Strona 34 z 40 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #331
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Z mojego punktu widzenia to niech się nazywa jak chce i nie ważne kto będzie to produkował byleby m4/3 nie zniknęło z rynku i zachowało co najmniej obecną jakość.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #332
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    na dodatek podobno Panasonic nie spieszy się z GH6, a jak już to może to być ostatnia puszka m4/3
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #333
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    pojawiły się ploty, że Panasonic tez sprzeda dział foto.....

    Marka Olympus na pryzmacie aparatu towarzyszyła mi od 1989 roku, gdy na giełdzie foto w Stodole zakupiłem zestaw OM-4 (z Zuiko macro 50/3,5, 50/1,4 oraz 24/2,8 ).
    Potem była przerwa na Minolty analogowe i potem cyfrowe od 2003, ale pieczołowicie zbierany sprzet OM zachowałem. Od cyfrowego 4/3 odstraszał mnie mały tunelowy wizjerek, dopiero bezlusterkowce z serii M mi przypasowały, peny jakoś nie były przekonujace. Tak więc mam szczescie do umierających i odsprzedawanych systemów

  4. #334
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wygląda na to, że napisu Olympus już nie zobaczymy na żadnym przyszłym sprzęcie foto.
    Niekoniecznie. Patrząc na historię Motoroli biegającej po Google'ach i Lenovo, jak i Nokii przelatującej do Microsoftu i potem do HMD Global, wszystko zależy od zakresu udostępnienia brandu. Nokia i Motorola nieustannie posługiwały się swoim logotypem w oddziałach firmy zajmującymi się infrastrukturą sieciową, podobnie jak nowi właściciele działów mobile metkowali telefony tymi logotypami. Ale - zapytałem właśnie biuro prasowe Olympusa jak to będzie z tym logotypem.

    Mnie jest w sumie wszystko jedno - i tak pierwsze co robię po zakupie, to obklejam taśmą izolacyjną logotypy. Nie chcę by się obijały na błyszczących powierzchniach, jak i PR-y korzystały z lokowania produktów.

    Specjalnie dla Was oświadczenie z Olympus Polska - wpadło w czasie pisania posta:

    Olympus przeniósł dział fotografii do Japan Industrial Partners

    30 września 2020

    Olympus dzisiaj zawarł ostateczną umowę z Japan Industrial Partners (JIP) dotyczącą przeniesienia działalności Olympus Imaging (aparaty fotograficzne, rejestratory dźwięku) do nowej firmy. Zgodnie z założeniami koncern przeniesie swój dział obrazowania do nowo utworzonej spółki - New Imaging Company, będącej w całości własnością Olympus w drodze korporacyjnego podziału absorpcyjnego. Następnym krokiem podczas tej transakcji będzie przeniesienie 1 stycznia 2021 roku 95% akcji New Imaging Company na OJ Holdings, Ltd., spółkę powołaną przez JIP.

    Olympus rozpoczął produkcję i sprzedaż aparatów wykorzystujących obiektyw Zuiko w 1936 roku, dzięki czemu szybko stał się czołowym producentem sprzętu fotograficznego na świecie. Był jedną z pierwszych firm, które wyprodukowały małe, lekkie aparaty kompaktowe o profesjonalnej jakości, np. wielokrotnie nagradzane serie Olympus „OM” i „Pen”. Chcąc się dalej rozwijać i wyróżniać na tle konkurencji, firma stosowała w swoich urządzeniach innowacyjną technologię i unikatowe części. Wszystko po to, aby zapewnić swoim klientom niepowtarzalną jakość zdjęć i satysfakcję z użytkowania sprzętu.


    Jednak w ostatnich latach rynek gwałtownie się skurczył ze względu na ewolucję smartfonów, co doprowadziło do znacznego spowolnienia sprzedaży aparatów cyfrowych na globalnym rynku. Pomimo podjęcia różnych kroków w celu poprawy struktury kosztów i wydajności, dział Olympus Imaging w dalszym ciągu odnotowywał straty.


    W takich okolicznościach firma doszła do wniosku, że poprzez wydzielenie działalności związanej z obrazowaniem i funkcjonowanie w ramach Japan Industrial Partners, jej struktura biznesowa stałaby się bardziej zwarta i wydajna. Dzięki wiernym klientom i długiej historii innowacyjnych produktów firma New Imaging Company byłaby zobowiązana do wykorzystania zgromadzonej wiedzy specjalistycznej Olympus i dalszego dostarczania konsumentom innowacyjnych, wysokiej jakości aparatów w ramach nowej struktury biznesowej.


    - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom za ich wsparcie dla produktów Olympus oraz za ich pasję do fotografii. Jestem głęboko przekonany, że ten transfer jest właściwym krokiem w celu utrzymaniu jakości produktów i usług dla naszych wieloletnich mecenasów, jak i nowych konsumentów. W ramach New Imaging Company dział rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu będzie kontynuował ścisłą współpracę w celu wprowadzenia nowych produktów, które zadowolą klientów - powiedział Yasuo Takeuchi, prezes i dyrektor generalny Olympus Corporation.


    Nowa firma, stała jakość
    Umowa dotyczy globalnej działalności Olympus w dziedzinie obrazowania, która obejmuje wszystkie obiekty badawczo-rozwojowe i produkcyjne w tej dziedzinie. Zbudowana na solidnych podstawach marek Zuiko i OM, które są ugruntowane w optyce i technologiach obrazowania cyfrowego od wielu lat, New Imaging Company będzie odpowiednio przygotowana do dalszego rozwoju i dostarczania swoim klientom wysokiej jakości produktów.


    Szef sprzedaży i marketingu działów badań i rozwoju oraz projektowania produktów zostanie przeniesiony do siedziby New Imaging Company w Hachioji w Tokio. Produkcja będzie kontynuowana w prowincji Dong Nai w Wietnamie, gdzie obecnie powstaje sprzęt do obrazowania. New Imaging Company będzie nadal zapewniać obsługę klienta w zakresie produktów do przetwarzania obrazu, które zostały wyprodukowane i sprzedane przez firmę Olympus.


    Po przeniesieniu działalności związanej z obrazowaniem Olympus skoncentruje się na rozwiązaniach medycznych i naukowych, dążąc do uczynienia życia zdrowszym i bezpieczniejszym dla każdego z nas.


    Informacje o firmie New Imaging Company:

    • Nazwa firmy: OM Digital Solutions Corporation
    • Lokalizacja: Hachioji, Tokio
    • Dyrektor zastępczy: Shigemi Sugimoto
    • Działalność biznesowa: działalność związana z produkcją i sprzedażą aparatów cyfrowych (głównie bezlusterkowych aparatów z wymiennymi obiektywami), wymiennych obiektywów, dyktafonów cyfrowych i innych produktów audio
    • Kapitał: nie ustalony
    Ostatnio edytowane przez LuiN ; 30.09.20 o 15:15
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  5. #335
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Możesz to wkleić w normalnym kolorze ?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    napisałem kiedyś że E-M1X to będzie E-5 małego systemu czyli "farewell camera". Pomyliłem się o rok i dwa modele.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #336
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Możesz to wkleić w normalnym kolorze ?
    Kurczę, pousuwałem niby znaczniki. Ale jeszcze na wszelki wypadek wkleiłem jako plain.

    Odnośnie zaś obecności brandu na obudowach - polski PR Olympusa nie ma jeszcze informacji na temat obecności lub braku logotypu Olympus na nowych i kontynuowanych modelach producenta.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  7. #337
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zwykła ściema, jak zamykali duże 4/3, było podobnie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #338
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez LuiN Zobacz posta
    Kurczę, pousuwałem niby znaczniki. Ale jeszcze na wszelki wypadek wkleiłem jako plain.

    Odnośnie zaś obecności brandu na obudowach - polski PR Olympusa nie ma jeszcze informacji na temat obecności lub braku logotypu Olympus na nowych i kontynuowanych modelach producenta.
    Nie tylko polski PR Obawiam się, że wiedzę na ten temat ma tylko kilka osób w Tokio. Musimy nauczyć się cierpliwości, bo odpowiedzi na wszelkie pytania zostaną udzielone dopiero w okresie do 1. stycznia 2021

  9. #339
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    https://www.43rumors.com/the-jip-oly...eter-forsgard/
    moim zdaniem takie bla, bla, bla - szkoda
    osobiście myślałem, że Panas pociągnie dalej system, chyba źle myślałem ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #340
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jak panas też się zwinie, to zostawię sobie kilka małych szkielek i jedno dobre tele na wakacje. I pójdę w inny system konkretniej.. Walić ich

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.