie ma

    nie ma tez porzadnego zooma i prosze nie narzekajcie na tego zooma skoro nie umiecie nim zdjecia robic. To jasne ze powstaja duze szumy, ale mozna zadbac aby ich nie bylo.


    Aparat "klase lepszy" to inaczej przelom, c5050 w stosunku do c740 przelomem nie jest. Panowie ja wydajac kase na c740 mialem wyrzuty,bo za ta cene mozna miec profesjonalny tradycyjny aparat, wyobrazam sobie co czuliscie WY, wydajac ponad 3 tysiace zlotych na c5050
    Posiadam Olympusa 740

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    oj Grzesiu, spokojnie i bez nerwów, c740 i c5050 to dwie zupelne rozne linie aparatow... c5050 to lepszy aparat do normalnych zdjec, za to c740 ma za****sty zoom i to jego głowna zaleta, pry tym zdjecia sa i tak na wysokim poziomie...

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiu
    pamietajcie ze juz od 2 mpixeli zdjecia sa o niebo lepsze niz te wykonane na tradycyjnych lustrzankach.
    nono to teraz to dowaliles... ciekawe w czym

    Cyfrowka to przeewszystkim wygoda... i widac ze miales malo do czynienia z klasyczna lustrzanka... powiem Ci tak mi tam brakuje np. ustawiania ostrosci obiektywem...szybkosci lustrzanki...


    c5050 ma jasniejszy obiektyw jezeli wiesz co to znaczy...
    i nie napinaj sie takna forum bo z wiedza u Ciebie słabiutko....

    przeprszam ze sie troszke unioslem
    pozdrawiam.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    40
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Po drugie liczba funkcji - argument godny szpanera, im wiecej bajerkow tym lepiej. Mam nadzieje ze ten gadzet sluzy ci do robienia zdjec

    Po trzecie Matryca - no dobra, ale co z tą matrycą? matryca......ale co matryca? ona robi zdjecia w 3d?

    po czwarte wykonanie - zaraz powiesz pewnie ze c5050 jest metalowy a c740 plastikowy (sa tacy ktorzy uwazają ze metal jest lepszy od plastiku i ni cholery nie mam pojecia czemu tak ludzie uwazaja) to taka moda, ktos krzyknie "ja piernicze metalowa obudowa!!!!" a potem wszyscy nie wiedziec czemu sie zachwycają
    Mam nadzieje ze takie aparaty nie rdzewieją

    (oczywiscie ja tylko gdybam ze jest metalowy) tylko ze co rozumiec pod pojeciem "wykonanie"? tego chyba nikt nie wie, ani on sam a ni ja

    Po piąte przeznaczenie aparatu (sam producent stawia c5050 na tej samej pólce HIGH END co e-10 i E-20 - zobacz na stronie) - gdybys produkowal cos co warte jest 4 tysiace zlotych to tez zachwalalbys ten produkt

    Po szóste opinia importera "Eurocoloru". Po siódme opinie fachowych serwisów np. dpreview, Imaging, Steves-digicams - oni podobnie jak ty zachwycają sie czyms czym zachwycac sie nie trzeba

    klasa soczewek - masz labolatorium w ktorym badasz soczewki? czy wystarczy aby jeden facet krzyknal "klasa soczewek!" abys zaczal ten slogan powtarzac? powiedz mi, czym roznią się twoje soczewki od moich i w jaki sposob sie te roznice objawiają (jakis przyklad podaj w spadku jakosci zdjec lub podwyzszeniu tej jakosci, ale ptrosze o konkretny przyklad, nie jakies dyrdymały ktore powtarzasz jak papuga)

    to moze tak konkursik? ja robie foty c740 a ty swoim c5050? wezmy moze kogos trzeciego do konkursu kto bedzie robil foty aparatem za 1000 zlotych? moze wtedy zrozumiesz czym jest ta KLASA na ktora sie tak powolujesz.

    pa
    Posiadam Olympusa 740

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ot co! Tak się akurat sklada, ze znajomy ma 740-stkę i mialem okazję się pobawić. Mam zdjecia robione na a4 i niestety 3mpix to za malo dla tego formatu. Oczywiscie zdjecie wyglada jako tako ale nie ma zadnej rewelacji. C5050 natomiast w formacie a4 spisuje się rewelacyjnie (subietkywna ocena). Ja akurat robię zdjęcia gównie w dużych formatach i w tej materii niestety 740/750 nie wystarczy. Z c5050 robilem zdjecie pamiatkowe na zamowienie "rodzinne" w formacie 30x45 czyli circa a3 i dopiero w tym formacie widac ,że to cyfra. Inną kwesią jest, iż zdjęcia takie ogląda się raczej z odlegości minimum 1 metra - a wtedy nie widać kiepskiej jakości. Oczywiście jeśli chodzi o zdjęcia dzikich zwierząt itp (tam gdzie potrzeba dużych ogniskowych) to 740 nie ma sobie równych, ale do większości innych zastosowań górę bierze c5050. Teoretycznie duża matryca może zastąpić duży zoom - np z martycy 20 Mpixelowej można z powodzeniem kadrować zdjęcia i wtedy mamy to samo co otrzymalibyśmy za pomocą dużego zoom-a bez niedogodności jakie występują przy jego stosowaniu (Ale to tylko teoria i może w przyszości...)
    Pozdr.
    OLYMPUS C-5050

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 6.06.09, 16:19
  2. A może c750???
    By CASI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18.10.04, 23:52
  3. c750 czy canon s1
    By bonavetura in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.06.04, 00:06
  4. Moze mi ktos powiedziec co sie stalo z c750??
    By maniek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.06.04, 17:03
  5. C740 czy Minolta Z1 a może warto C750
    By Arekk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1.11.03, 01:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.