Strona 66 z 98 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 971

Wątek: Zdjęcia jotkaera (jkr)

  1. #651
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    55 Dzięcioł duży.
    Poprawiłem obróbkę i myślę, że jest lepiej.

    Nazwa:  dzięcioł duży 1.jpg
Wyświetleń: 121
Rozmiar:  1,02 MB
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #652
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Nie jest gorzej, ale lepiej też nie...nie obraź się ale do dobrej obróbki potrzebne jest dobre jakościowo zdjęcie. To znaczy to nie jest złe zdjęcie, ma potencjał, ale jakoś kiepska, bo światło nie zagrało no i sprzętu zabrakło - widać że duży crop i ogólny brak detalu, zwłaszcza bo tak agresywnej obróbce, do której zostałeś zmuszony odległością i światłem.

  3. #653
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie jest gorzej, ale lepiej też nie...nie obraź się ale do dobrej obróbki potrzebne jest dobre jakościowo zdjęcie. To znaczy to nie jest złe zdjęcie, ma potencjał, ale jakoś kiepska, bo światło nie zagrało no i sprzętu zabrakło - widać że duży crop i ogólny brak detalu, zwłaszcza bo tak agresywnej obróbce, do której zostałeś zmuszony odległością i światłem.
    racja Panie, racja
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #654
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    "Poprawiłem obróbkę i myślę, że jest lepiej." napisałem w stosunku do poprzedniej wersji. Jeśli chodzi o całość to zgadzam się z Wami. Wstawiając to zdjęcie daliście mi wiele porad i dziś byłem na miejscu i powiem tak bez dużo większej ogniskowej ja mu nie podskoczę.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #655
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    To tak dla jasności - jaką ogniskową masz teraz? Z tego co rozumiem 300mm ( 150mm + TC20)?

  6. #656
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    To tak dla jasności - jaką ogniskową masz teraz? Z tego co rozumiem 300mm ( 150mm + TC20)?
    Dokładnie to co napisałeś + do tego filtr ochronny marumi i nie wiem czy on nie pogarsza jakoś obrazu.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #657
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Ugh... Jak jak lubię takie. Filtr ochronny to wyrzuć do kosza, bo nawet najepszy filtr ochronny za milion złotych ma negatywny wpływ na jakość obrazka. Tak po prostu jest, im lepszy filtr UV tym mniej szkodzi, ale żaden w niczym nie pomaga.
    Masz uszczelniony obiektyw serii PRO, więc naprawdę nie rozumiem po co CI ten filtr, zwłaszcza że do żadnego obiektywu kurz nie dostanie się przez przednią soczewkę. A przed uderzeniami to chroni tulipan.

    Druga sprawa - nie narzekaj na ogniskową, bo masz dobry sprzęt. Przecież ja robię moje zdjęcia na dokładnie takiej samej jak Ty. Na 300mm (ekwiwalent 600mm) to już można naprawdę poszaleć z fotografią ptaków.
    Nie jestem żadnym ekspertem od przyrody więc nie chcę się wymądrzać, ptaki fotografuję dopiero 2 lata odkąd się pandemia zaczęła bo musiałem znaleźć sobie jakieś zajęcie kiedy nie wolno było nigdzie podróżować, ale wiem napewno że Twoim sprzętem się bez problemu da.

    Napisałem kiedyś takie coś na innej grupie - a potem wrzuciłem na stronę www, może Ci się przyda (na sprzęt nie patrz - ekwiwalent ogniskowej taki sam jak u Ciebie): https://www.fotografianowoczesna.pl/...kowcem-da.html

  8. #658
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ugh... Jak jak lubię takie. Filtr ochronny to wyrzuć do kosza, bo nawet najepszy filtr ochronny za milion złotych ma negatywny wpływ na jakość obrazka. Tak po prostu jest, im lepszy filtr UV tym mniej szkodzi, ale żaden w niczym nie pomaga.
    Masz uszczelniony obiektyw serii PRO, więc naprawdę nie rozumiem po co CI ten filtr, zwłaszcza że do żadnego obiektywu kurz nie dostanie się przez przednią soczewkę. A przed uderzeniami to chroni tulipan.

    Druga sprawa - nie narzekaj na ogniskową, bo masz dobry sprzęt. Przecież ja robię moje zdjęcia na dokładnie takiej samej jak Ty. Na 300mm (ekwiwalent 600mm) to już można naprawdę poszaleć z fotografią ptaków.
    Nie jestem żadnym ekspertem od przyrody więc nie chcę się wymądrzać, ptaki fotografuję dopiero 2 lata odkąd się pandemia zaczęła bo musiałem znaleźć sobie jakieś zajęcie kiedy nie wolno było nigdzie podróżować, ale wiem napewno że Twoim sprzętem się bez problemu da.

    Napisałem kiedyś takie coś na innej grupie - a potem wrzuciłem na stronę www, może Ci się przyda (na sprzęt nie patrz - ekwiwalent ogniskowej taki sam jak u Ciebie): https://www.fotografianowoczesna.pl/...kowcem-da.html
    Tylko, że Olympus 300/4 ma na pewno lepszą rozdzielczość od mojego zestawu. już na swoim podwórku rozsypałem trochę różnych zbóż co przyciągnęło trochę ptactwa, ale są tez dodatkowe plany.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    56 Dziś dosyć blisko podeszła para pliszek żółtych.

    Nazwa:  pliszka żółta1.jpg
Wyświetleń: 87
Rozmiar:  1,03 MB

    Nazwa:  pliszka żółta 3.jpg
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  1,17 MB
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  9. #659
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Tylko, że Olympus 300/4 ma na pewno lepszą rozdzielczość od mojego zestawu. już na swoim podwórku rozsypałem trochę różnych zbóż co przyciągnęło trochę ptactwa, ale są tez dodatkowe plany.
    Rozdzielczością z TC się nie martw, nie sądzę aby było gorzej niż u mnie w PL200f2.8 + TC20. Czyli jak zrobisz planowanie zdjęcie tak aby ptak zajmował chociaż 1/3 kadru, bo będziesz miał bardzo wysokiej jakości obrazek. Chodzi o to żeby robić te zdjęcie z odległości 3-5 metrów i nie wycinać za dużo.

    A co do sypania ziaren na trawę i ostatnich zdjęć... to nie był najepszy ruch. Zdjęcia zrobiłeś w pełnym słońcu, przy bardzo nieciekawym tle. I z kiepskiej perspektywy - ptak na ziemi, Ty stoisz albo kucasz.... kiepsko to wygląda.
    Gdybyś chociaż położył się na ziemi, to OK, można robić zdjęcia ptaka w trawie, wtedy to jakoś wygląda, chociaż światło i tak by to zdjęcie zniszczyło.
    A na drugi raz nie syp tych ziaren byle gdzie, tylko np. na jakiś pieniek, a nad tym pieńkiem zamocuj jakąś ciekawą gałązkę - przybij po prostu gwoździem lub wkop w ziemię, czy jak tam wolisz.
    Tak żeby ptak który zauważy ziarno, najpierw wylądował na gałązce, która ma być jakieś 30-50cm nad ziarnem.
    I ustaw to wszystko tak aby nie było w pełnym słońcu, albo żeby chociaż miał słońce za plecami jak fotografujesz.
    Do tego zadbaj żeby za gałązką było tak z 10 merów wolnego miejsca aby uzyskać fajne jednolite i rozmyte tło.
    Mniej więcej tak robiłem to zdjęcie wczoraj: https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1405179

  10. #660
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Ja to wszystko rozumiem.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.