Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73

Wątek: Olympus 100-400mm f/5.0-6.3 IS

| OlyJedi Awatar Hrr
    Mieszka w
    Las Palmas
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Nigdzie nie napisałem, że uważam się za osobę mogącą raczyć wybitnymi fotkami zwłaszcza tego typu więc nie rozumiem przytyku. Możesz mi oczywiście taki obiektyw kupić, a ja postaram się przekazać Ci jak najbardziej rzetelną na jego temat opinię.

A wracając do tematu. Pokazano bardzo dobre zdjęcia ptactwa i robactwa. Poza samymi zdjęciami (z których jak wiadomo nic nie wynika) są też wycinki kadrów, foty pod światło, są ujęcia z dużą ilością nieostrości pozwalające określić ich charakter (przed jak i za ogniskiem). Jest nawet bezpośrednie porównanie do konkurencyjnego Panasa. Wg mnie to solidna baza informacji świadczących jakiego obrazu można się spodziewać.

W drugim linku mamy liczne foty pierzastej drobnicy, są zdjęcia ptaków w locie (na tle nieba jak i podlatujące do gniazda) wszystko to daje dobre podstawy do oceny pracy AF.

Gdybym potrzebował takiego obiektywu, to przed jego zakupem takich właśnie informacji bym szukał. Wspierając to kilkoma video-recenzjami na YT i kilkoma surówkami pobranymi z sieci miałbym pełen obraz sytuacji.
    Pozdrawiam

Zapraszam na Instagrama

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    [QUOTE=

W drugim linku mamy liczne foty pierzastej drobnicy, są zdjęcia ptaków w locie (na tle nieba jak i podlatujące do gniazda) wszystko to daje dobre podstawy do oceny pracy AF.

.[/QUOTE]
    foty na dolocie do gniazda zrobisz manualem, odległość od obiektu nie zmienia się, najtrudniejsze w tych zdjęciach to wytropienie modela drobnica z dosyć dużej odległości więc "mało elektryczna", ostatnie ciekawe z ilu zdjęć wyszło tych kilka ostrych , dalej twierdzę, że po tych zdjęciach nie wiem jak szybki jest AF, takie same zdjęcia zrobisz PL 100-400, a będziesz miał lżej i mniejsze rozmiary no i jaśniej na 100
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Awatar Roberto73
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Nie wieszamy psów na jakość fotek z obiektywu , z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać , że będzie naprawdę dobrze. Tak dobrze jak dobra jest Sigma 100-400 , miałem kiedyś do innego systemu i dawała radę. Olek dodał może lepsze powłoki , to ciutke może jesszcze zyska. Mnie wkurza to o czym pisałem wcześniej