Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 4/3 na M4/3 Zuiko Digital 40-150 mm f/3.5-4.5 EZ do OMD10m3 warto?

  1. #1
    Awatar mr_laska
    Dołączył
    Jun 2020
    Mieszka w
    dw
    Posty
    24
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria

    4/3 na M4/3 Zuiko Digital 40-150 mm f/3.5-4.5 EZ do OMD10m3 warto?

    Hej,

    Do mojego OMD10 M3 szukam przyzwoitego, ale w miarę taniego zooma (chcę sprawdzić czy wogole mi przypasuje ogniskowa 40-150).

    Podstawowe zuiko 40-150 F4 trochę mnie odrzuca plastikowym wykonaniem i przeciętnym światłem.
    Znalazlem stare zuiko pod 4/3. Opinie niezłe, tylko ludzie narzekają na AF.

    https://www.optyczne.pl/136-Olympus_...obiektywu.html

    Cena na OLX ok. 300ł.do tego adapter ok 250 jak sprawdzałem.

    Podpowiedzcie proszę czy takie kombinatorstwo ma sens i czy zestaw ma szansę sensownie działać, abym ewentualnie uniknął wtopy i nerwów..

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Raczej nie ma to sensu, ten 40-150 mk1 to naprawdę duży obiektyw, a m.Zuiko 40-150 można kupić naprawdę tanio.
    Jeśli chciało by Ci się przyjechać na Górny Śląsk to mogę Ci pożyczyć do wypróbowania ten stary.

  3. #3
    Awatar mr_laska
    Dołączył
    Jun 2020
    Mieszka w
    dw
    Posty
    24
    Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Hej dzięki za propozycję! niestety nie dam rady podjechać do Ciebie. Mk2, czyli ten plastik dedykowany pod micro ma nieco gorsze światło, ale ciężko mi znaleźć jakieś porównanie. Masz może jakieś doświadczenie? Czytałem ze mk1 mimo mankamentów to b.dobry obiektyw i potrafi zrobić żylety niemal do max ogniskowej

    Nie mam jednak pojęcia jak to bg się zachowywało przy adapterze 4/3 - > m4/3...

    A co do wielkości obiektywu.. Wiem że OMD przynajmniej w zamyśle to aparat w miarę kompaktowy, ale bardzo przyjemnie mi się nim foci z Heliosem M44 który jest dość ciężki i spory. Ogólnie przyzwyczajneie do starego Zenita sprawia, ze niewiele mi przeszkadza w kwestii ergonomii i gabarytów
    Ostatnio edytowane przez mr_laska ; 21.07.20 o 09:25

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Ten stary 40-150 pod 4/3 to bardzo zacny obiektyw był (miło go wspominam), biorąc pod uwagę, że należał do kategorii kitów i jak na ten fakt parametry i ostrość miał na bardziej niż zadowalającym poziomie. Niestety AF dopiero z E3 był ok, a więc na EM10 (bez wsparcia) będzie zapewne bardzo kiepsko, no i jednak to też spory obiektyw jest. Pod m4/3 chcąc mieć jakiś AF raczej bym się w takie połączenia nie bawił.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    40-150 to nie miałem, ale podobnej klasy 70-300 mam i nadal używam. AF nie powala, ale działa, trafność 100 %
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Mam 40-150 pod 4/3, jeśli mógłbyś podjechać do Wawy, to mogę ci go sprezentować. Ma problem z przymykaniem przysłony, do 5.6 jeszcze daje radę, potem się przycinają listki. Od poniedziałku byłby do odebrania.
    Przynajmniej spróbujesz jak działa.
    jest dobrze

  7. #7
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Stare 40-150 3.5-4.5 , to było przeciętne szkło . Kiedyś porównałem koniec jego i ciemniejszej wersji, to ciemniejsza była ostrzejsza. Zawracanie gitary z adapterami do szkła z tej półki cenowej.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Szkoda kasy, jak już wydawać to na wersję micro.
    Używam drugiej wersji (tej ciemniejszej) na EM-1 i AF jest, ale nie zachwyca, obiektyw jest większy i wciąga więcej baterii z aparatu. Za każdym razem gdy po niego sięgam tylko się wkurzam, że jeszcze go nie wymieniłem na nową wersję.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mr_laska Zobacz posta
    Cena na OLX ok. 300ł.do tego adapter ok 250 jak sprawdzałem.
    to tu masz nowy micro za 600 zł z filtrem:
    https://camfoto.pl/produkt/olympus-4...ed-oem-gratis/

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Mam 40-150 pod 4/3, jeśli mógłbyś podjechać do Wawy, to mogę ci go sprezentować. Ma problem z przymykaniem przysłony, do 5.6 jeszcze daje radę, potem się przycinają listki. Od poniedziałku byłby do odebrania.
    Przynajmniej spróbujesz jak działa.
    pewnie jak u mnie, taśma flex padła. W tym obiektywie to normalka. Dlatego m.in. odpuściłbym starego 40-150, tym bardziej, że wersja MFT jest tania, mała i relatywnie dobra optycznie.

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 14-45 mm f/3.5-5.6 EZ - Czy warto???
    By FotoTomaszewski in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.03.12, 22:00
  2. Zuiko Digital 50-200 czy warto posiadając 70-300 i E-510
    By osiem1984 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2.09.11, 14:59
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.