Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: OMD EM5 MkII - odpadło pokrętło :/

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Unhappy OMD EM5 MkII - odpadło pokrętło :/

    Pierwszy raz mi się to zdażyło z Olkiem (używam ich od E300) - wyjmuję swojego EM5 MkII z plecaka (Lowepro Slingshot 100), chcę ustrzelić ptaka i zmienić przysłonę i... nie czuję pokrętła pod kciukiem. Rzut oka na aparat a tam takie coś (znalazłem pokrętło w plecaku):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200703_203450.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	5,47 MB
ID:	224344

    Aparat zakupiony w 2017-11, tak więc już po gwarancji. Miał ktoś z was taką historię? Duże koszta naprawy? Body stało się trochę bezużyteczne bez tego pokrętła

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    dzwoń do ok serwis Gdańsk Przymorz , 100 % naprawią -585584795, https://okserwis.com.pl/
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 14.07.20 o 09:00
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Spokojnie, to normalne w tych modelu, zawsze coś odpadnie po czasie Tu przykład osoby z grupy fb (m4/3) Najpierw zablokowalo sie przełączanie z 1 na 2, potem po prostu wypadło ale działał, przypisała funkcje pod inny przycisk, robiła zdjęcia i nagle się wyłączył.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	106457850_3687540914594327_1842505970402815252_o.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	155,0 KB
ID:	224346

    A aparat wyślij tam. Polecam ten serwis. Jeden z najlepszych w PL: http://www.studio5s.pl/
    runner

  4. #4
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    jeżeli to jest normalne jak odpadają części z aparatów Olympus to chyba dobrze, że sprzedają dział foto !! niestety firmy przyzwyczajają nas do takiego dziadostwa
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Ostatnio modne jest przetwarzanie starych plastików ( tzw. EKOLOGIA ), to nie dziwi, że wszystko się w krótkim czasie rozpada.
    W chwaleniu się tym przodują producenci samochodów.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  6. #6
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jeżeli to jest normalne jak odpadają części z aparatów Olympus to chyba dobrze, że sprzedają dział foto !! niestety firmy przyzwyczajają nas do takiego dziadostwa
    ... Canon swego czasu wypuścił jakiś model z notorycznie odklejającym się gripem , a do tego guma powodowała uczulenia . Nikon tez nie lepszy , a jakoś właściciele obsrywają się na jakiekolwiek słowa krytyki lub w ogóle nie przyznają do wady.

    Nikt nie wie czy przypadkiem kółko nie zostało twardo trafione i się wyłamało .

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... Canon swego czasu wypuścił jakiś model z notorycznie odklejającym się gripem , a do tego guma powodowała uczulenia . Nikon tez nie lepszy , a jakoś właściciele obsrywają się na jakiekolwiek słowa krytyki lub w ogóle nie przyznają do wady.

    Nikt nie wie czy przypadkiem kółko nie zostało twardo trafione i się wyłamało .
    średnio mnie interesuje jak to wygląda u Canona i w innych firmach skoro mam /chcę mieć Olympusa, takie myślenie to właśnie niestety przyzwyczajanie się do dziadostwa i szukanie pociechy, że u innych też jest
    wydaje mi się, że akurat z pokrętłem to jest jakiś zonk, z tego co kojarzę to nie pierwszy taki przypadek
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Ale ja akurat z tych mega zadowolonych jestem Takie czasy nastały , że wszystko obliczone na pewien okres trwałości , a potem do kosza i nowe .

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    Ale ja akurat z tych mega zadowolonych jestem Takie czasy nastały , że wszystko obliczone na pewien okres trwałości , a potem do kosza i nowe .
    I to jest niestety fatalne. Jakoś większość promujących ekologiczne myślenie zapomina, że wyrób ekologiczny to przede wszystkim wyrób trwały. Zarówno coraz ostrzejsze normy ekologiczne jak i radosny nacisk producentów powodują, że jesteśmy zachęcani do coraz częstszej wymiany posiadanych przedmiotów. A gdybyśmy tak pralkę, lodówkę czy samochód wymieniali nie co 5, a np. co 15 lat? Pewnie te nowe zużywają mniej prądu i paliwa, pewnie po oddaniu do utylizacji te nowe poddają się łatwiej recyklingowi, ale... czy na pewno to jest dobre dla środowiska? Przecież wyprodukowanie nowego przedmiotu wiąże się z określonym obciążeniem dla środowiska, podobnie jest z utylizacją. Może lepiej byłoby używać wyrobów nieco mniej ekologicznych ale za to wymieniać je rzadziej? Wyrzucany złom byłby bardziej szkodliwy dla środowiska, ale byłoby go mniej. Mniej ekologiczne wyroby zużywałyby trochę więcej prądu i paliwa - ale mniej by ich trzeba było wyprodukować, a wyprodukowanie też zużywa energię i surowce... Bilans wcale nie jest taki oczywisty. Podejrzewam, że decydujący jest nacisk producentów, dla których produkowanie mało trwałej tandety którą trzeba często wymieniać oznacza większy popyt i większe zyski. A można to ubrać w ładne 'zielone' słówka - jak to nasz koncern dba o przyrodę produkując coraz bardziej przyjazne dla środowiska wyroby ulegające szybkiej biodegradacji - i ludzie bezmyślnie takie argumenty kupują.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Pokrętło OMD
    By Wesley in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.06.13, 00:48
  2. E-PL2/3 pokrętło sterujące
    By szczupak in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2.09.11, 00:10
  3. Pokrętło w E510
    By NightCrawler in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5.03.10, 10:53
  4. D700 vs. 5D MkII
    By pat.p in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 3.01.10, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.