Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 12/2020 wybieramy max. 3 prace

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Bodzip

    2 11,76%
  • 2. Wiejo

    4 23,53%
  • 3. jakaranda

    0 0%
  • 4. Cru

    6 35,29%
  • 5. Mirek63

    2 11,76%
  • 6. paparapa

    7 41,18%
  • 7. DzejPi

    0 0%
  • 8. gulasz

    3 17,65%
  • 9. henry1

    2 11,76%
  • 10. a123

    6 35,29%
  • 11. jkr

    1 5,88%
  • 12. Marek61

    4 23,53%
  • 13. easy_rider

    1 5,88%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 77

Wątek: popRAWka 12/2020 - Głosowanie i Wyniki

  1. #61
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Spoko, mnie to nie przeszkadza jakoś strasznie, w końcu zagłosowałem na tą pracę również

    Zazdroszczę trochę takich miejsc, ja się od 9 lat nigdzie dalej nie ruszyłem, w tamtych rejonach nie byłem nigdy
    Miałem w te wakacje zobaczyć Chorwację, dzieci już na tyle duże... i dało się uzbierać dzięgi... w końcu, ale jak na złość nie udało się, odwleczone na przyszły rok, więc teraz zamiast ładnych krajobrazów podziwiam szlifierki różnej maści, wiertarki, wkrętarki i tego typu ustrojstwa

  2. #62
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria

    Czy to czasem nie obsesja ???
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  3. #63
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ....
    Moje zastrzeżenia dotyczą miejsc zaznaczonych na kopii Twojej pracy.

    Załącznik 223886

    Są to miejsca, które na moim ekranie odstają od koloru, jasności i faktury chmury. Nie jest to jeszcze "przepał", ale mój edytor pokazuje, że czerwona składowa przyjmuje wartości w okolicach 245, a pozostałe mają wartości dużo niższe . Co ciekawe taką samą wartość składowej czerwonej mają miejsca spienionej wody morskiej. A przecież jest to kolor biały o niemal maksymalnej luminancji, wyglądający na dużo jaśniejszy pomarańczowej chmury. W dzień w jasnym pomieszczeniu nie rzuca się to w oczy, ale już wieczorem w ciemniejszym pomieszczeniu tak. Może to wina mojego Neca, albo moich oczu. Nie wiem, ale w moim odczuciu te miejsca nie pasują do tej chmury. Wnoszą dysonans do całości sceny. Tu proszę @andtor2 o opinie jak to widzi u siebie.
    W innych pracach zauważyłem takie same "artefakty". Te miejsca były najjaśniejszymi w całej fotografii i było trzeba ich pilnować przy dodawaniu filtrów i jasności. ...
    Powiem tak, ja niczego "niepokojącego" w zaznaczonych fragmentach nie widzę. Kolor jest spójny i płynnie przechodzi w inne odcienia barwy całej chmury. Tym bardziej też nie zauważam "artefaktów". Być może ktoś tam jeszcze zauważa w tych miejscach, że jest coś nie tak. Tu upierać się nie będę.
    Co do składowych (składowej R) spienionej wody morskiej (kolor biały jak piszesz) to nie ma w tym chyba niczego nadzwyczajnego. "Idealny biały" ma składowe RGB, które są sobie równe i wynoszą 255, choć wówczas można właściwie mówić o miejscu przepalonym. Przykładowo składowe RGB o równych wartościach np. 245, czy 250 to też można powiedzieć kolor biały. Składowa R musi mieć powyżej 240 (tak jak i pozostałe G i B) abyśmy odbierali to jako kolor biały. Jak te składowe RGB będą miały po równo i powiedzmy 125 to będzie już kolor szary. Oczywiście w praktyce na zdjęciu ciężko uzyskać równe wartości tych składowych (i nie ma raczej takiej potrzeby), chyba, ze zdjęcie w B&W. To takie oczywistości mz. i niepotrzebnie o tym pewnie piszę.
    Edit.
    W tym zdaniu :"Składowa R musi mieć powyżej 240 (tak jak i pozostałe G i B) abyśmy odbierali to jako kolor biały." możliwe, że przesadziłem z wartością 240. Jak RGB będzie po np. ok. 220/230 też pewnie jeszcze będziemy to odbierać wzrokowo jako kolor biały (a nie bardzo jasno szary).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26.06.20 o 23:22
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #64
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    dzięki za wypowiedź - zaraz wchodzę w LR i sprawdza to raz jeszcze - bo mnie to po oczach nie razi - ale tak dogłębnie się nie przyglądałam jak Ty
    a co do wyprawy. - to wróciłabym tam choćby zaraz - zakochałam się w tym miejscu
    i tak jak w Polsce Bieszczady i Suwalszczyzna to moje "małe" niebo na ziemi gdzie baterie ładują się szybciej
    tak w Europie też mam taką północ i południe - a są nimi na ten moment Lofoty i Madera (ale w Szkocji i na Islandii i na Wyspach Owczych jeszcze nie byłam - a wtedy może nie poprzestawiać priorytetyzacja )
    Najlepsza rada to siedzieć na d......e i się nie ruszać..... bo inaczej to tylko same problemy . Bo jeszcze masz parę fajnych miejsc. Choćby Nowa Zelandia .





    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Spoko, mnie to nie przeszkadza jakoś strasznie, w końcu zagłosowałem na tą pracę również

    Zazdroszczę trochę takich miejsc, ja się od 9 lat nigdzie dalej nie ruszyłem, w tamtych rejonach nie byłem nigdy
    Miałem w te wakacje zobaczyć Chorwację, dzieci już na tyle duże... i dało się uzbierać dzięgi... w końcu, ale jak na złość nie udało się, odwleczone na przyszły rok, więc teraz zamiast ładnych krajobrazów podziwiam szlifierki różnej maści, wiertarki, wkrętarki i tego typu ustrojstwa
    Potomstwo wymaga poświęceń... .
    Chorwacja jest droga i zatłoczona. Może lepiej kawałek dalej do Czarnogóry się wybrać...
    I wina chyba lepsze w Czarnogórze

  5. #65
    Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    3city
    Posty
    273
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Tyle miejsc sobie zaplanowałem że.... Po kolei

  6. #66
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Powiem tak, ja niczego "niepokojącego" w zaznaczonych fragmentach nie widzę. Kolor jest spójny i płynnie przechodzi w inne odcienia barwy całej chmury. Tym bardziej też nie zauważam "artefaktów". Być może ktoś tam jeszcze zauważa w tych miejscach, że jest coś nie tak. Tu upierać się nie będę.
    Co do składowych (składowej R) spienionej wody morskiej (kolor biały jak piszesz) to nie ma w tym chyba niczego nadzwyczajnego. "Idealny biały" ma składowe RGB, które są sobie równe i wynoszą 255, choć wówczas można właściwie mówić o miejscu przepalonym. Przykładowo składowe RGB o równych wartościach np. 245, czy 250 to też można powiedzieć kolor biały. Składowa R musi mieć powyżej 240 (tak jak i pozostałe G i B) abyśmy odbierali to jako kolor biały. Jak te składowe RGB będą miały po równo i powiedzmy 125 to będzie już kolor szary. Oczywiście w praktyce na zdjęciu ciężko uzyskać równe wartości tych składowych (i nie ma raczej takiej potrzeby), chyba, ze zdjęcie w B&W. To takie oczywistości mz. i niepotrzebnie o tym pewnie piszę.
    Edit.
    W tym zdaniu :"Składowa R musi mieć powyżej 240 (tak jak i pozostałe G i B) abyśmy odbierali to jako kolor biały." możliwe, że przesadziłem z wartością 240. Jak RGB będzie po np. ok. 220/230 też pewnie jeszcze będziemy to odbierać wzrokowo jako kolor biały (a nie bardzo jasno szary).

    Może jestem przewrażliwiony. Ale wolę jak przejścia tonalne są łagodniejsze, zwłaszcza w chmurach. Jak mocno powiększam wskazane miejsca to widzę plamy w żółtawym kolorze nie występujące nigdzie indziej w tej chmurze. Dodatkowo wyraźnie widzę ostre przejście pomiędzy ta plamą a dalszą częścią chmurki.
    Dlaczego posłużyłem się przykładem wody... Woda jest wyraźnie jaśniejsza od pomarańczowego koloru chmury. I nie stanowi tam problemu wartość 245 składowej czerwonej. Lecz ta sama wartość składowej czerwonej w kolorze pomarańczowym mocno go rozjaśnia. I mz rozjaśnia go punktowo zbyt mocno.
    Porównaj może w powiększeniu wycinki tego miejsca z pracy naszej koleżanki i mojej. Czy widzisz tu jakieś różnice?

    Oczywiście nie jest to atak na pracę Uli. Staram się wyjaśnić tylko mój punkt widzenia .







    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Tyle miejsc sobie zaplanowałem że.... Po kolei
    Tylko pozazdrościć

  7. #67
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Najlepsza rada to siedzieć na d......e i się nie ruszać..... bo inaczej to tylko same problemy . Bo jeszcze masz parę fajnych miejsc. Choćby Nowa Zelandia
    no tak - choć tamtą część globu na razie omijam
    tyle rzeczy jeszcze do zobaczenia tu bliżej nas


    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Oczywiście nie jest to atak na pracę Uli. Staram się wyjaśnić tylko mój punkt widzenia .
    spoko - dla mnie to akurat przydatne rady - wiec nie cieszę z dyskusji
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  8. #68
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Może jestem przewrażliwiony. Ale wolę jak przejścia tonalne są łagodniejsze, zwłaszcza w chmurach. Jak mocno powiększam wskazane miejsca to widzę plamy w żółtawym kolorze nie występujące nigdzie indziej w tej chmurze. Dodatkowo wyraźnie widzę ostre przejście pomiędzy ta plamą a dalszą częścią chmurki.
    Dlaczego posłużyłem się przykładem wody... Woda jest wyraźnie jaśniejsza od pomarańczowego koloru chmury. I nie stanowi tam problemu wartość 245 składowej czerwonej. Lecz ta sama wartość składowej czerwonej w kolorze pomarańczowym mocno go rozjaśnia. I mz rozjaśnia go punktowo zbyt mocno.
    Porównaj może w powiększeniu wycinki tego miejsca z pracy naszej koleżanki i mojej. Czy widzisz tu jakieś różnice? ...
    Pomimo szczerych chęci nie zauważam tego o czym piszesz.
    Jedyną różnicę (w aspektach technicznych) jaką zauważyłem po dużym powiększeniu zdjęć, że w Twojej pracy jest dawka szumu kolorowego, a w pracy gulasz tego nie ma. Najbardziej widoczne w prawym górnym rogu gdzie raczej powinien być odcień błękitu bez szumu kolorowego.

    Twoja praca (wycinek mocno powiększony):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	paparapa szum kolorowy w powiekszeniu.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	223,8 KB
ID:	223891

    praca gulasz (to samo powiększenie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gulasz brak szumu kolorowego.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	186,5 KB
ID:	223892

    Żeby nie było, nie bawię się na "co dzień" w powiększanie prac, chyba, że od razu coś mi nie pasuje.
    (To na co zwróciłem uwagę w pracy 9 było wyraźnie widoczne bez powiększania)
    Może @Cru się jeszcze wypowie, czy coś widzi (to o czym wspominałeś) w tych zaznaczonych fragmentach w pracy gulasz. Wiem, że ma dobry monitor.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #69
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Pomimo szczerych chęci nie zauważam tego o czym piszesz.
    Jedyną różnicę (w aspektach technicznych) jaką zauważyłem po dużym powiększeniu zdjęć, że w Twojej pracy jest dawka szumu kolorowego, a w pracy gulasz tego nie ma. Najbardziej widoczne w prawym górnym rogu gdzie raczej powinien być odcień błękitu bez szumu kolorowego.

    Twoja praca (wycinek mocno powiększony):

    praca gulasz (to samo powiększenie):


    Żeby nie było, nie bawię się na "co dzień" w powiększanie prac, chyba, że od razu coś mi nie pasuje.
    (To na co zwróciłem uwagę w pracy 9 było wyraźnie widoczne bez powiększania)
    Może @Cru się jeszcze wypowie, czy coś widzi (to o czym wspominałeś) w tych zaznaczonych fragmentach w pracy gulasz. Wiem, że ma dobry monitor.
    To może inaczej ....
    ...widzisz tu jakąś różnicę?

    I którą wersje byś wybrał, gdybyś musiał wybrać jedną z nich?

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 41
Rozmiar:  365,4 KB



    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 40
Rozmiar:  463,7 KB


    .

  10. #70
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    To może inaczej ....
    ...widzisz tu jakąś różnicę?

    I którą wersje byś wybrał, gdybyś musiał wybrać jedną z nich? .
    Szkopuł pewnie w tym, że ja w programie Photoshop Elements widzę taką różnicę (pomiędzy pracami) tego fragmentu zdjęcia:
    (klikamy do oporu po pełny rozmiar)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	1,03 MB
ID:	223899

    i co byś wybrał ? (dla mnie trudny wybór )
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. popRAWka 10/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24.05.20, 20:37
  2. popRAWka 9/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 9.05.20, 11:40
  3. popRAWka 7/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 3.04.20, 15:42
  4. popRAWka 5/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 6.03.20, 09:29
  5. popRAWka 3/2020 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11.02.20, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.