Strona 21 z 25 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 249

Wątek: Olympus 100-400mm f/5.0-6.3 IS

  1. #201
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    super obiektyw powinien wypaść dobrze, a nawet bardzo dobrze a tak na poważnie to taki średniak tak jak pasikonik i nie widzę powodów do podniecania się, co do EC-20 myślę, że efekt będzie podobny jak zdjęcie gołębia mZD40-150+ konwerter, moim zdaniem nie warto
    Lubię się z Tobą spierać
    Popatrz na poniższe zdjęcie i powiedz czy jest zwalone czy dobre czy bardzo dobre.
    Usunąłem exif. Potem coś dopowiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1092542.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	762,2 KB
ID:	231132
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #202
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    możesz zdefiniować super ? jak dla mnie jest podobny na długim końcu do PL10-400 czyli jest ok ale zaraz super ? zrób kilka zdjęć w gorszych warunkach kiedy jest mniej światła , dopiero wtedy zobaczymy czy jest taki super ? obawiam się, że czar marketingowy pryśnie dosyć szybko jeszcze prośba nie wycinaj exif ze zdjęć bo nie ma jak sprawdzić co i jak
    Myślę że zdjęcia Kormoranów wyżej są super. Światło wiadomo że musi być, exif wycina mi snapseed nie umiem tego zmienić
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  3. #203
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    ok, to ograniczając sie do m4/3 - co ?
    i tutaj jest problem, na dzisiaj to ślepa uliczka, średnio dobrze masz dwa szkła, można z tym żyć - sam wiem, jak chcesz bdb to podobnie jak w innych systemach drogo tylko tam masz wybór oczywiście piszę o C i N, na dzisiaj kupienie olka 150-400 to coś w rodzaju upośledzenia umysłowego, nikt nie wie czy za kilka lat będzie co do niego podpiąć ? nowa firma coś tam pisze tylko ja nie za bardzo im wierzę, myślę, że będą robili masę odmian epl/em10, takie aparaty dla ludu :najbardziej popularny korpus sensowny od O czyli em1v2 ma już 4 lata, jego następca który praktycznie nic nie wnosi powstał w tamtym roku pasikonik moim zdaniem skupi się na video, co więcej obawiam się, że GH6 będzie ich ostatnim korpusem m4/3 jak fotografujesz amatorsko to zostajesz przy tym co masz, jak masz inne aspiracje/oczekiwania to niestety zmiana systemu/klamotów - smutne ale prawdziwe

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Lubię się z Tobą spierać
    Popatrz na poniższe zdjęcie i powiedz czy jest zwalone czy dobre czy bardzo dobre.
    Usunąłem exif. Potem coś dopowiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1092542.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	762,2 KB
ID:	231132
    zwalone, ostrość jest na klacie ptaka, dziób i oko nie są ostre, są wyostrzone
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #204
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    zwalone, ostrość jest na klacie ptaka, dziób i oko nie są ostre, są wyostrzone
    Ok, moja wina - celowałem w korpus. Oko nie było wyostrzane.
    I teraz dopowiedź dla m. in. @Koriolan - robione E-30 + Sigma 150 + EC-20. Wniosek - EC-20 nie zwala jakości.

    teraz z exifem

    Nazwa:  P1092542_1.jpg
Wyświetleń: 278
Rozmiar:  797,9 KB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #205
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ok, moja wina - celowałem w korpus. Oko nie było wyostrzane.
    I teraz dopowiedź dla m. in. @Koriolan - robione E-30 + Sigma 150 + EC-20. Wniosek - EC-20 nie zwala jakości.

    teraz z exifem


    to jest wniosek na podstawie jednego zdjęcia ? telekonwerter podpięty do stałki, jesteś pewien czy podobny efekt jest kiedy podepniemy go do zoom'a ? zepsuty zegar pokazuje dobra godzinę raz na dobę
    Ostatnio edytowane przez apz ; 5.03.21 o 20:32
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #206
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ok, moja wina - celowałem w korpus. Oko nie było wyostrzane.
    I teraz dopowiedź dla m. in. @Koriolan - robione E-30 + Sigma 150 + EC-20. Wniosek - EC-20 nie zwala jakości.
    teraz z exifem


    to jest wniosek na podstawie jednego zdjęcia ? telekonwerter podpięty do stałki, jesteś pewien czy podobny efekt jest kiedy podepniemy go do zoom'a ? zepsuty zegar pokazuje dobra godzinę raz na dobę
    Ty widzisz tu jeden wniosek, że telekonwerter nie zwala jakości, u mnie jeden wniosek, że telekonwerter zwala jakość. To jak to jest w końcu?
    Ostatnio edytowane przez apz ; 5.03.21 o 20:32
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #207
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    [QUOTE=viruuss;1401466]
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ok, moja wina - celowałem w korpus. Oko nie było wyostrzane.
    I teraz dopowiedź dla m. in. @Koriolan - robione E-30 + Sigma 150 + EC-20. Wniosek - EC-20 nie zwala jakości.

    teraz z exifem


    to jest wniosek na podstawie jednego zdjęcia ? telekonwerter podpięty do stałki, jesteś pewien czy podobny efekt jest kiedy podepniemy go do zoom'a ? zepsuty zegar pokazuje dobra godzinę raz na dobę
    dwa razy

    Mam E_M1 mark III i zakładając że serwis będzie jakos działał- spokój na 5 lat
    innych klamotów mam tyle, że przy obecnych cenach nie zgromadzę podobnych w nowym systemie.

    To czy za 5 lat będziesz miał do czego podpiąć obecne szkła nie jest pewne nawet w Nikonie
    Ostatnio edytowane przez Koriolan ; 5.03.21 o 13:24
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #208
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    [QUOTE=Koriolan;1401468]
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ...

    To czy za 5 lat będziesz miał do czego podpiąć obecne szkła nie jest pewne nawet w Nikonie
    Miszcz ciętej riposty
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #209
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    [QUOTE=Koriolan;1401468]
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    dwa razy

    )
    raz, 3 i 15 to nie jest ta sama godzina
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #210

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    dobra no to co
    mam Panasonicowe 100-300 i chciałbym coś dłuższego.
    mam do wyboru
    Panalaice 100-400
    Olka 100-400 i docelowo konwerter MC14
    dokupić EC-20 do 50-200
    150-400 /TC 1.25 ( ha ha ha )
    cos jeszcze

    Nie jestem fotografem przyrody, bywało że 100-300 cały rok spędziło w futerale.
    na okazjonalne fotografowanie ten 100-400 wyglada oK a że jest drogi to wiemy
    Na okazjonalne fotografowanie PanaLeica 100_400 lzejsza. Na okazjonalne to i 100-300 sie nada. Szczegolnie, ze nie fotografujac przyrody, to tego dlugiego konca rzadziej potrzebujesz. A portret w niezlym swietle jeszcze na 280 ladnie ze 100-300 Panasa wypada.

    Fotograf przyrody zostanie przy 300 Pro albo Leice 200 f2,8 +/- konwerter.

    Zastanawialam sie nad 100-400 PanaLeici jako uzupelnienie do 300 (zeby 300 w cholere zostawic w szafce w Gujanie i przestac go wozic), ale obrazek mnie nie przekonuje. 300 PRO rozpieszcza.
    Olek to chyba zblizona chyba klasa optycznie. Bedzie sie liczylo waga/cena/ dopasowanie do aparatu.

    Jest jeszcze 50-200 2,8-4,0 i to moze byc dobry kompromis jak sie nie fotografuje przyrody.

    - -

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.07.20, 08:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.03.20, 22:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.07.19, 18:00
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.01.19, 08:30
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.01.19, 08:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.