Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Poradnik: Zaczynam przygode z E-system.

  1. #11
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    gdzieś czytałem że olek spylił dział softu IBM-owi
    było sobie życie

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez WildLight Zobacz posta
    Sanyo is a major OEM manufacturer of digital cameras, once reportedly to be the biggest digital stills camera manufacturer, by volume, in the world, However no obvious practical contribution has been revealed from Fujifilm. Kodak, until 2007, was the main supplier of image sensors for Four Thirds cameras. That role has now been taken over by Panasonic.

    ---
    A zatem Sanyo i fujifilm przygotowywali oprogramowanie o ile dobrze zrozumialem?
    Ja zrozumiałem inaczej, że sanyo jest jednym z największych producentów aparatów OEM. Czyli, że produkują aparaty na zlecenie np. Nikona, czy Olka i przyklejają logo zleceniodawcy. Natomiast Fujifilm nie wniósł większego wkładu w 4/3.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    E-510 oferuje początkowym amatorą pewien margines na przyszłość
    Litości..


    Ale poza tym całkiem fajny tekst. Choć trochę chaotyczny.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Co to jest "pewien margines na przyszłość"?

  5. #15
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Co to jest "pewien margines na przyszłość"?
    Też się zastanawiam
    Bez urazy, to tylko żarty, fajnie opisane

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jasne, że dobrze napisane. Wystarczy tylko poprawić drobiazgi.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jest to pierwszy mój post na tym forum więc na początek chciałbym wszystkich gorąco przywitać. Mam zamiar w przyszłości (za 3-4 miesiące) skompletować sobie swój własny system. Od razu mówię że jestem amatorem którego do tej pory przygoda z fotografią sprowadzała się do robienia zdjęć "małpką" firmy Panasonic. Pytanie dlaczego chcę akurat złączyć się z Olympusem. A to dlatego że będąc w zeszłym roku nad morzem, miałem okazję robić zdjęcia lustrzanką E-SYSTEM, była to 510-tka i od razu urzekł mnie ten aparat. Próbowałem też Nikona i Canona, ale cały czas ciągnie mnie coś w stronę "Olka". Na pewno kupię body 520, niestety nie do końca mam sprecyzowany zakup obiektywów. Bardzo lubię robić zdjęcia makro więc myślę o 35mm f/3.5 ED MACRO, drugi obiektyw chciałbym mieć do mocnych zbliżeń, chodzi mi o to by móc robić zdjęcia z daleka np. ptactwu wodnemu. Myślę tu o obiektywie ED 18-180mm 3.5-6.3. Niewątpliwie chcę aby obiektywy były z serii standardowej (wiadomo-cena). Czy to dobra konfiguracja? Proszę o porady.

  8. #18
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Drughi Zobacz posta
    drugi obiektyw chciałbym mieć do mocnych zbliżeń, chodzi mi o to by móc robić zdjęcia z daleka np. ptactwu wodnemu. Myślę tu o obiektywie ED 18-180mm 3.5-6.3. Niewątpliwie chcę aby obiektywy były z serii standardowej (wiadomo-cena). Czy to dobra konfiguracja? Proszę o porady.
    Witaj na forum!

    Z takich budżetowych szkieł dalekiego zasięgu może lepiej ZD 70-300? Domyślam się, że kupisz 520 z kitem ( 14-42), więc początkowy zakres 18-180 będzie Ci się dublował i nie będzie Ci potrzebne szkło o tak uniwerslanym (?) zakresie. 180mm może też być troszkę za krótko do ptaków (tak mi się wydaje, niech się wypowiedzą Ci co się tym zajmują )

  9. #19
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jeżeli standard to standard, a nie żadne 18-180. Bierz 14-42 oraz 40-150. Koniec
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Według klasyfikacji Olympusa 18-180 należy do grupy obiektywów standardowych -> http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_13091.htm

    S4INT zamierzam kupić samo body więc nic nie będę dublował. Myślałem również o 70-300 tylko nie wiem który będzie lepszy.
    Ostatnio edytowane przez Drughi ; 30.06.08 o 09:08

Podobne wątki

  1. Moja pierwsza lustrzanka i moje pierwsze zdjęcia, czyli zaczynam od zera :)
    By klementyna in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.02.10, 16:31
  2. Jak zacząć przygodę z odbitkami?
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31.01.10, 14:03
  3. strazNICK...dopiero zaczynam
    By strazNICK in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.04.09, 21:21
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 22:46
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.11.05, 18:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.