Strona 6 z 40 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #51
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nowy właściciel już nie musi się trzymać m4/3.
    I wystartuje od zera z FF? Raczej nie. Już chyba prędzej z MF, tam nikt nie oczekuje miliona szkieł na starcie, ale po co wtedy Olek? Może pociągnie m4/3 póki się da bez dalszych inwestycji, ale główny plan jest raczej inny.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #52
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wszyscy teraz startują z FF od zera.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #53
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Po to taka firma jak JIP skupuje nierentowne, aby zaczynać z bagnetem od zera? I zostawi miliony potencjalnych klientów MF?

  4. #54
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    A mi to zwisa i powiewa, nie mam akcji, ani udziałów w tej firmie. Czy ona będzie, czy też nie nic na to nie poradzę.
    Aparaty działają. Jak przestaną działać, to kupię gablotkę z kryształowymi szybkami ustawię je na półeczkach i będę wspominał stare dobre czasy popijając co nieco.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  5. #55

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    A mi to zwisa i powiewa, nie mam akcji, ani udziałów w tej firmie. Czy ona będzie, czy też nie nic na to nie poradzę.
    Aparaty działają. Jak przestaną działać, to kupię gablotkę z kryształowymi szybkami ustawię je na półeczkach i będę wspominał stare dobre czasy popijając co nieco.
    tak, tak, ja też myślę o takiej gablotce !!! Eksponaty już mam. Pierwsza półeczka: Zenit E z Heliosem, druga półeczka: Fuji X-E1, Sony R1 i E-M5-II. Trzecia póki co pusta, ale może zakupię jakąś lustrzankę lub bezlustro Nikon/Canon - będzie co wspominać na emeryturce
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  6. #56

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303 Zobacz posta
    Piszę o globalu. SONY od ładnych paru lat nie ma tej potęgi sprzed lat. Z czasów walkmanów, gdzie każdy monitor w każdym studio na świecie to było SONY. Dziś to "mocarz" przynoszący wszędzie straty , nieomal wszędzie ale czasy się zmieniły. Ostatnio Nikon miał chyba chrapkę na koronę ale czas dalej płynie i dziś nie wiadomo czy SONY ich nie przeskoczy z racji jednej. SONY ma własne matryce. Niewiadomą dla mnie jest Canon tytan ale przypomina mi się od razu KODAK Jeśli powtórzy się ten scenariusz to pozostanie Nikon i SONY . Choć tu raczej wróżę jakąś fuzję. Japończyk nie będzie orał po swoich będzie jakaś fuzja
    Sony i Canon to są duże firmy i jak nie jeden to inny biznes będzie im przynosił hajs. Jest moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne żeby się wycofały z rynku foto - szczególnie że one teraz bardzo mocno wiążą biznesy foto z działami video. Co do Nikona to jest to tak silna marka, że jeśli cokolwiek się wydarzy to będzie to raczej przejęcie z zachowaniem dotychczasowej nazwy i systemu.

  7. #57
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do Nikona to jest to tak silna marka, że jeśli cokolwiek się wydarzy to będzie to raczej przejęcie z zachowaniem dotychczasowej nazwy i systemu.
    Nikon to moloch specjalizujący się w Foto, to raczej Kodak jadł z wielu misek i to go zabiło, Nikon to jest odpowiednik Canona pod względem systemu i pozycji na rynku. Sony je z wielu misek, ale jest mocno osadzony w świecie elektronicznym, więc dobrze zgrywa się to z trendem na bezlusterkowce. Fuzja z Konica-Minolta pomogła w wystartowaniu sDLR Alfa, ale obecnie po Minolcie pozostał kurz.

    Firmy często kupują inne nie po to, żeby kontynuować ich spuściznę, a po to, żeby zdobyć know-how, patenty, ludzi, technologię, więc w przypadku Olympusa może być jak z Konica-Minolta, z tą różnicą, że rozpuści się to w innych produktach, niekoniecznie foto. Tak czy inaczej trzymam kciuki, żeby nadal coś się w kwestii 4/3 działo, bo to zawsze jakiś kolejny kamyk na rynku, nawet jeśli jest to mały kamyczek. Obecny trend jest jednak oczywisty - APS-C i FF dla bezlusterkowców. Zbyt mała gama obiektywów dla m4/3 to niestety duży problem nawet dla takiego amatora jak ja (to co potrzebuję i używam znajduję w innych systemach idealnie, ale w m4/3 tylko część), a co dopiero dla pro.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #58
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    No nie wiem mi się wydaje że obiektywów jest wystarczająca ilość

  9. #59
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    No nie wiem mi się wydaje że obiektywów jest wystarczająca ilość
    W myśl zasady - jak się nie ma co się lubi ... kupując E-1 z dwoma KITami (akurat krótki 14-54 f/2.8-3.5 przyznaję, że jest bardzo fajny, ale już 40-150 to już wstydliwa padaczka) też mi się tak wydawało, jednak wówczas słynny obiektyw ZD 50 f/2.0 był poza moim zasięgiem finansowym - ponad 2000zł (niedawno kupiłem używkę za 8 stów i tyle jest on wart) za niezbyt jasną, głośną i wolną 'pięćdziesiątkę' (owszem, to też makro, ale mimo wszystko - litości), podczas gdy konkurencja (C i N) oferowała w tej cenie 50mm f/1.4 (a 50 f/1.8 za 1/4 ceny Zuiko) lub 85mm f/1.8 ... natomiast inne obiektywy (poza dostarczanymi do zestawu z puszką KITowymi) to był zasięg cenowy pro - zgodzę się, że obiektywy w ofercie były wyjątkowe (np. 150mm f/2.0 czy o zgrozo 300 f/2. - ale nie znam nikogo, kto zna kogoś kto widział te obiektywy na oczy ... w micro 4/3 sytuacja z obiektywami się znacząco poprawiła, ale to nadal nie jest poziom pozostałych graczy na rynku (nawet z punktu widzenia amatora-hobbysty). Moje codzienne potrzeby pokrywa jedynie 12-100 f/4.0 (w Nikonie używałem 28-120 f/4.0) - z tą różnicą, że Nikkor jest 2x tańszy niż m.Zuiko. W systemie Nikona używałem też dwóch świetnych stałoogniskowych Sigm (z serii Art): 35 f/1.4 oraz 50 f/1.4, chociaż obecnie jeśli będę kupował aparat to będzie to 85 f/1.8. I tu pojawia się problem z m.Zuiko, bo o ile 45 f/1.8 jest jeszcze przystępny cenowo to już 75 f/1.8 to koszt zbliżający się do Sigmy 85 f/1.4, a przekraczający konkurencyjne 85 f/1.8 ... m.Zuiko 45 f/1.2 jest palce lizać, ale to znowu koszt ciut ponad 50 f/1.2 u konkurencji. A przecież system 4/3 powinien być mniejszy i tańszy ...
    No ale ponownie podkreślę - każdy ma inne potrzeby, rozpisując jednak moje oczekiwania obiektywowe nie jestem w stanie dokładnie dopasować systemu m4/3 pod swój profil fotografowania, bo albo coś podobnego wychodzi znacznie drożej (o puszce i rozmiarze matrycy nie wspomnę) niż u konkurencji, albo nie dostaję dokładnie tego, co potrzebuję.

    Kiedyś ściągnąłem sobie 5D z przyległościami (w tym dwie 'L-ki') ze 'stanów', gdy $ był w okolicy 2zł, sprzedałem z dużym zyskiem, gdy USD mocno odbił, a ja się już Canonem znudziłem. Równolegle używałem E-1 i o ile ergonomia tego aparatu była (i nadal jest) świetna, to już kadrowanie to zupełnie inna bajka - wizjer w FF jest jak wrota od stodoły w porównaniu do dziurki w Olympusie. Wyświetlacz to też padaczka wymagająca akceptacji. Poza tymi elementami po ponad 15 latach nadal uważam, że E-1 to aparat bardzo udany i sprawiający tonę radości ... rezultat na zdjęciach też był różny - FF daje ogromne możliwości, ale i 4/3 ma swoje zalety. Ilość zalet jest jednak na korzyść FF ...

    Nikonem FF oraz Canonem FF nafociłem się wystarczająco dużo, żeby znać swoje potrzeby, a przy 4/3 i ukochanym E-1 trzyma mnie tylko sentyment oraz fakt, że już nie zajmuję się fotografią zarobkowo, do hobby wystarczy mi to co mam, ale niedawno pobawiłem się D610 i chęć powrotu do pełnej klatki zatacza drugi krąg ... a u mnie z zakupami tak jest, że nawet jeśli nie planuję, a pojawi się impuls, to następnego dnia jedzie do mnie kurier Tym bardziej, że w przeciwieństwie do czasów świetności E-1, obecnie nie jestem w żaden sposób ograniczony finansowo. Czasy studiów i początków kariery zawodowej na szczęście bezpowrotnie przeminęły...
    Być może chwycę 6D, chociaż za Canonem nie przepadam ... tak czy inaczej węszę zmiany w tym roku ...
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 25.06.20 o 09:10
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #60
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bardziej realny jest dla nas inny problem: czy Fomag będzie chciał utrzymywać forum nieistniejącego systemu? Może przerobi nas na forum Sony?
    Nie ma szans. Sprzedaż forum dla firmy jest jak pocałunek śmierci. Globalne problemy Olympusa zaczęły się w momencie sprzedaży naszego forum

    Co do Olka w foto to szkoda, piękny kawał historii.
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.