Strona 24 z 40 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #231
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    ..teraz rozglądacie się po innych systemach i narzekacie że drogo, rozpuścił was Olympus i tyle, podziękujcie firmie, że mogliście otrzeć się o sprzęt pro .
    Jak czytam inne miejsca w sieci to piszą, że Olek był za drogi. I że bez sensu zaczął chcieć się ścigać z półką pro dając jasne szkła, które i tak mają większą GO a które kosztują zbyt wiele.
    Olek jest predysponowany do macro i tu powinien mieć olbrzymią ofertę od szkieł tanich po szkła pro. Wypuścił jakieś szkła o bardzo dużych skalach odwzorowania? Nie wiem. Jakaś Laowa daje 5:1.
    Drugi rynek dla Olka to sprzęt na podróże. Małe szkiełka, nie muszą być jasne. To powinno być tanie jak barszcz.

    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    A no właśnie.
    Powiedźmy, że rozglądam się za wysokiej klasy jasną stałką portretową m43.
    Mam ochotę na najlepsze szkło tego typu do m43 czyli Zuiko 45 mm f/1.2 PRO - obecnie w promocji za 4890 zł.

    I tu pojawia się dylemat:
    - czy zakupić topową stałkę do m43 (Zuiko 45 mm f/1.2 PRO) ..
    - czy też zapożyczyć się o 1500 zł i kupić FF Sony A7-II (4495 zł) z równie genialnym optycznie chociaż nieco ciemniejszym Sony FE 85 mm f/1.8 (1999 zł po obecnych cashbackach).

    Czyli dylemat czy brnąć dalej w m43 czy też rozglądać się po systemach FF.
    Jeśli interesuje cie portret i małe GO, jak rozumiem z artykułowanych potrzeb, to sorry, ale płacenie 4,5 tys za szkło, które da większą GO niż szkła FF za 2 tysie to .. wystarczy kupić dwa obiektywy (ja mam 3 szkła portretowe) i body FF masz gratis.
    Co z tego, że olkowy 1.2 to pro, a 1.8 FF to półka amatorska. Na wykonanym zdjęciu nie widać uszczelnień i lepszej konstrukcji. Obraz się liczy.
    Samyanga 1.4 masz za 2,5 tys.
    Jeżeli ci chodzi o małą GO to mała matryca jest wybacz, ale głupim pomysłem i za każdy z obiektywów będziesz przepłacał nie dostając tego co dostaniesz tanio w FF.

  2. #232
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    A no właśnie.
    Powiedźmy, że rozglądam się za wysokiej klasy jasną stałką portretową m43.
    Mam ochotę na najlepsze szkło tego typu do m43 czyli Zuiko 45 mm f/1.2 PRO - obecnie w promocji za 4890 zł.


    I tu pojawia się dylemat:
    - czy zakupić topową stałkę do m43 (Zuiko 45 mm f/1.2 PRO) nie patrząc na newsy Olympusa i nie przejmując się niepewną sytuacją systemu m43
    - czy też zapożyczyć się o 1500 zł i kupić FF Sony A7-II (4495 zł) z równie genialnym optycznie chociaż nieco ciemniejszym Sony FE 85 mm f/1.8 (1999 zł po obecnych cashbackach).


    Czyli dylemat czy brnąć dalej w m43 czy też rozglądać się po systemach FF.
    Samyang 85/1,4 manualny ale obrazek genialny -> https://www.ceneo.pl/40562772
    Sigma 56/1,4 AF obrazek też cudo -> https://www.sigma-sklep.pl/sigma-obi...m,3,4649,39870
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #233
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Dziś to nie problem założyć własne forum.... 5 min roboty
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  4. #234

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Dzięki @Jacek_Z i @Bodzip. Zaczynam zbierać na FF i do tego szkiełko i będzie git. M43 jest i będzie do Tele.....tyle że ja nie chcę czekać więc jak dorwę świetnie oceniany obiektyw m43 to kto wie ps. zaintrygowały mnie te szkiełka (Sigma, Samyang) do m43. Oj FF kusi ale też czuję, że m43 ma wystarczający potencjał z jasnymi szkiełkami dla amatora.
    Ostatnio edytowane przez siemek ; 30.06.20 o 17:01
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  5. #235
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Według mnie FF lub jakikolwiek APS-C w bezlustrze u konkurencji ma przyszłość przynajmniej na kilka lat, ja bym kupował obiektywy w M4/3, gdybym miał świeżą puszkę z wyższej półki, w przeciwnym wypadku kupił bym coś równolegle u konkurencji i z czasem rozbudowywał. Przynajmniej ja tak zrobię, 4/3 zostanie że mną do końca, ale FF kupię jak tylko pojawi się satysfakcjonująca mnie puszka - najlepiej Nikon, za Canonem nie przepadam, a ergonomia Sony jest fatalna. Liczę, że Nikon Z5 przypadnie mi do gustu, jeśli nie, to kupię Z6 lub coś podobnego.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #236
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Każdy bierze (lub weźmie) to co lubi.. Jeden lubi córusię, inny woli mamusię
    Każdy ma jakiś argument i dobrze.. Ja nie zdecyduje się na dwa systemy bo i po co? Nie przewiduję kilkukilogramowego tele, tylko jakieś zoomiki z f2. 8 i jasną, szeroką staleczkę. I to mi wystarczy
    OM-D... Miałem...

  7. #237
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Trzeci rynek , to długie tele 400/500 . Ale nie jakieś pro czy leica w wygórowanych cenach , coś jak 150-500 4.5-5.6 do 1,5kg , stałki 400 f4 za rozsądne pieniądze , 500mm 5,6 . I to prawda , 70-300 czy panasa czy olka to strzyżenie owieczek w tej cenie.

  8. #238
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Całkiem niedawno można było dostać Sony A7 II za 3099zł nówka sztuka w polskim sklepie...

  9. #239
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Czyli najtańsze FF 2x droższe niż najtańsze m43. Czyli wszystko się zgadza

  10. #240
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie tylko Olympus sprzedaje.. Po ponad 15 latach właśnie pożegnałem się (sprzedałem) z Olympusem. Może za bardzo nie udzielałem się na forum, ale byłem jego wiernym czytelnikiem. Życzę wszystkim udanego focenia i jak najdłuższego zadowolenia z Olka. Pozdrawiam serdecznie elfior
    Będę tu czasami wpadał..
    OM-D... Miałem...

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.