Strona 18 z 40 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #171
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Kiepska wiadomość, wątpię by system był rozwijany.
    Panasonic prawdopodobnie większość zasobów przeznaczy na swoje FF. Choć może do filmowania zostawi aparaty z serii GH i G.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  2. #172
    | OlyJedi Awatar inkoguto
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    416
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Jeżeli dalej będzie produkował puszki w stylu Lumix DC-GX9 i szkła dla amatorów, to dla wielu będzie to wystarczające. Mały w sam raz do turystyki. Mam świadomość, że nie jest to rozwiązanie dla wszystkich.
    Acha i co złego to nie ja...
    ----
    moje zdjęcia

  3. #173
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bardziej realny jest dla nas inny problem: czy Fomag będzie chciał utrzymywać forum nieistniejącego systemu? Może przerobi nas na forum Sony?
    Nie, forum to ludzie, a nie sprzęt.
    Przeróbka na Sony prawie niemożliwa, tamto forum nie ma właściciela (chyba).
    Kiedyś zaproponowałem fomagowi by zerknął na forum Pentaxa. I zrobił jedną stronę logowania do 4 forów (C N O P), najlepiej z tym samym nickiem, hasłem.
    Pomysł został uznany za dobry (tzn strona logowania na 3 fora, skoro Pentax nie nasz).

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nowy właściciel już nie musi się trzymać m4/3.
    Nowy system to ogromna kasa. Ja się dziwię próbom Panasa Sigmy czy Leiki, skoro rynek sie kurczy to mnozyc byty jet sbez sensu. Za chwile będzi edo kupienia np Pentax, który ma MF. Nie trzeba nowych.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wszyscy teraz startują z FF od zera.
    Żart stulecia

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nikon już dawno wszedł na rynek z FF bez lustra
    A z lustrem miał FF jeszcze wcześniej. Wcześniej analogi to też FF. I dlatego nie rozumiem co ty napisałeś o startowaniu FF od zera.

    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    ..Globalne problemy Olympusa zaczęły się w momencie sprzedaży naszego forum
    Raczej odwrotnie, po tym już można było spekulować o zwijanie się Olka. Bo to nie chodziło tylko o nasze forum, Olympus odpuścił też fora zagraniczne.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Wystarczy, że przestanie płacić za serwer...
    Sewerów ma od groma, te kilka GB to pryszcz. Cena domeny też.

    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Smutno trochę. Jeszcze bardziej będzie mi smutno, jak forum przestanie istnieć.
    Nie sądzę by przestało. Szkoda by było społeczności.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Dopóki Panasonic puszcza jakieś nowe body nie widzę zagrożenia dla systemu.
    Dopóki. panasonic się teraz dowiedział, ciekawe jakie kroki podejmie. Obawiam się, że może wygasić 4/3 i szukać szansy w średnim formacie. Albo odpuścić foto.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wiele lat temu Fujifilm sprzedał swój dział półprzewodników Toshibie. Z tego, co wiem, fabryka/i matryc mają się swietnie, lepiej niż za czasów Fuji. Produkują matryce do chińskich smarfonów.
    Ten rynek sie rozwija, a foto zwija. To zasadnicza różnica.

    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    To prawda, ale zmienia się dużo na jego "podwórku", raczej niezależnie od jego woli. Może zaszczyci nas swoją obecnością i zabierze głos w dyskusji, byłoby miło, bo póki co nawet Administrator milczy. Mam nadzieję, że dowiemy się wcześniej o ew. planach, a nie dopiero kiedy po kliknięciu ukaże się nam napis "sorry, website is unavailable"
    Zapytam Jarka, ale myślę, że się niepotrzebnie martwisz.

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Oni co najwyżej nabędą prawa do marek “OM-D” i “ZUIKO”
    a w żadnym wypadku "Olympus".
    I to martwi. Bo ta marka jest cenna.
    Natomiast jest sporo takich co umarło. Minolta - zmiana nazwy i sprzedanie się też rozczarowało użytowników. Choć system istniał wiele lat (istnieje w sumie do dzisiaj). Na razie to najbardziej analogiczna sytuacja. Pentax został z nazwą, nie zmienili i ludzie sie nie wkurzyli tak jak wcześniej ci od Minolty.
    Zobaczcie, że forum sony nadal sie nazywa KKM
    Fajne marki: Kodak. Mamiya. Sinar. Linhof itd itd - szczególne te wielkoformatowe (Horseman itd itd) historia fotografii i w praktyce ich nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    . Logo czasem warte jest więcej niż cała reszta firmy, świadomość i pozycja (nawet ta dawna) ma znaczenie. itp.
    Uważam podobnie.

    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Dobre pytanie, ale czy warto? Zostaniesz z 1/2 pieniędzy, które władowałeś, a to niewiele (delikatnie mówiąc) na kupienie ekwiwalentu w FF.
    Kup dziś najlepszy z modeli 4/3 i się nie martw 5 lat (lub więcej).
    Ja robię nikonem D800, model z roku 2012. Jak teraz cos kupie to mam spokój do 2028

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Wierzysz w taką bajkę, że chcą kontynuować działalność po nową marką bez historii? To kompletny absurd.
    To daje do myslenia. Na dwoje babka wróżyła.

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Kiepska wiadomość, wątpię by system był rozwijany.
    Panasonic prawdopodobnie większość zasobów przeznaczy na swoje FF. Choć może do filmowania zostawi aparaty z serii GH i G.
    To moziwe.

    Ja kiedyś gdzies pisałem o Olku, co wg mnie jest minusem. Za bardzo uwierzyli w mus telecentryczności, a wady sie dało (w dużej mierze) wyeliminować mikrosoczewkami i softem. Dali nawet spory bagnet jak na tak małą matrycę. Za bardzo chcieli to zminiaturyzować nie przewidując nadciagnięcia smartfonów. I sa podgryzani z dwóch stron (ktoś to napisał wcześniej) przez FF i smartfony. 2x mniejsza matryca łapie 4x mniej światła, to w szumach strata 2EV. Mniej detalu przez mniej Mpx. Dyfrakcja wchodzi wcześniej. Sporo minusików. Przy "normalnej" fotografii to wszystko nie ma wielkiego znaczenia, za to sa plusy małego rozmiaru i wagi. Stąd sukces w foto podróżniczej. ale nie przewidzieli istnienia forów internetowych i że na nich się dzieli włos na cztery. Ze nowicjusz kupujący teraz aparat usłyszy o ilości Mpx, dyskusje o DR czy o szumach na wysokich ISO i wybierze inny system.
    To co pisałem wyżej to w sumie moje przemyslenia, ale dużo osób myśli tak samo. Powiedzmy, że to zbieranina uwag z różnych miejsc w sieci.
    Moja uwaga to wybór proporcji 4/3. Bardzo dziwny. Czym sie kierowali? Znowu telecentrycznością? Formaty bliższe kwadratowemu to formaty wielkie. Preferowane np przy portrecie. Ale Olek z małą GO nie jest predysponowany do portretowej. Teraz wszystko jest bardziej w panoramie. Krajobrazy to tez panoramy. Smartfony z proporcjami 19:10, TV to dawno juz nie 4/3. Ja bym bardziej zrozumiał gdyby Olek zamiast 4/3 zaproponował format 5/3.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27.06.20 o 17:42

  4. #174

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I to martwi. Bo ta marka jest cenna.
    Natomiast jest sporo takich co umarło. /.../
    VAIO to teraz "VAIO", a nie jak dawniej "Sony VAIO".
    Klepią z dwa modele w Chinach.
    Z rynku niemieckiego znikli na 5 lat.
    Podobno serwis okropny.

  5. #175
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Na początku filmiku https://youtu.be/m072i-jDSg4 fajnie wyjaśnione skąd pochodzi nazwa 4/3, bardziej tego Olympus już nie mógł zamieszać.

    https://youtu.be/m072i-jDSg4
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #176

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Za bardzo uwierzyli w mus telecentryczności, a wady sie dało (w dużej mierze) wyeliminować mikrosoczewkami i softem.
    -nic o telecentrycznych obiektywach m4/3 nie czytałem.
    To dotyczyło lustrzankowych 4/3.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Moja uwaga to wybór proporcji 4/3. Bardzo dziwny. Czym sie kierowali? Znowu telecentrycznością?
    Kierowali się m.in. proporcjami wtedy używanych monitorów.
    "One way that the Four Thirds system differs from the 35 mm film format is in its image aspect ratio. It uses a 4:3 image aspect ratio compared to the aspect ratio of 3:2 used by the 35 mm format.
    The 4:3 aspect ratio has traditionally been used by television and has become the most commonly used aspect ratio in computer monitor display standards."
    Co szybko stało się nieaktualne.

  7. #177
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    4/3 w lustrzankach jeszcze by się dalo jakoś uzasadnić, ale w momencie powstawania mikrusów było już jasne, że te proporcje nie mają sensu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #178

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Moim zdaniem powinni robić aparaty z matrycami multi aspect.

    Ostatnio edytowane przez dcs ; 27.06.20 o 18:56

  9. #179
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I dlatego nie rozumiem co ty napisałeś o startowaniu FF od zera.
    Chodziło mi o bezlusterkowce.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #180

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Nikt nie startuje z FF od zera, bo są przejściówki na obiektywy lustrzankowe i baza klientów które je posiada. -Podobnie jak przy wprowadzaniu m4/3.
    Najgorzej ma Panasonic z L mount [adapter na Leica M i Leica S, a dopiero ostatnio na Sigma SA i Canon EF]

    ale najbardziej "od zera" to zaczynały: Fujifilm X [tylko adapter na Leica M] i Samsung NX [adapter na Pentax K ] -adaptery czysto mechaniczne https://fujifilm-x.com/wp-content/up...apter_main.png

    https://keyassets.timeincuk.net/insp...pter_cross.jpg
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 27.06.20 o 20:20

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.