Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: m4/3 do zdjęć makro

  1. #11
    Awatar OLYIRASS
    Dołączył
    Apr 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    143
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Ja używam do mniejszych skal odwzorowania w plenerze Zuiko 60 Macro i nie widzę problemu przy składaniu. Foty z niego można zobaczyć np tutaj: https://www.flickr.com/photos/irass/.

  2. #12
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marcuso Zobacz posta
    I na koniec, czy do Olympusa są jakieś tanie lampy błyskowe makro - pierścieniowe lub dwupalnikowe, zakładane na obiektyw, coś jak np. Yongnuo YN14EX czy YN24EX?
    Do każdego systemu jest pierścieniowy Tumax za kilkaset PLN - Lampa błyskowa Tumax DMF880+lampa makro do Olympus
    Obecnie na allegro jest też OLYMPUS STF-8 podwójna lampa błyskowa do macro w cenie 2xxx jak na oryginał przystało.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    [...]
    Wydaje mi się, że E-M10-III ma też Focus Bracketing[...]
    Przepraszam, teraz spojrzałem i dopiero odpisuję. Tak, E-M10 Mark III ma focus bracketing, jednak ograniczony. Daje możliwość wyboru kroku przesunięcia ostrości na "Mały" i "Duży", za każdym razem wykonując 8 klatek. Nie można w tym modelu zdefiniować po swojemu kroku przesunięcia ostrości i innej liczby klatek.

  4. #14

    Dołączył
    Jun 2020
    Mieszka w
    Kalisz
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Olympusów - czy możliwości focus bracketingu w OM-D E-M5 mark II i OM-D E-M1 Mark II są takie same, czy czymś się różnią? Jeśli się różnią, to czy są to różnice znaczące, zakładam, że na korzyść M1 ?

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marcuso Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Olympusów - czy możliwości focus bracketingu w OM-D E-M5 mark II i OM-D E-M1 Mark II są takie same, czy czymś się różnią? Jeśli się różnią, to czy są to różnice znaczące, zakładam, że na korzyść M1 ?
    Nie różnią się zbytnio, pod warunkiem, że w E-M5 Mark II firmware zostało zaktualizowane do najnowszej wersji (jest to 4.1). FW w pierwszej wersji nie miało w ogóle bracketingu ostrości, który został dodany dopiero w wersji 2.0. Wersja 4.0 dodała również stacking. Jest różnica w stackingu: E-M1 MK II może łączyć do 15 klatek, piątka - osiem.
    Ostatnio edytowane przez Jack ; 21.06.20 o 19:59

  6. #16

    Dołączył
    Jun 2020
    Mieszka w
    Kalisz
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Stacking w aparacie mnie raczej nie interesuje. Zdjęcia robię w RAWach i obrabiam w Lightroomie. Przez moment zacząłem myśleć o E-M1 Mark II, ale jeśli możliwości mają zbliżone to chyba nie ma to dla mnie sensu, jeśli Olympus ma mi służyć w zasadzie tylko do makro. Do innych zdjęć mam 6D Mark II i jakoś przyzwyczaiłem się do noszenia kilku kilogramów na plecach. Ponadto widzę, że w cenie używanego body E-M1 Mark II mam nowe M5 + 60mm macro, co jest bardzo dużym plusem

  7. #17

    Dołączył
    Jun 2020
    Mieszka w
    Kalisz
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czy jest na forum ktoś z miejscowości +/- 200 - 300 km od Kalisza, kto ma 60 macro i OM-D EM-5 MKII lub inne body z focus bracketingiem i zgodził by się na mój przyjazd, żebym mógł zobaczyć jak tym sprzętem robi się zdjęcia makro, jak działa focus bracketing? Chciałbym jeśli mi się uda zobaczyć taki zestaw "na żywo" zanim zdecyduję się na zakup. Rozmawiałem dziś z fotografem, który co prawda fotografuje Nikonem, ale miał OM-D E-M5 z 60 macro i mówi, że do jakości optycznej obiektywu nie ma zastrzeżeń, ale nie pasowała mu ergonomia przy robieniu makro i dlatego go sprzedał. Biorąc pod uwagę moje lustrzankowe naleciałości chciałbym uniknąć ewentualnego rozczarowania.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Mieszkam w Łodzi, mam 60 macro i Panasonica G9 oraz Olympusa EM-10-II. Jeśli jesteś zainteresowany spotkaniem i nie znajdziesz nikogo bliżej skontaktuj się przez PW.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #19

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    E-M1 + m.Zuiko 60 mm w Zabrzu.

  10. #20

    Dołączył
    Dec 2020
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam
    By nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj
    Mam M10 Mark II i mam pytanie, mam starsze obiektywy manualne na bagnet pentaxa z serii M50/1.7 M100/4 M35/3.5, czy ktoś próbował podłączyć szkła manualne pentaxa do olympusa i jakie były efekty, pytam bo nie wiem czy warto inwestować w przejściówkę, wiem że te szkła mają bardzo dobrą jakość obrazka na apsc ale jak wypadają na 4/3?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.08.14, 12:00
  2. Parę zdjęć Sigmą S 120-300 i Sigmą 180mm OS Makro
    By banc in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.06.14, 12:31
  3. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13.09.11, 07:34
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 3.07.10, 23:50
  5. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.