Strona 7 z 40 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #61
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    Nie ma szans. Sprzedaż forum dla firmy jest jak pocałunek śmierci. Globalne problemy Olympusa zaczęły się w momencie sprzedaży naszego forum

    Co do Olka w foto to szkoda, piękny kawał historii.
    Przedwczoraj odkleiła guma z gripa mojego E-1, chciałem być dla aparatu dobry - zdarłem ją do końca, wyczyściłem powierzchnię z kleju i nałożyłem nowy, i ... lipa - nie chce się przykleić (klej, który mam nie trzyma się ani aparatu, ani gumowej okładziny - po prostu z niego schodzi jak skóra po oparzeniu słonecznym). Więc teraz E-1 wygląda trochę jak warzywo po wypadku motocyklowym, ale i tak go lubię. Chcę przez to powiedzieć, że Olympus posypał się wraz z moim aparatem - przypadek? Nie sądzę!
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #62
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    W moim E-500 gumę przykleiłem butaprenem po wcześniejszym odtłuszczeniu denaturatem Trochę średnio wyglądało, bo uświniłem klejem gumę i body, ale działało.
    jest dobrze

  3. #63
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    Nie ma szans. ...
    Wystarczy, że przestanie płacić za serwer...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #64
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    W moim przypadku butapren nie działa, ślizga się z powierzchni - dzięki temu nie zostawił śladu na obudowie, bo przy okazji pokleilem prawie wszystko wokoło
    Wcześniej odtłuszczone, nic nie dało. Ładnie teraz wygląda, jak weteran wojenny, później wrzucę zdjęcie to się uśmiejecie
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #65
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    @NimnuL
    obiektywów w duzym E Systemie też było sporo. Używane 50-200 kupiłem na eBayu za 1700 zł ( ach czasy gdy dolar kosztował 2 PLN). świetne 12-60 kosztowało jakieś 3500 .. niestety byłem jedną z pierwszych osób w Polsce które podniosły alarm że któras partia nie ostrzy. Dostałem zwrot pienbiędzy i kupiłem uzywkę.
    teraz sprzet jest potwornie drogi.
    teraz może brakowac już tylko jakichś szczególnych szkieł
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #66
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Czasy 1$ za 2PLN były dziwne, jednak w systemie 4/3 brakowało czegoś normalnego dla 'plebsu', były takie puszki dla amatorów (e-4xx, e-5xx) ale brak głupiego 50/1.8 za 500zl jak u konkurencji. Kitowe obiektywy do tanich puszek były takie sobie, a doposażenie e510 obiektywem 3x droższym to trochę takie średnie na jeża
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  7. #67
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Nie narzekajcie na obiektyw kitowy 14-45mm, był całkiem niezły i z 40-150 tworzył całkiem wporzo zestawik do serii Exxx, niedrogi do tego.
    jest dobrze

  8. #68
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Nie narzekajcie na obiektyw kitowy 14-45mm, był całkiem niezły i z 40-150 tworzył całkiem wporzo zestawik do serii Exxx, niedrogi do tego.
    To był mniej więcej ten sam poziom KITów co zestawy dawane przez Canona czy Nikona do ich tanich puszek (obiektywy o podobnych ogniskowych i jasności), tyle, że Ci z N czy C mieli też możliwość upgrade o jasną stałkę za kilka stów (400-500 wówczas) - tego mi w 4/3 brakowało od początku. Pamiętam te burzliwe dyskusje pomiędzy zwolennikami Olympusa oraz pozostałych, Olympusowcy bronili się, że jeśli Zuiko wypuszcza obiektyw to tylko porządny, jak ZD 50/2, a nie plastikową zabawkę 50/1.8 - i mieli rację, tyle, że dla amatora to ten plastik-fantastik jest wystarczający i super do początków portretu. O wybór chodziło i możliwość chodziło. Wówczas sam do końca tego nie rozumiałem i opowiadałem się za 4/3 broniąc ich świetnego KITa 14-54 (którego w sumie znajomi Nikoniarze i Canoniarze otwarcie zazdrościli), ale ja im zazdrościłem (po cichu) tych innych obiektywów (których i tak bym nie kupił za wyjątkiem tego oklepanego 50/1.8 właśnie. Co prawda typowy użytkownik ówczesnego cyberfoto.pl praktycznie nie wychodził poza zestaw puszka + KIT krótki + KIT krótki + 50/1.8, ale niestety Olympusowiec musiał zadowolić się tylko dwoma KITami i obejść się smakiem, jeśli nie chciał wykładać sporych jak na amatora (i studenta) pieniążków.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #69
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Tak cały czas rozmyślam o Olku... Dla mnie był to idealny system. Poręczny, lekki, spełniał moje wymagania, bo zawodowym fotografem nie jestem, a zdjęcia robię dla siebie. Teoretycznie mógłbym zostać przy Olku, ale musiałbym zainwestować w nową puszkę i jakieś dłuższe szkiełko typu 12-100. Tylko co dalej? Nie wierzę, że nowy właściciel pociągnie to dalej, nawet pod zmienioną nazwą.. Mój e-m5 mark ii nadal robi zdjęcia i oby tak było jak najdłużej...
    OM-D... Miałem...

  10. #70
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Japan Industrial Partners Inc... ciekawe. Muszę doczytać jaki mają potencjał i pomysł na pociągnięcie dalej m4/3

    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Całe m43 może za chwilę huknąć w tym Panas m43. A chciałem sobie jasnę stałkę dokupić ;(
    To kupuj. 25/1,7 jest tani, to samo 45/1,8.

    Ktoś pisał o Sony... pamiętacie jak nawet w lodówkach straszyli swoimi pierwszymi bezlustrami?
    To wypychanie na siłę przez sprzedawców Fotojokera Alf. Teraz cicho. Nawet smartfony poznikały z rynku.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 25.06.20 o 16:48
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.