Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Wór z różnościami

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    11. zabawy filtrami: CPL + ND połówkowy
    Jakiej gradacji i jakiej firmy filtrów używasz? Trochę się powymądrzam . Mam wrażenie,że polarem bardzo mocno wygasiłeś zieleń, chyba ciut za mocno. Mimo słonecznego dnia zieleń jest matowa i smutna. A połówką (GND chyba) wygasiłeś chmurki tak skutecznie, że pojawiły się między nimi ciemno szare obwódki. Działanie filtrów powinno się "kontrować" w edycji.
    Ale same filtry sprawiają wrażenie przyzwoitych. Nie widać zafarbów, i to cieszy.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Filtr Cokin ND8 z miękkim przejściem oraz Marumi CPL super DHG. Nigdy dotąd nie łączyłem polaryzacyjnego z połówkowym ND, ta scena wydała mi się odpowiednia na takie eksperymenty. Dziękuję więc za komentarz i powiedz co nas na myśli przez: "Działanie filtrów powinno się "kontrować" w edycji."?
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 7.06.20 o 06:41
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Filtr Cokin ND8 z miękkim przejściem oraz Marumi CPL super DHG. Nigdy dotąd nie łączyłem polaryzacyjnego z połówkowym ND, ta scena wydała mi się odpowiednia na takie eksperymenty. Dziękuję więc za komentarz i powiedz co nas na myśli przez: "Działanie filtrów powinno się "kontrować" w edycji."?
    Jeśli używasz filtr połówkowy szary to ma on za zadanie przyciemnić określony fragment kadru. Niestety taki filtr, nie jest "smartfiltrem" i przyciemnia to co chcesz i to czego nie chcesz mieć ciemniejsze. Kontrowania, to "smartfotograf " rozjaśniający odpowiednio w edycji ciemne nadmiernie "zgaszone" fragmenty. Przywracając należną im jasność.
    W Twojej przykładowej fotce fajnie by było gdybyś to zrobił z chmurkami nad drzewem, aby zrównać je walorami barwowymi i kolorystycznymi z cumulusami poniżej.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Dzięki, pobawię się dalej. We wcześniejszym twoim wpisie dobrze trafiłeś, wygasiłem CPL ile fabryka dała i gdy teraz patrzę na to foto przez pryzmat tego co napisałeś, to też widzę dużo miejsca na poprawki. Później wrzucę jeszcze jedno zdjęcie powyższego drzewa, bo widzę, że mam jedno z innymi ustawieniami filtrów...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    12. inne ustawienia filtrów CPL i połówkowego ND oraz lepiej dobrana ekspozycja... Faktycznie #11 teraz wygląda dość blado. Słuszne uwagi, dzięki.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 7.06.20 o 09:56
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    12 jest dużo ciekawszym kadrem.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Nr 12 prezentuje się bardzo ładnie. Parabola horyzontu kołysze białe chmurki, drzewo się przygląda, wiaterek wieje, kolory i tony zgrane.Taka sobie chwilka, wrażeń, zastanowień więcej niż kilka.
    Pzdr, TJ

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Dzięki, pobawię się dalej. We wcześniejszym twoim wpisie dobrze trafiłeś, wygasiłem CPL ile fabryka dała i gdy teraz patrzę na to foto przez pryzmat tego co napisałeś, to też widzę dużo miejsca na poprawki. Później wrzucę jeszcze jedno zdjęcie powyższego drzewa, bo widzę, że mam jedno z innymi ustawieniami filtrów...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    12. inne ustawienia filtrów CPL i połówkowego ND oraz lepiej dobrana ekspozycja... Faktycznie #11 teraz wygląda dość blado. Słuszne uwagi, dzięki.




    .

  8. #28
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    13. Zięba zwyczajna
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Widzę że zastosowałeś się do zaleceń kolegi. Separacja i roz...memłany dół. Znaczy nie dół, tylko kamyk.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Widzę że zastosowałeś się do zaleceń kolegi. Separacja i roz...memłany dół. Znaczy nie dół, tylko kamyk.
    Należy czerpać doświadczenia i wiedzę zewsząd, co też czynię ... a poniżej trochę mokrych kamieni. Takie jak lubię.

    14. zielony spokój

    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.