Strona 28 z 40 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #271
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z ostatnich niusów można wywnioskować, że nieboszczyk był tak zdrowy, że aż umarł z tego nadmiaru zdrowia
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #272
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Pewnie byście chcieli, żeby oswiadczyli: Ludzie, spoko. Żyjemy i żyć będziemy. Kupujcie nasz sprzęt, a nie będziecie żałować :nowe funkcje, nowe obiektywy...
    Nie, nowy właściciel chce "wydoić" jak najwięcej i tyle. Zobaczymy tak za 2 lata. Życzę Olkowi jak najlepiej, ale też nie mam złudzeń
    OM-D... Miałem...

  3. #273
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    @dcs Ładnie, człowiek ciągle się uczy. Dobrze, że na forum byli ludzie, którzy gasili nasz nieuzasadniony entuzjazm dla 4/3 (np. robin102).

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Lista utopionych systemów Olympus jest dłuższa:

    -analogowy Olympus Pen F formatu połówkowego https://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_Pen_F -nie przeżył do końca ery fotografii tradycyjnej!

    -analogowy Olympus OM z AF.
    Trochę klientów kupiło licząc, że z Olympus wejdą w świat lustrzanek AF
    ...skończyło się na dwóch modelach aparatów ...i ośmiu obiektywach https://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_OM_system#Lenses



    ...i do piachu.
    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
    @chreasy Cieszę się, że nie tylko ja połączyłem kropki. Podzieliłem się swoimi wnioskami, z racji tego iż są tu ludzie, którzy będą przerabiać podobny scenariusz tyle że 10 lat później. Do dziś pamiętam ściemę jaką olo-marketing wciskał z fps na przykładzie zdjęć z toru gokartowego czy czegoś w ten deseń. Chłopaki z tego forum przeliczyli prędkość na metry/s w stosunku do fps i nie było wała, by ówczesny sprzęt Olka ustrzelił te klatki za jednym przejazdem na jednym zakręcie. To był tylko jeden przykład kreatywnej reklamy, hehe.

    Na pocieszenie można sobie kupić jakiegoś dużego najkona lub nawet kamunia i pocieszyć oko DR oraz rozmyciem tła.

    Cytat Zamieszczone przez chreasy Zobacz posta
    @KaarooL

    Smtune ale prawdziwe podsumowanie

    KaarooL


  4. #274
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Coś ciekawego dlaczego BSI nie ma wielkiego sensu w m43, nie wiem ile w tym prawdy:
    "Aside: Many are bemoaning the fact that Olympus hasn't gone to a BSI sensor. After talking with engineers for a bit about this, I've personally come to the conclusion that BSI wouldn't amount to much, if any, image quality benefit for Olympus. There are quite a few reasons for that, but one key one is telecentricity. The Olympus cameras and lenses have all been designed to present light to the sensor at near perpendicular from the beginning. Any benefit from BSI's increased fill factor would be minimal with a sensor of this size, and the thick filter stack in front of the sensor on Olympus cameras means that you wouldn't get clear benefits from non-telecentric light. As I wrote when Nikon (and Sony) went to BSI for full frame, the real reason for that wasn't image quality, it was more to do with bandwidth. Reversing the sensor and putting the data/power lines below the photo diode layer allows for you to do things that move data faster."

    http://sansmirror.com/newsviews/2020...-the-mark.html


  5. #275

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    To ja poproszę o oficjalne materiały Olympus w których jest napisane, że obiektywy m4/3 są telecentryczne.

  6. #276
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Telecentryczność to swego rodzaju ideał.
    Nie wierzę, że nie słyszałeś, ale Olympus uzasadniał w ten sposób swoje odejście od małego obrazka. W każdym materiale promocyjnym w pierwszych latach 4/3 trąbiono o telecentryczności. Fakt, dawniej to byłby problem, gdyby aparaty cyfrowe miały format małego obrazka. Ale one nie miały 24x36 tylko APS-C. Potem jak sobie radzić z brakiem telecentryczności pokazała choćby Leica. Niestety Olympus przestraszył się problemu, który nie był aż tak straszny. Wystarczyły inne mikrosoczewki w rogach kadru albo soft, profile korygujące winietę. Pewne problemy ma z tym jedynie Leica i bezlustra FF Sony, szczególnie gdy się podpina do S kiepską optykę.

  7. #277
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Spoko, telecentryczne obiektywy były w dużym 4/3 Można powiedzieć, że to była telecentryczność naturalna biorąc pod uwagę wielkość matrycy i komorę lustra. Canon wprowadził mikrosoczewki i problem przestał istnieć także w FF.

    W temacie BSI sprawa też jest prosta, można szacować zysk z BSI w obecnym m4/3 20 Mpx na jakieś 0,5-0,75 EV. W testach to dużo, w realu, różnie. Gdyby system doszedł do 40 Mpx, to wtedy BSI obowiązkowo, ale większym problemem może być dyfrakcja.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #278
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W temacie BSI sprawa też jest prosta, można szacować zysk z BSI w obecnym m4/3 20 Mpx na jakieś 0,5-0,75 EV. W testach to dużo, w realu, różnie. Gdyby system doszedł do 40 Mpx, to wtedy BSI obowiązkowo, ale większym problemem może być dyfrakcja.
    Matryca BSI do m43 ponad 40Mpix już istnieje, pewnie znajdzie się w GH6.
    Pytanie czy nie mogliby połączyć 4pixeli w jeden i zrobić duży DR?

  9. #279
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Matryca BSI do m43 ponad 40Mpix już istnieje, pewnie znajdzie się w GH6.
    Pytanie czy nie mogliby połączyć 4pixeli w jeden i zrobić duży DR?
    Wydaje mi się, że bardziej uniwersalne jest zrobienie takiej matrycy i łączenie pikseli w sofcie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #280
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Artykuł o łączeniu pixeli, technologia w sam raz dla m43:
    https://www.ubergizmo.com/what-is/pixel-binning-camera/
    Ciekawe czy pojawi się w GH6.

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.