Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Lornetki szukam

  1. #11
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za pomoc . Prawdopodobnie przemyślę temat i trochę dołożę

  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robert1088 Zobacz posta
    Dziękuję wszystkim za pomoc . Prawdopodobnie przemyślę temat i trochę dołożę
    dołóż trochę więcej
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    A że tak się dopytam z jakim powiększeniem brać x8 czy może x10 ?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    max 10, potem nie utrzymasz bez trzęsiawki, 10*42 to kompromis pomiędzy powiększenie/waga, warte zainteresowania są też 10*36- małe lekkie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Mam Deltę optical Forest II 10/42 i w zupełności spełnia moje potrzeby.

    https://deltaoptical.pl/lornetka-del...kaAi2PEALw_wcB

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Mam tania Olympusa z Amazonu 10x50. Kupilem za 40 eur i za te cene warto.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17
    | OlyJedi Awatar inkoguto
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    416
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robert1088 Zobacz posta
    A że tak się dopytam z jakim powiększeniem brać x8 czy może x10 ?
    to zależy. Czy używałeś już jakąś lornetkę z powiększeniem 8x, 10x? Czy byłeś w stanie utrzymać stabilny obraz, przy dłuższej obserwacji? Im większe powiększenie, tym trudniej. Jeżeli to ma być lornetka wycieczkowa - to np przy długim marszu, np wędrówka pod górę, będzie ci trudniej utrzymać stabilny obraz. No i waga samej lornetki też ma znaczenie. Najlepiej jest najpierw popróbować lornetki w terenie by się upewnić co do własnych preferencji. Np ja obecnie używam lornetki 7x42 i jestem bardzo zadowolony.

    Istotne jest też pole widzenia lornetki. Generalnie uważam, że wydać 350 zł na nową lornetkę, to szkoda tych 350 zł. Dozbieraj, lub weź na raty Różnica w jakości obrazu pomiędzy kiepską, a dobrą lornetką jest kolosalna. To nie jest przedmiot, który posłuży rok, lecz zakup - oby - na wiele lat. Warto też polować na używane lornetki. Generalnie sugeruję trochę poczytać o samych lornetkach, poszukać wokół siebie osób, które już lornetki mają i przymierzyć się do kilku, w warunkach "terenowych".
    Acha i co złego to nie ja...
    ----
    moje zdjęcia

  8. #18
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Jakby co mam 10x50 Zeissa. Lornetka ma 60 lat, wymaga drobnych napraw, ale ogólnie działa i do rozpoczęcia przygody z lornetkami jest idealna. Pewnie za jakieś 380-400 bym puścił...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    cześć,

    widzę, że temat ma już kilka dni ale dołożę swoje 3 grosze, ponieważ nie tak dawno miałem podobny dylemat. Zaprzeczę teraz wszystkim poprzednikom i napiszę: firmowa lornetka 8x25 lub 10x25. Taki właśnie maluch. To jest moja najlepsza lornetka turysyczna. Dlaczego? bo mam ją ZAWSZE ze sobą na każdym wyjściu do lasu, po działce, z dzieciakami, solo - jest tak mała że noszę ją w kieszeni nawet krótkich gaci w lecie! i nie mam dylematu czy zabrać aparat, plecak, bidon czy cokolwiek innego co mnie dociąży więc może zostawię lornetkę. Pozbyłem się tych problemów raz na zawsze! Moja stara 8x42 - petarda - no i co jak się majta na szyi i jest niewygodnie, lustrzanki już nie dołożę, do plecaka wsadzę to zanim wyjmę zwierzęta już uciekły. Ponieważ jest to nowa konstrukcja to jest o wiele bardziej kontrastowa, ostrzejsza i uwaga - jaśniejsza niż moja stara 8x42! naczytałem się kiedyś na internetach że mają być pryzmaty ze szkła BK-4 i tego się uczepiłem; Ponieważ złapałem mega okazję na takiego właśnie Olympusa to była minuta na zastanowienie - kupiłem 2 - druga ojcu - rzucił w kąt swojego Nikona 10x50 bo nigdzie go praktycznie nie zabierał - to jest lorneta stacjonarna - na działkę - jak siedzisz przy piwku i opierasz ręce na stole - wtedy możesz się gapić przez taką armatę
    Praktycznie każdy producent ma takiego malucha w ofercie - droższe, tańsze, uszczelnione lub nie, wypełnione azotem itd itp; na pewno coś Ci wpadnie w oko; Na pewno wszyscy wymienili przede mną bardzo dobre konstrukcje o fantastycznych parametrach - ale po 2 latach już wiem, ze nie kupię kolejnej lornetki, jeśli nie zmieści mi się do kieszeni

    pzdr
    Hołek
    Ostatnio edytowane przez Holek ; 29.06.20 o 23:50
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  10. #20
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A jak w nocy sprawdza się takie 8x25?

Podobne wątki

  1. Zakup lornetki do 300 zł
    By Erykom in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16.06.20, 22:47
  2. [OPL] Nowe lornetki Olympus 8×42 PRO oraz 10×42 PRO
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.10.18, 11:20
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27.10.15, 00:30
  4. Jasność lornetki
    By leszekkl in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.12.11, 20:49
  5. jakie powiekszenie lornetki ma sens ?
    By dobas in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.06.11, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.