Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Fajnie, może 12-100 potanieje

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jest szansa, pewnie zaczną od wietrzenia magazynów. Będzie śmieszniej, jak się okaże, że magazyny niezbyt pełne i Olek w ostatnim czasie tylko markował działalność... Składanie "nowych" topowych puszek ze starych komponentów może o tym świadczyć.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Będzie śmieszniej, jak się okaże, że magazyny niezbyt pełne i Olek w ostatnim czasie tylko markował działalność... Składanie "nowych" topowych puszek ze starych komponentów może o tym świadczyć.
    Coś w tym jest - ostatnio te "promocje" były często teoretyczne, gdyż sprzęt był niedostępny. W maju sam zdecydowałem się na Macro 60mm w "promocji" po czym okazało się, że Olympus szkła nie ma i będzie za 1.5 miesiąca.
    Generalnie smutna wiadomość...zwłaszcza jak się kupiło co nieco z m43 w maju
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Przymierzałem się ostatnio do Macro 60mm, był cały czas dostępny na eGlobal
    jest dobrze

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ale Ty kupiles Panasa.

    Wlasnie, jak rokujecie- m4/3 Panasa sie obroni?

    Z Olka obiektywy mam, puszki tez, az do zarzniecia, w razie czego dokupi sie G9. Zdjecia jeszcze da sie robic.
    Moze uzywki stanieja bo bedzie panika na rynku.
    Obudowe podwodna sobie dokupie za pol ceny

  6. #16
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ja kupiłem cyfrowa Minoltę dynax 7 w momencie jak dział foto sprzedano do sony a aparaty staniały o połowe Kupujący musi przejąć obowiązki gwarancyjne i tyle. oczywiście wsparcie jest słabsze i tylko tyle ile musza wg. przepisów. Np Serwis sony odmawiał naprawy sprzetu z logo minolty, mimo ze był w 100% identyczny (lampy, obiektywy).

    Co z nowościami to sie okaże, zostaje jeszcze panasonic. Zresztą teraz sprzet się zaczął wolniej starzeć, skończył sie wyścig pixelowy, dobre obiektywy wogóle się nie starzeją....

    Moim zdaniem olka dochody zjadło inwestowanie w PRO, którego nie używalli pro Zupełnie odpuścili zwykłe tanie obiektywy dla masowego odbiorcy. Brak długiego makro, dobrych tele zoomów (50-200f 3,5-4,5 - przecież to standardowa jasnoćć dla telezoomów kiedyś, żadne cuda) i ob. dłuższych od 75 mm i kosztujących poniżej 10 000 np 100f2,8, 200f4 - typowe długie ob wszystkich systemów. Droga 45/1,8 - tani obiektyw zastępujący stare standardy manualne. Myslę że na sensownym cenowo 100 macro (sensownym jak 60 - jakośc i cena) zarobili by więcej niz na EM1X. Obiektyw taki pojawiał siena wszystkich "wishlist" fanów systemu.
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 24.06.20 o 16:00

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Czy olympusclub zmieni się w archeo?
    jest dobrze

  8. #18
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Moim zdaniem olka dochody zjadło zajadło inwestowanie w PRO, którego nie używalli pro Zupełnie odpuścili zwykłe tanie obiektywy. Brak długiego makro, dobrych tele zoomów (50-200f 3,5-4,5 - przecież to standardowa jasnoćć dla telezoomów kiedyś, żadne cuda) i ob. dłuższych od 75 mm i kosztujących poniżej 10 000 np 100f2,8, 200f4 - typowe długie ob wszystkich systemów. Myslę że na sensownym cenowo 100 macro (sensownym jak 60 - jakośc i cena) zarobili by więcej niz na EM1X.
    My to wiemy, gorzej że "Oni" byli mądrzejsi i nie słuchali "ludu".
    Ja obawiam się innej rzeczy - jak koledzy wyżej napisali - większość z nas ma zapas sprzętu na lata. Pytanie czy producenci oprogramowania (LR, Darktable, RawTherapee i inne) będą wspierać profile Olympusa. Mówię o nowych wersjach oprogramowania.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Czy olympusclub zmieni się w archeo?
    Niekoniecznie, zmienią się pewnie gadki o sprzęcie jakim będziemy fotografować.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Niekoniecznie, zmienią się pewnie gadki o sprzęcie jakim będziemy fotografować.
    Trzymam kciuki, bądźmy dobrej myśli.

    Przypominają mi się rozmowy gdy Olek kończył przygodę z 4/3, były w podobnym tonie.
    Ostatnio edytowane przez staryman ; 24.06.20 o 16:26 Powód: dodane zdanie
    jest dobrze

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.