Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: Wór z różnościami

  1. #1
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Wór z różnościami

    Pozwolę sobie zaanektować jeden wątek tylko na swoje fotografie publikowane w miarę możliwości regularnie. Zachęcam do dyskusji, dygresji i porad dotyczących poprawy warsztatu ...
    Zdjęcia, które publikuje pochodzą prosto z aparatu, bez retuszu i cyfrowego pudrowania. Edycja sprowadza się jedynie do ewentualnej poprawy kadru oraz podstawowych parametrów na poziomie RAW.

    1. format 4x5 w portrecie, naturalne światło...
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 24.05.20 o 16:34 Powód: poprawki
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Pozwolę sobie zaanektować jeden wątek tylko na swoje fotografie publikowane w miarę możliwości regularnie. Zachęcam do dyskusji, dygresji i porad dotyczących poprawy warsztatu ... Zdjęcia, które publikuje pochodzą prosto z aparatu, bez retuszu i cyfrowego pudrowania. Edycja sprowadza się jedynie do ewentualnej poprawy kadru oraz podstawowych parametrów na poziomie RAW.
    Miło że jeszcze komuś się chce chcieć . Jestem ciekaw co nam pokażesz, zwłaszcza że deklarujesz zdjęcia prosto z puszki. Bardzo stare przysłowie jeszcze sprzed ery smarkfonów , że prosto z puszki , to najlepsze są sardynki .
    Pokazuj więc waść co masz najlepszego do pokazania

  3. #3
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Z braku czasu i umiejętności w zaawansowanej obsłudze Photoshopa, jestem zmuszony do wyciskania ze sprzętu i chwili tyle ile potrafię, bez tuszowania niedostatków w umiejętnościach w postprodukcji. To też daje mi więcej satysfakcji z robienia zdjęć.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Nr 1 na plus. Takie portrety pokazują jakie możliwości tkwią w świetle zastanym (z okna) w pomieszczeniu.
    Pzdr, TJ

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Mnie w odbiorze przeszkadza to coś nad głową, lustro?, reszta ok.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Naturalne światło bardzo przyjemne, ale dwie nienaturalne żarówy niszczą cały efekt bardzo skutecznie odwracając uwagę od modelki.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Dzięki za odzew, te żarówki faktycznie nie są najszczęśliwsze, celowo ich jednak nie uciąłem, bo miałem w głowie pomysł, który najwyraźniej nieudolnie zrealizowałem ...

    2. abstrakcja
    Jak zwykle, prosto z aparatu, jedynie przycięte do kwadratu.
    Tym razem zabawa sztucznym światłem i formą.

    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #8
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    3. ustawka z mieszanym oświetleniem. Prosto z aparatu, nawet nie kadrowane w PS. Ponad pół godziny prób i błędów.



    backstage do powyższej fotografii:

    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #9
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    4. mokre Casio
    Zabawy z ustawieniem i typem światła ...







    Macie pomysł jaki czas ekspozycji lub jakie oświetlenie jest potrzebne do całkowitego zatrzymania kropel w locie? Do powyższych zastosowałem dwie lampy błyskowe bijące pośrednio lub bezpośrednio, czas naświetlania = czas błysku, a mimo wszystko to było za dużo.
    Coś w tym stylu;
    https://media.truefacet.com/guide/wp..._1J8jypogq.jpg
    https://misterminit.eu/assets/files/...tch_header.jpg
    te dwa pierwsze to najprawdopodobniej render, ale to poniżej wygląda jak fotografia.
    https://www.govbergwatches.com/wp-co...for_women1.jpg
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 29.05.20 o 11:31
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #10
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Temat porady dot. oświetlenia przeniosłem tutaj:
    https://forum.olympusclub.pl/threads...36#post1384536

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    5. mokra Bogatka



    6. Zięba zwyczajna

    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.