Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Poradnik: Zaczynam przygode z E-system.

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Drughi, do ptaków zdecydowanie 70-300mm.

  2. #22
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez WildLight Zobacz posta
    A zatem skoro czytasz ten wątek (...)
    Dziękuje Ci za poświecenie swojego czasu i przeczytanie tego poradnika mam nadzieje, że byłem Ci drogi użytkowniku w stanie czymś pomoc!
    Całość niezła, chociaż jest stylistyczną i gramatyczną porażką. Wkradło się też parę ortografów (np. "czół")
    Warto byłoby tekst "oszlifować", skoro ma być swoistą wizytówką dla nowych

    Troszkę mnie rażą dwie rzeczy:
    1. Opisując system 4/3 warto byłoby odnieść się do różnic w innych systemach (proporcje kadru, wielkośćfizyczna matrycy itp.)
    2. Niejeden amator może się po tym wpisie wystraszyć, bo jak "na początek" to sugerujesz, że bez statywu, lampy i paru innych gadżetów, na które trzeba wydać dodatkowe parę stówek, Olek zrobi kiepskie foty
    W założeniach miało być "zaczynam przygodę", a wynik jest taki, że po przeczytaniu poradnika taki nowincjusz uzbroi się po zęby

    Ale generalnie dobra robota, trochę czasu Cię to kosztowało.

  3. #23
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Drughi Zobacz posta
    Według klasyfikacji Olympusa 18-180 należy do grupy obiektywów standardowych -> http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_13091.htm

    S4INT zamierzam kupić samo body więc nic nie będę dublował. Myślałem również o 70-300 tylko nie wiem który będzie lepszy.
    Do ptaków napewno 70-300. Przede wszystkim jest dużo dłuższy. tylko wtedy kupując 35 i 70-300 będziesz miał straszną dziure w ogniskowych. Kit by Ci się przydał jednak. Tak dość nie poręcznie... Pod tym względem lepiej 18-180 który do ptaków może być za krótki. Coś za coś...

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Do ptaków napewno 70-300. Przede wszystkim jest dużo dłuższy. tylko wtedy kupując 35 i 70-300 będziesz miał straszną dziure w ogniskowych. Kit by Ci się przydał jednak. Tak dość nie poręcznie... Pod tym względem lepiej 18-180 który do ptaków może być za krótki. Coś za coś...
    Dzięki za pomoc. Myślę że 18-180 w moim przypadku będzie najlepszą opcją gdyż jest to bardzo kompaktowy obiektyw posiadający duży zakres zoomu. I nawet jeżeli będzie za krótki, to trudno, "coś za coś".

  5. #25
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Alakin a to mnie zdziwila Twoja uwaga z tym uzbrojeniem sie. Sens tego tematu byl taki aby krok po kroku miec wszystko w jednym miejscu z linkami i krotkimi opisami. Aby na prawde na kazdy temat sie rozpisac potrzebowalbym duzo wiecej czasu na pisanie i temat mialby duzo duzo wiecej stron co by na dzien dobry wiekszosc osob odstraszylo. Cos za cos niestety

  6. #26
    diabolique
    Gość
    A bo jak sobie taki początkujący przeczyta: karty pamięci, filtry, plecak, statyw, lampa...
    Potem się okazuje, że na jego amatorskie potrzeby wystarczy aparat z kitem i przysłowiowa ciocia, żeby imieniny tylko wyprawiała
    Mnie się wydaje, że lepiej z pół roku się "opstrykać" i dopiero zastanawiać się czy potrzebny jest np. statyw. Bo mój, kupiony w przypływie chwili leży i się kurzy, do niczego mi niepotrzebny. Nie sądzę też, że każdemu zaraz potrzebny jest plecak, a lampa wbudowana też sprawdzi się w większości przypadków. Więc po co się zbroić, jak można tę kasę spożytkować np. na wycieczkę (jak ktoś mi kiedyś rozsądnie doradził).
    No i to ty pierwszy napisałeś "arsenał fotograficzny" więc ja zachowałem klimat pisząc o "uzbrojeniu".
    pozdro

  7. #27
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Alakin ale zaraz pierwszy akapit po "arsenale" jest zaznaczone ze tu chodzi co warto miec na oku. A plecak? no coz szkoda mi bylo nosic w te i wefte optyki tak o bez zabezpieczenia gdy nie uzywam no ale rozne podejscia i chwala za to

  8. #28
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Przeredagowałam gramatycznie i stylistycznie. Myślę, że z czasem Wildlight będzie jeszcze mógł nieco to i owo poszerzyć.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    Przeredagowałam gramatycznie i stylistycznie. Myślę, że z czasem Wildlight będzie jeszcze mógł nieco to i owo poszerzyć.
    Dzieki Ania, postaram sie ale nie obiecuje łatwiej byloby gdyby osoby czytajace ten watek powiedzialy czego brakuje lub co by chcialy aby tu sie znalazlo w koncu sam dla siebie tego nie pisałem

  10. #30
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ktos pisze się uaktualnić powyższy poradnik?

Podobne wątki

  1. Moja pierwsza lustrzanka i moje pierwsze zdjęcia, czyli zaczynam od zera :)
    By klementyna in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.02.10, 16:31
  2. Jak zacząć przygodę z odbitkami?
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31.01.10, 14:03
  3. strazNICK...dopiero zaczynam
    By strazNICK in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.04.09, 21:21
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 22:46
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.11.05, 18:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.