Strona 8 z 25 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 249

Wątek: Olympus 100-400mm f/5.0-6.3 IS

  1. #71
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Nigdzie nie napisałem, że uważam się za osobę mogącą raczyć wybitnymi fotkami zwłaszcza tego typu więc nie rozumiem przytyku. Możesz mi oczywiście taki obiektyw kupić, a ja postaram się przekazać Ci jak najbardziej rzetelną na jego temat opinię.

    A wracając do tematu. Pokazano bardzo dobre zdjęcia ptactwa i robactwa. Poza samymi zdjęciami (z których jak wiadomo nic nie wynika) są też wycinki kadrów, foty pod światło, są ujęcia z dużą ilością nieostrości pozwalające określić ich charakter (przed jak i za ogniskiem). Jest nawet bezpośrednie porównanie do konkurencyjnego Panasa. Wg mnie to solidna baza informacji świadczących jakiego obrazu można się spodziewać.

    W drugim linku mamy liczne foty pierzastej drobnicy, są zdjęcia ptaków w locie (na tle nieba jak i podlatujące do gniazda) wszystko to daje dobre podstawy do oceny pracy AF.

    Gdybym potrzebował takiego obiektywu, to przed jego zakupem takich właśnie informacji bym szukał. Wspierając to kilkoma video-recenzjami na YT i kilkoma surówkami pobranymi z sieci miałbym pełen obraz sytuacji.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  2. #72
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    [QUOTE=

    W drugim linku mamy liczne foty pierzastej drobnicy, są zdjęcia ptaków w locie (na tle nieba jak i podlatujące do gniazda) wszystko to daje dobre podstawy do oceny pracy AF.

    .[/QUOTE]
    foty na dolocie do gniazda zrobisz manualem, odległość od obiektu nie zmienia się, najtrudniejsze w tych zdjęciach to wytropienie modela drobnica z dosyć dużej odległości więc "mało elektryczna", ostatnie ciekawe z ilu zdjęć wyszło tych kilka ostrych , dalej twierdzę, że po tych zdjęciach nie wiem jak szybki jest AF, takie same zdjęcia zrobisz PL 100-400, a będziesz miał lżej i mniejsze rozmiary no i jaśniej na 100
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #73
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nie wieszamy psów na jakość fotek z obiektywu , z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać , że będzie naprawdę dobrze. Tak dobrze jak dobra jest Sigma 100-400 , miałem kiedyś do innego systemu i dawała radę. Olek dodał może lepsze powłoki , to ciutke może jesszcze zyska. Mnie wkurza to o czym pisałem wcześniej

  4. #74

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Recenzje obiektywu obu czeskich fotografow sympatyczne. I jasno wynika z nich, ze zaden nie planuje wejscia w jego posiadanie, nawet w charakterze ambasadora (czyli prawdopodobnie na innych zasadach finansowych) i stalego uzytku na potrzeby wlasne .
    O ile wiem, to Bambousek aktualnie jako dlugie tele dzwiga Panaleice 200mm/2,8 +/- konwerter. A na krotkim koncu, obok rybki Olka, uzywa Laowy.
    Stacha nie znam, acz z podanych informacji wynika, ze uzywa 300/4 Olka.

    Przydalalby mi sie taki zakres ogniskowych jak 100-400. Ale niekoniecznie jednoczesnie drogo, ciezko i ciemno, dodatkowo bez wspolpracy stabilizacji obiektyw/aparat; zrekompensowane moze szybkoscia AF (z Olkiem) i jakoscia optyczna na koncach.
    Jakby co, wybiore nieco nieco lzejasza Panaleice. Roznice optycznie nie sa ogromne, choc widoczne. Ze wzglednie istotnych roznic jeszcze precyzja pierscienia ostrzenia, i dla osob wykorzystujacych w pelni wszystkie tryby tym zakresie ogniskowych, brak ProCapture L i composite macro (chodzi o brecting ostrosci?).

    Ja ten obiektyw odbieram glownie w kategoriach komercyjnych. Proba wyslania sygnalu: "nie jest prawda, ze olalismy klientow, i nie warto juz inwestowac w nasz sprzet. Dalej dbamy o wasze potrzeby (czytaj:chcemy by kupowano nasze wytwory po wysokich cenach)."
    Proba poprawienia swojego obrazu i wiarygodnosci, raczej nieudana.

    Ciekawe, czy ceny Panaleici nie spadna, jak ma konkurencje.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 18.08.20 o 14:19

  5. #75
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zaczęły spadać, panaleica za 1200euro:
    https://www.amazon.es/Panasonic-H-RS...language=es_ES

  6. #76

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Olympus za jego produkcję płaci Sigmie dużo mniej niż te detaliczne 800$ pierwowzoru https://www.bhphotovideo.com/c/produ...06%3A100-400mm
    więc pewnie szybko obniży cenę żeby być zauważalnie tańszy od Pana-Leica https://www.bhphotovideo.com/c/produ...06%3A100-400mm

  7. #77
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jak spadnie do jakiegoś 3500zł , to może wezmę do przetestowania

  8. #78
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Jak spadnie do jakiegoś 3500zł , to może wezmę do przetestowania
    Czyli czekasz do wyjścia panasonica z m43?

  9. #79
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Czyli czekasz do wyjścia panasonica z m43?
    Obstawiam, że szybko to nie nastąpi. Taki ryzykant ze mnie zawsze

  10. #80
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Czyli czekasz do wyjścia panasonica z m43?
    Wystarczy, że padnie Olek, Sigma dogada się z z JIP i sprzeda nadwyżki produkcyjne pod swoją marką.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.07.20, 08:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.03.20, 22:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.07.19, 18:00
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.01.19, 08:30
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.01.19, 08:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.