Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: Lornetki szukam

  1. #31
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Ciekawy temat, wiem że stary, ale dopiero teraz go znalazłem i z ciekawością przeczytałem.
    Sam używam lornetek Nikona i uważam że są bardzo dobre.
    Mam w domu 3 sztuki:
    - Nikon Monarch HG 8 x 42. Ta lornetka to rewelacja pod względem rozmiaru, wagi, i jakości obrazu i jakości wykonania. Jedyna wada to cena, to nie jest to budżetowe rozwiązanie.
    - Nikon PROSTAFF 3S 10x42. Zaskakująco dobra jakość obrazu za niską cenę. Kosztuje mniej niż 20% tego co Monarch HG powyżej, a nie odstaje dużo na minus. Świetny stosunek jakości do ceny.
    - Nikon Aculon 10x25. Malutka lornetka, bardzo wygodna... i praktycznie nie używana. Jak dla mnie to zabawka. Co z tego że poręczna jak ma tak kiepskie światło że nikomu się nie chce jej wyciągać z plecaka, bo żadna przyjemność używania tej lornetki do podziwiania widoków.

    Jak dla mnie najepszym kompromistem jakość / rozmiar to lornetki 8x42.

  2. #32

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ciekawy temat, wiem że stary, ale dopiero teraz go znalazłem i z ciekawością przeczytałem.
    Sam używam lornetek Nikona i uważam że są bardzo dobre.
    Mam w domu 3 sztuki:
    - Nikon Monarch HG 8 x 42. Ta lornetka to rewelacja pod względem rozmiaru, wagi, i jakości obrazu i jakości wykonania. Jedyna wada to cena, to nie jest to budżetowe rozwiązanie.
    - Nikon PROSTAFF 3S 10x42. Zaskakująco dobra jakość obrazu za niską cenę. Kosztuje mniej niż 20% tego co Monarch HG powyżej, a nie odstaje dużo na minus. Świetny stosunek jakości do ceny.
    - Nikon Aculon 10x25. Malutka lornetka, bardzo wygodna... i praktycznie nie używana. Jak dla mnie to zabawka. Co z tego że poręczna jak ma tak kiepskie światło że nikomu się nie chce jej wyciągać z plecaka, bo żadna przyjemność używania tej lornetki do podziwiania widoków.

    Jak dla mnie najepszym kompromistem jakość / rozmiar to lornetki 8x42.
    Jak dla mnie najepszym kompromistem jakość / rozmiar to Monarch 8x30. Masz rację, nie są tanie ale warto zapłacić by cieszyć oko.

  3. #33
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jozeffo Zobacz posta
    Jak dla mnie najepszym kompromistem jakość / rozmiar to Monarch 8x30. Masz rację, nie są tanie ale warto zapłacić by cieszyć oko.
    WIesz co, 8x30 w ręku nie miałem ale kiedy będę miał możliwość to sprawdzę bo faktycznie to interesująca kombinacja.

  4. #34
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    ostatnio kupiłem Pentax Papilio II 8,5x21 jako uzupełnienie 10*42, teraz już wiem, że 8/10x42 to minimum do komfortowej obserwacji jako jedyna lornetka
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #35

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Ja mam sprzęt z niższej półki:

    - niefirmowa 10x50 porro
    - Levenhuk Karma Plus12x32 pryzmat dachowy

    Pierwsza większa i cięższa, ale ma większą głębię ostrości mnie trzeba ostrzyć. Nie narzekam w zasadzie na nią.
    Druga lekka na wyjazdy. Optycznie trochę lepsza, azot. Tylko więcej ostrzenia.

  6. #36
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ostatnio kupiłem Pentax Papilio II 8,5x21 jako uzupełnienie 10*42, teraz już wiem, że 8/10x42 to minimum do komfortowej obserwacji jako jedyna lornetka
    Zamówiłem wczoraj Nikon Monarch HG 8x30, zobaczymy jaki to daje kompromis. Zgadzam się że 8x42 to komfort obserwacji który będzie trudny do pobicia.

  7. #37
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Miałem kiedyś wojskową radziecką 20x50. Fajnie ściągała. Pogranicznicy na Kasprowym to mi zazdrościli, bo widać było dokładnie chłopaków na Świnicy.
    Miała wady: ciężar i brak stabilizacji. Optycznie fajna.
    A lornetka skończyła marnie - jak w 2010 r. powódź zalała mi garaż, to lornetka utonęła. W środku było potem pełno błota.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #38
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Miałem kiedyś wojskową radziecką 20x50. Fajnie ściągała. Pogranicznicy na Kasprowym to mi zazdrościli, bo widać było dokładnie chłopaków na Świnicy.
    Miała wady: ciężar i brak stabilizacji. Optycznie fajna.
    A lornetka skończyła marnie - jak w 2010 r. powódź zalała mi garaż, to lornetka utonęła. W środku było potem pełno błota.
    Wiem o czym mówisz bo też takiej lornetki używałem od dziecka do nastolatka - ojciec w armii zawodowo był i tego typu sprzęt mieliśmy na każdym wyjeździe na ryby czy pod namiot, a było ich dużo.
    Te lornetki były naprawdę dobre, ale ten rozmiar i ciężar - w czołgu je można było wygodnie trzymać, ale w plecaku turystycznym niekoniecznie

  9. #39
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wiem o czym mówisz bo też takiej lornetki używałem od dziecka do nastolatka - ojciec w armii zawodowo był i tego typu sprzęt mieliśmy na każdym wyjeździe na ryby czy pod namiot, a było ich dużo.
    Te lornetki były naprawdę dobre, ale ten rozmiar i ciężar - w czołgu je można było wygodnie trzymać, ale w plecaku turystycznym niekoniecznie
    sęk w tym, że optycznie były takie sobie, jedyna zaleta to taka, że były jak niczego nie było, podobnie było z kolumnami Altus itp, człowiek się cieszył, że ma inna sprawa, że nie bardzo miał do czego porównać mnie na ziemię w sprawie lornetki sprowadziła okazja popatrzenia przez 8x42 Swarovskiego
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #40
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    sęk w tym, że optycznie były takie sobie, jedyna zaleta to taka, że były jak niczego nie było, podobnie było z kolumnami Altus itp, człowiek się cieszył, że ma inna sprawa, że nie bardzo miał do czego porównać mnie na ziemię w sprawie lornetki sprowadziła okazja popatrzenia przez 8x42 Swarovskiego
    Może i tak, faktycznie punktu odniesienia brakowało do tego 30 lat temu wzrok miałem na pewno lepszy niż dzisiaj więc nic dziwnego że każda lornetka wydawała mi się dobra

Podobne wątki

  1. Zakup lornetki do 300 zł
    By Erykom in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16.06.20, 22:47
  2. [OPL] Nowe lornetki Olympus 8×42 PRO oraz 10×42 PRO
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.10.18, 11:20
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27.10.15, 00:30
  4. Jasność lornetki
    By leszekkl in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.12.11, 20:49
  5. jakie powiekszenie lornetki ma sens ?
    By dobas in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.06.11, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.