Strona 37 z 40 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #361
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Onegdaj widziałem we Władysławowie radiomagnetofon samochodowy za 60 PLN marki PANASONIX. Chińczycy działają od lat.
    jest dobrze

  2. #362
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    A propos' niedawnych wzmianek o Canomaticu - dziś na Allegro zauważyłem nowe wydanie podobnego 'cuda' - https://allegro.pl/oferta/zestaw-apa...oms-9959395514 oraz https://allegro.pl/oferta/zestaw-apa...oms-9943980003 - może warto by w jakimś wątku dla początkujących zamieścić ostrzeżenie przed podobnymi okazjami?
    Tak przy okazji - po przeczytaniu bardzo drobiazgowego opisu zalet sprzedawanego sprzętu zacząłem się zastanawiać, jak w menu aparatu wyglądają języki 'szwajcarski' i 'brazylijski'...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #363
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Tak przy okazji - po przeczytaniu bardzo drobiazgowego opisu zalet sprzedawanego sprzętu zacząłem się zastanawiać, jak w menu aparatu wyglądają języki 'szwajcarski' i 'brazylijski'...
    Pewnie są podobne do języka 'europejskiego'
    jest dobrze

  4. #364
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A propos języków:

    "...zapewnienie wsparcia naszym Klientom jest dla nas bardzo ważne. Zawsze odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Ze względu na zmieniające się warunki rynkowe musieliśmy wprowadzić kilka modyfikacji w zakresie świadczonych usług serwisowych.
    Od 1 grudnia 2020 naszą główną formą komunikacji będą wiadomości e-mail. Prosimy korzystać z niniejszego formularza. Na przesłane pytania odpowiemy w ciągu 2-3 dni. Nasz zespół ekspertów pozostanie do Twojej dyspozycji tylko w języku angielskim.

    Mimo wprowadzenia powyższych zmian i braku dostępności obsługi w języku polskim, nadal będziemy przygotowywać dla Ciebie wiele atrakcyjnych ofert.
    Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, naszego konta na Instagramie oraz Facebooku. Zachęcamy do wzięcia udziału w comiesięcznych sesjach FAQ (Często zadawane pytania) i sesjach na żywo z naszymi ambasadorami. Co tydzień będziemy prowadzić transmisje na żywo na tej stronie.

    Prosimy o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją.

    Zostańmy w kontakcie.
    "

    Okej Olympus, stay in touch. Thank you from the mountain.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #365
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cóż... Smutne. Widać, jak nas od pewnego czasu szanują. A dlaczego tak jest - możemy się domyślać.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #366
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Tak na marginesie, od informacji ze OLY sprzedaje dział foto upłynęło juz pół roku, a konkretów brak. Jakie konkretnie sa plany premier na 2021? Pojawiły się w międzyczasie tylko 2 długie zoomy od dłuższego czasu rozwijane. Niby miało być położenie nacisku na "klientów profesjonalnych" przez nowego właściciela ale chyba body E M-1x i mark III na razie nie bardzo jest czym zastepować (pod względem rozwoju technicznego). To może jakieś nowe szkła??? Generalnie trwa tylko nieustające "sale out" sprzetu Olympusa.....

    Jak sięgnę pamięcią do sprzedaży działu foto Konica Minolta do Sony to przebiegało to jakoś szybciej. Marzec 2006 - info o sprzedaży - a nowy Model Alfa A100 już w czerwcu na rynku (do tego skok wielkości matrycy z 6 na 10 mpix...no ale wtedy było łatwiej powiększać rozdzielczość w nowych generacjach), w marcu 2007 zapowiedż zaawansowanej A700 itd.....

    Jakoś kiepsko widze to JIP, nie mieli pomysłów i planów wykupując "Padakę finansową" ?????? Przecież zapewne przejęli worek patentów, pomysłów i produktów w rozwoju
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 4.12.20 o 01:29

  7. #367
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Naprawdę spodziewałeś się rozwoju marki? Jak dla mnie to było oczywiste, że kupili, będą sprzedawać to co jest póki się opłaca a potem zamkną/odsprzedadzą.

  8. #368
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Wygląda to jakby Olympus poprosił o pomoc w pozbyciu się kłopotu w postaci działu obrazowania. Zgłosił się JIP gotowy za niewielką opłata rozwiązać problem i ... chyba go rozwiązuje.
    jest dobrze

  9. #369
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Wygląda to jakby Olympus poprosił o pomoc w pozbyciu się kłopotu w postaci działu obrazowania. Zgłosił się JIP gotowy za niewielką opłata rozwiązać problem i ... chyba go rozwiązuje.
    I trzeba przyznać, że robią to profesjonalnie, chyba nawet Wonga udało im się zaskoczyć
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #370
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Rozwoju za wielkiego się nie spodziewam, ale jednak całkowitego zniknięcia również nie, bo jaki był by sens inwestycji JIP????? Jakoś te VAIO podtrzymali. Wracając do zakupu KM przez Sony, jednak ładnych pare lat rozwijali aparaty i obiektywy, dopiero wejście w bezlusterkowe Alfy FF dobiło bagnet A.
    Opublikowane dokumenty o sprzedaży nic nie mówią o przeniesieniu własności "stocków" zalegających magazyny jak i bieżącej produkcji (chyba fabryki nie stoja? to chyba kosztowne?), tak więc cała sprzedaż chyba jeszcze idzie na konto Olympusa?? Do sale out przecież pośrednik niepotrzebny.....

    Finalizacja zakupu do 31.12, dlatego oczekiwał bym jakichś minimalnych konretów co do przyszłości.

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.