Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #21
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    A ja kilka tygodni temu zdecydowałem się zmienić system i sprzedać Olka... Teraz nikt mi nie uwierzy, myśląc że uciekam z tonącego okrętu . No i pewnie ceny za używki też spadną, a za bezcen nie oddam. Pewnie zatrzymam dla potomności...
    OM-D... Miałem...

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To było do przewidzenia. Pytanie, kto następny? Pentaksa nie liczę, bo to trup od dawna.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Myślę, że ostatecznie zostanie Canon, Sony i Nikon... Choć ten ostatni też jakieś problemy ostatnio miał.
    OM-D... Miałem...

  4. #24

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Wizjer budżetowego Panasonic G100 ma prawe takie samo powiększenie [0,73x] jak Olympus E-M1 mark III i mark II oraz E-M5 II [0,74x]
    -lepsze od E-M5 III [0,68x]
    ...ale wyższą od nich rozdzielczość 3,68 mpix -czyli lepiej też od super-hiper profesjonalnego Olympus OM-D E-M1X.

    Sami są sobie winni.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    W kontekście do tego co napisano wyżej. Teraz już chyba wiadomo dlaczego em1 mark iii zawiódł oczekiwania. Myślę, że Olympusowi nie starczyło czasu i funduszy żeby dopracować ten model. Decyzja o sprzedaży działu była pewnie podjęta dawno, więc postanowiono wypuścić ten model w takim stanie, który nikogo za bardzo nie zadowala. Szkoda
    OM-D... Miałem...

  6. #26
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Docelowo to będzie bój C/N/S aż pozostanie dwójka , ale nie przejmujcie się póki są fajni ludzie na forach i mają wspólne pasje będzie fajnie.
    W tej wojnie najsłabiej obecnie wygląda Sony ale mu też kibicuję. Pozostała dwójka będzie jak Intel i AMD . Szkoda niestety ale wielki kapitał się polaryzuje.... co w konsekwencji niszczy konkurencje bo ta Intel vs AMD wg mnie jest fikcją i tu też tak będzie ostatecznie aż będzie jedna Corpo....
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  7. #27
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Czy Sony wygląda najsłabiej? Dyskutowałbym... Sukces serii A7 o czymś mówi. Ja raczej za najsłabsze ogniwo, niestety uznałbym Nikona.. Ot, jakoś tak mi pasuje...
    OM-D... Miałem...

  8. #28

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ciekawe dlaczego poinformowali o tej sprzedaży przed faktem
    Po dołożeniu należytej staranności oraz dalszych rozmowach i negocjacjach strony dążą do podpisania prawnie wiążącej ostatecznej umowy w sprawie Transakcji („ostatecznej umowy”) do 30 września 2020 r.
    Marzec 2020
    Masanori Sako (Senior Manager ds. Globalnej strategii marketingowej w Olympus Imaging Division): "Możemy wyraźnie powiedzieć, że pomimo plotek nie mamy planów sprzedaży naszej firmy; nasze oficjalne oświadczenie mówi, że obecnie nie mamy takiego planu. Musimy umocnić naszą pozycję na rynku i...
    Tak więc będziemy kontynuować ten biznes.

    E: Czy mogę zatem uznać to za twarde „nie”?

    MS: Mogę powtórzyć, że naszym oficjalnym stanowiskiem jest to, że nie mamy takich planów. Poza tym jest to oczywiście to samo, co w przypadku każdej firmy; nie można zagwarantować niczego na zawsze. Ale z oficjalnego punktu widzenia mogę jasno powiedzieć, że obecnie nie ma takich planów." https://www.imaging-resource.com/new...ky-af-and-more
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 24.06.20 o 17:58

  9. #29
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Piszę o globalu. SONY od ładnych paru lat nie ma tej potęgi sprzed lat. Z czasów walkmanów, gdzie każdy monitor w każdym studio na świecie to było SONY. Dziś to "mocarz" przynoszący wszędzie straty , nieomal wszędzie ale czasy się zmieniły. Ostatnio Nikon miał chyba chrapkę na koronę ale czas dalej płynie i dziś nie wiadomo czy SONY ich nie przeskoczy z racji jednej. SONY ma własne matryce. Niewiadomą dla mnie jest Canon tytan ale przypomina mi się od razu KODAK Jeśli powtórzy się ten scenariusz to pozostanie Nikon i SONY . Choć tu raczej wróżę jakąś fuzję. Japończyk nie będzie orał po swoich będzie jakaś fuzja
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    No to posiadany sprzęt stanie się niszowy (jeszcze bardziej) aż w końcu będzie kultowy.. Fajnie bo mam EM5 II titanium

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.