Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 12/2020 wybieramy max. 3 prace

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Bodzip

    2 11,76%
  • 2. Wiejo

    4 23,53%
  • 3. jakaranda

    0 0%
  • 4. Cru

    6 35,29%
  • 5. Mirek63

    2 11,76%
  • 6. paparapa

    7 41,18%
  • 7. DzejPi

    0 0%
  • 8. gulasz

    3 17,65%
  • 9. henry1

    2 11,76%
  • 10. a123

    6 35,29%
  • 11. jkr

    1 5,88%
  • 12. Marek61

    4 23,53%
  • 13. easy_rider

    1 5,88%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77

Wątek: popRAWka 12/2020 - Głosowanie i Wyniki

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Gratulacje i dzięki za głos.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #32
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Gratuluję zwycięzcy, dziękuję serdecznie za głosy i pozdrawiam wszystkich ciepło

  3. #33
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Gratulacje dla wygranych i dzięki za głosy.

  4. #34
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Gratulacje
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #35
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    ...
    Dzięki za głos na moje "dzieło" !

    PS.
    Moja była najładniejsza.
    @henry1, wiem, że podchodzisz do tej zabawy w popRAWki na luzie, z dystansem i humorem. To bardzo fajnie
    Jakbyś jednak chciał trochę "poważniej" tą obróbką się zająć, to nie możesz popełniać tak kardynalnego błędu, ja w tej (i nie tylko tej) popRAWce gdzie na niebie masz bardzo widoczne przejścia tonalne, czy tzw. gradienty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gradienty.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	216,8 KB
ID:	223864
    Taki efekt może powstać gdy obrabiamy mały plik JPG, ale niedopuszczalne jest gdy do dyspozycji jest RAW czy DNG. Nie traktuj tego z mojej strony jako wymądrzanie się, czy cuś podobnego, piszę tylko z czystej życzliwości.
    Nie wiem w jaki sposób tak to Ci wychodzi, ale podstawą jest, że staramy się najwięcej obróbki wykonywać na pliku RAW (wówczas najmniejsza degradacja obrazka wychodzi). Jak już przechodzimy do edycji poza wywoływarką najlepiej RAWa wyeksportować jako 16 bitowego TIFa.
    Zauważyłem, że używasz PSE, jeśli do RAWa też, to tam trochę ubogo w tej wtyczce CameraRAW z suwakami ale coś podziałać można. Jak przechodzisz z Camera RAW do PSE zwróć uwagę czy masz zaznaczoną głębię kolorów 16 bit:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Camera RAW.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	358,1 KB
ID:	223865
    Co prawda w PSE nie będą dostępne wówczas wszystkie funkcje programu dla takiego obrazka, ale wykorzystaj to co możesz i potrzebujesz. Później już przekonwertuj do 8 bit.,jak już będziesz "zmuszony". Cały czas pracując oczywiście na obrazku w pełnej rozdzielczości.
    Po przeskalowaniu na mniejszy rozmiar (1500 px dł. bok) już nie obrabiamy zdjęcia, tylko wyostrzamy, bo zazwyczaj jest to konieczne.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 25.06.20 o 20:00
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Bardzo się cieszę, że zwyciężyła moja praca. Dzięki za głosy. Gratulacje dla pozostałych wyróżnionych i dla pozostałych którym jeszcze chce się chcieć.
    Droga autorko, rozpatrywałem Twoją pracę w głosowaniu. Bardzo dobrze mz pokazałaś to czego oczekiwałem po tym zdjęciu. Ten specyficzny nieuchwytny klimat północy , którego nie da się "podrobić", choć przez chwilę z nim nie obcując. Ale nie spodobało mi się to, co wylazło w niektórych miejscach chmury.
    Na moim ekranie to wygląda na brak "hamulca" przy suwaku świateł . No chyba że mam problem z monitorem....

  7. #37
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Dzięki dobry człowieku za rady. Postaram się następnym razem nie popełniać takich błędów.

    Ps .
    To wina Uli, to Ona tak sfotografowała te chmury.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @henry1, wiem, że podchodzisz do tej zabawy w popRAWki na luzie, z dystansem i humorem. To bardzo fajnie
    Jakbyś jednak chciał trochę "poważniej" tą obróbką się zająć, to nie możesz popełniać tak kardynalnego błędu, ja w tej (i nie tylko tej) popRAWce gdzie na niebie masz bardzo widoczne przejścia tonalne, czy tzw. gradienty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gradienty.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	216,8 KB
ID:	223864
    Taki efekt może powstać gdy obrabiamy mały plik JPG, ale niedopuszczalne jest gdy do dyspozycji jest RAW czy DNG. Nie traktuj tego z mojej strony jako wymądrzanie się, czy cuś podobnego, piszę tylko z czystej życzliwości.
    Nie wiem w jaki sposób tak to Ci wychodzi, ale podstawą jest, że staramy się najwięcej obróbki wykonywać na pliku RAW (wówczas najmniejsza degradacja obrazka wychodzi). Jak już przechodzimy do edycji poza wywoływarką najlepiej RAWa wyeksportować jako 16 bitowego TIFa.
    Zauważyłem, że używasz PSE, jeśli do RAWa też, to tam trochę ubogo w tej wtyczce CameraRAW z suwakami ale coś podziałać można. Jak przechodzisz z Camera RAW do PSE zwróć uwagę czy masz zaznaczoną głębię kolorów 16 bit:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Camera RAW.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	358,1 KB
ID:	223865
    Co prawda w PSE nie będą dostępne wówczas wszystkie funkcje programu dla takiego obrazka, ale wykorzystaj to co możesz i potrzebujesz. Później już przekonwertuj do 8 bit.,jak już będziesz "zmuszony". Cały czas pracując oczywiście na obrazku w pełnej rozdzielczości.
    Po przeskalowaniu na mniejszy rozmiar (1500 px dł. bok) już nie obrabiamy zdjęcia, tylko wyostrzamy, bo zazwyczaj jest to konieczne.
    Ja się zastanawiam czy nie może to być, przynajmniej w części wina panelu. Chodzi mi o to jak są tworzone kolory w tańszych panelach. Jedną z metod jest ponoć mieszanie jednej próbki kolorowej z siedmioma coraz ciemniejszymi próbkami szarości. I w ten sposób z jednej próbki koloru otrzymujemy siedem dodatkowych odcieni .
    Taki wynalazek dość mocno degraduje przejścia tonalne koloru.








    To wina Uli, to Ona tak sfotografowała te chmury. [




    Zaraz ktoś napisze, że winien jest ten, kto stworzył chmury.

  9. #39
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Osobiście z tych prac na które oddałem głos (4,6,10) jak bym miał wskazać jedną byłaby to praca 10. Mi wyszło podobnie, ale jak wspominałem trochę odpuszczam popRAWkę.
    Dodatkowo praca 10 zyskuje przez to, że ma więcej dołu i nie są ucięte te kamienie po lewej. @a123, używałeś DxO przy wywoływaniu ? (ta wywoływarka daje akurat w tym dng taki szerszy kadr)

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ja się zastanawiam czy nie może to być, przynajmniej w części wina panelu. Chodzi mi o to jak są tworzone kolory w tańszych panelach. Jedną z metod jest ponoć mieszanie jednej próbki kolorowej z siedmioma coraz ciemniejszymi próbkami szarości. I w ten sposób z jednej próbki koloru otrzymujemy siedem dodatkowych odcieni .
    Taki wynalazek dość mocno degraduje przejścia tonalne koloru.
    Nie wydaje mi się, aby to była wina panelu, raczej to co pisałem - mocna obróbka w głębi 8 bitowej. Kolory powiedzmy mogłyby się tak wyświetlać na gorszym panelu, jednak oglądamy ten plik na różnych panelach i chyba każdy to zauważa (no może na smartfonach tego nie widać )
    Plik powstał podczas obróbki w programie graficznym Photoshop Elements. Nie widzę tu związku z ekranem i w jaki sposób są tworzone na nim kolory (to w pliku nie jest przecież zapisane).

    Edit.
    @paparapa, już dawno temu robiłem "testy" 8 vs. 16 bit. Przykładowo taki na gradiencie szarości: klik. Na początku tamtego wątku także na rzeczywistym obrazku (trochę mała rozdzielczość, bo dawno robione i na monitorze FHD, ale chyba różnica jest również widoczna)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 25.06.20 o 21:17
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #40
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Osobiście z tych prac na które oddałem głos (4,6,10) jak bym miał wskazać jedną byłaby to praca 10. Mi wyszło podobnie, ale jak wspominałem trochę odpuszczam popRAWkę.
    Dodatkowo praca 10 zyskuje przez to, że ma więcej dołu i nie są ucięte te kamienie po lewej. @a123, używałeś DxO przy wywoływaniu ? (ta wywoływarka daje akurat w tym dng taki szerszy kadr)


    Nie wydaje mi się, aby to była wina panelu, raczej to co pisałem - mocna obróbka w głębi 8 bitowej. Kolory powiedzmy mogłyby się tak wyświetlać na gorszym panelu, jednak oglądamy ten plik na różnych panelach i chyba każdy to zauważa (no może na smartfonach tego nie widać )
    Plik powstał podczas obróbki w programie graficznym Photoshop Elements. Nie widzę tu związku z ekranem i w jaki sposób są tworzone na nim kolory (to w pliku nie jest przecież zapisane).

    Edit.
    @paparapa, już dawno temu robiłem "testy" 8 vs. 16 bit. Przykładowo taki na gradiencie szarości: klik. Na początku tamtego wątku także na rzeczywistym obrazku (trochę mała rozdzielczość, bo dawno robione i na monitorze FHD, ale chyba różnica jest również widoczna)
    Pisałem, że to może się przyczyniać do powstawania takich problemów. Panel ma jak najbardziej znaczenie. Posiadam starego lapka samsung 600B. On takie kwiatki produkuje nagminnie. Nawet na zdjęciach bez żadnych artefaktów .

Podobne wątki

  1. popRAWka 10/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24.05.20, 20:37
  2. popRAWka 9/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 9.05.20, 11:40
  3. popRAWka 7/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 3.04.20, 15:42
  4. popRAWka 5/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 6.03.20, 09:29
  5. popRAWka 3/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11.02.20, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.