Strona 15 z 40 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #141
    | OlyJedi Awatar piozet
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    354
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Olek na pewno nic nie zapłaci, bo wtedy po prostu zamknąłby biznes bez żadnych kosztów. Sprzedaje dział, żeby pokryć długi - po to się to robi. A o milionach to tylko zgaduję. Zresztą miliony jenów to wcale nie tak dużo
    Gdzie Ty żyjesz? Koszty zwolnienia pracowników i zamknięcia biznesu są w Japonii bardzo duże. JIP to likwidator. Kupił całość pewnie za $1 z założeniem, że po sprzedaży tego co jest (patenty, fabryki) spłacą to co muszą i pewnie zarobią z pewnie $15e6 (10% wartości JIP) co dla nich jest bardzo dobrym interesem. Może nawet Oly im coś do tego dopłaci na starcie.

    Nie będzie żadnego rozwoju. Jedyne na co można liczyć to niższe ceny na wyprzedaży magazynów i automatycznie niższe ceny używek. Serwis będzie mega problematyczny a po jakimś czasie przestanie istnieć.

    Ludzie w Japonii twierdzą, że po tej akcji Panas wyjdzie z m43 więc jak ktoś liczy na alternatywę to żeby się nie przejechał.

    Jak uważasz, że powyższe to bzdury to poszukaj sobie sam informacji. Są łatwo dostępne.

    Jak już pisałem: R.I.P.

  2. #142
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie wiem czego się Wong nawąchał, ale gość tryska optymizmem na YT
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #143
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Pytanie, czy warto szybko sprzedać sprzęt póki jest coś wart i jeszcze nie wszyscy ogarniają sytuację?

  4. #144
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Blaupunkt też kiedyś, kiedyś to było coś, a teraz ... Logo czasem warte jest więcej niż cała reszta firmy, świadomość i pozycja (nawet ta dawna) ma znaczenie. Praktica - pamięta ktoś to jeszcze? Była chińska reanimacja, pacjent zmarł. Romet, Tonsil, UNITRA, Volvo, Zelmer, Łucznik, FSO itd. itp.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #145
    | OlyJedi Awatar piozet
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    354
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Blaupunkt też kiedyś, kiedyś to było coś, a teraz ... Logo czasem warte jest więcej niż cała reszta firmy, świadomość i pozycja (nawet ta dawna) ma znaczenie. Praktica - pamięta ktoś to jeszcze? Była chińska reanimacja, pacjent zmarł. Romet, Tonsil, UNITRA, Volvo, Zelmer, Łucznik, FSO itd. itp.
    Zelmer'u to nawet loga już nie ma

  6. #146
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piozet Zobacz posta
    Jak uważasz, że powyższe to bzdury to poszukaj sobie sam informacji.
    Nie uważam tego za bzdury, tylko za spekulacje internetowych gaduł - dokładnie takie same, jak moje. Dla mnie to jest wszystko wróżenie z fusów, chyba że się tu wypowie Kołodko z Balcerowiczem (choć oni akurat pewnie się nie dogadają)
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #147
    | OlyJedi Awatar piozet
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    354
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Informacje od ludzi którzy wyjechali z fabryk w Wietnamie do Japoni z założeniem, że już nie wrócą to nie jest wróżenie z fusów...

  8. #148
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Widziałeś tych ludzi, rozmawiałeś z nimi? Wiesz w jakich czasach żyjemy. Fakt, że jakakolwiek informacja pojawiła się gdzieś w internecie, nie czyni jej bardziej wiarygodną. Naprawdę, nie bawmy się w takie rzeczy...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #149
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Myślę, że gwoździem do trumny i to parę lat temu było to a nie micro cztery trzecie, Fuji, brak pełnej klatki, Sony czy co tam jeszcze:


    runner

  10. #150
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Pytanie, czy warto szybko sprzedać sprzęt póki jest coś wart i jeszcze nie wszyscy ogarniają sytuację?
    Dobre pytanie, ale czy warto? Zostaniesz z 1/2 pieniędzy, które władowałeś, a to niewiele (delikatnie mówiąc) na kupienie ekwiwalentu w FF.

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.