Strona 73 z 100 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 992

Wątek: Zdjęcia jotkaera (jkr)

  1. #721
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    74 Światła na wodzie.
    Pomysłowe podejście. Ciekawy efekt
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #722
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    75 Krajobraz

    Nazwa:  krajobraz.jpg
Wyświetleń: 150
Rozmiar:  1,29 MB
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #723
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Rypin. Ziemia Dobrzyńska, cmentarz parafialny. Powiem szczerze, że jestem zaskoczony.

    76
    Nazwa:  Rypin 1.jpg
Wyświetleń: 117
Rozmiar:  1,15 MB

    77
    Nazwa:  Rypin 2.jpg
Wyświetleń: 117
Rozmiar:  1,28 MB
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #724
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cóż... ludzie pamiętają o żołnierzach którzy tam zginęli. Być może wiedzą z opowiadań starszych pokoleń jacy ci konkretni żołnierze byli. Nie wszyscy czerwonoarmiści mordowali, rabowali i gwałcili, nie wszyscy byli zaślepieni stalinowską propagandą. Wielu walczyło i ginęło po prostu dlatego że nie mieli innego wyjścia - karą za niepodporządkowanie się rozkazom była śmierć. A że nie przynieśli na bagnetach takiej Polski o jakiej marzyła większość społeczeństwa - należy winić nie ich a polityków.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #725
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Rypin. . Powiem szczerze, że jestem zaskoczony.

    A czemuż to?

    To że podpisano, "obywatele miasta Rypin" nie oznacza że było ich więcej niż np. dwóch czy trzech z władz lokalnych. Podjęli polityczną decyzję i to wszystko.
    Taka "pamiątka" działa w dwie strony...

    @wyszomirze prawie ze wszystkim się zgodzę. Na marginesie napiszę, że moja rodzina pochodzi zza Wisły. I według mojej wiedzy, mimo że czerwonoarmiści zajmowali tamte tereny krócej od Niemców, to więcej strat wyrządzili ci pierwsi.

    Z czym się nie zgadzam. Uważam, że winien jest ten, kto pociąga za spust. To ten osobnik, w świetle przekonań religijnych jest odpowiedzialny za swoje czyny. I powoływanie się przed stwórcą na rozkaz szefa, chyba nie na wiele się zda.

  6. #726
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    @wyszomirze prawie ze wszystkim się zgodzę. Na marginesie napiszę, że moja rodzina pochodzi zza Wisły. I według mojej wiedzy, mimo że czerwonoarmiści zajmowali tamte tereny krócej od Niemców, to więcej strat wyrządzili ci pierwsi.

    Z czym się nie zgadzam. Uważam, że winien jest ten, kto pociąga za spust. To ten osobnik, w świetle przekonań religijnych jest odpowiedzialny za swoje czyny. I powoływanie się przed stwórcą na rozkaz szefa, chyba nie na wiele się zda.
    Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Tych którzy pociągali za spust mordując cywilów lub jeńców wojennych albo rabowali lub gwałcili grożąc pociągnięciem za spust nie usprawiedliwiam. Nie należy natomiast winić tych którzy po prostu walczyli na froncie za swój kraj, często pod przymusem. Żołnierz na froncie często nie ma wyboru - albo strzeli i zabije albo sam zostanie zabity.
    Co do rodziny - moi oboje rodzice pochodzą z kresów. Ojciec był w AK, Rosjanie go zwinęli w 1944 gdy szedł wyzwalać Wilno i potem rąbał brzozy w Kałudze. Mama z kolei przeżyła rzezie na Wołyniu. Ale nauczyli mnie, że nienawiść należy kierować pod właściwym adresem - ku tym którzy faktycznie popełniali zbrodnie a nie całym narodom.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #727
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Trochę wyjaśnienia. Mnie zdziwiło to, że tych żołnierzy nie zabrano na cmentarz wojskowy. Sami chyba przyznacie, że taki widok na cmentarzu katolickim to raczej budzi zdziwienie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #728
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Tych którzy pociągali za spust mordując cywilów lub jeńców wojennych albo rabowali lub gwałcili grożąc pociągnięciem za spust nie usprawiedliwiam. Nie należy natomiast winić tych którzy po prostu walczyli na froncie za swój kraj, często pod przymusem. Żołnierz na froncie często nie ma wyboru - albo strzeli i zabije albo sam zostanie zabity.
    Co do rodziny - moi oboje rodzice pochodzą z kresów. Ojciec był w AK, Rosjanie go zwinęli w 1944 gdy szedł wyzwalać Wilno i potem rąbał brzozy w Kałudze. Mama z kolei przeżyła rzezie na Wołyniu. Ale nauczyli mnie, że nienawiść należy kierować pod właściwym adresem - ku tym którzy faktycznie popełniali zbrodnie a nie całym narodom.
    Temat bardzo trudny do do rozstrzygnięcia. .Kraj czerwonoarmistów leżał "parę" kilometrów na wschód. To jednak nie było wyzwalanie swojego kraju. Warszawa czy Berlin to inna bajka. Zwykły zabór mienia.
    Też uważam, że sprawstwo kierownicze ponoszą tak zwane czynniki, i nie powinno się obwiniać prostych ludzi za winy wielkich bandytów. Tylko że ludzie pamiętają kto przyszedł do chałupy nocą. Kto zastrzelił czy poobcinał palce z pierścionkami.
    Cała piekielna machina działa na zasadzie gry na instynktach podstawowych.
    Myślę, że tworzenie takiej sytuacji to najprostszy i najskuteczniejszy sposób wielkich bandytów, aby pozostać poza kręgiem winnych. I nadal spokojnie bez zagrożeń kierować tak zwaną naszą "cywilizacją".

  9. #729
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Temat bardzo trudny do do rozstrzygnięcia. .Kraj czerwonoarmistów leżał "parę" kilometrów na wschód. To jednak nie było wyzwalanie swojego kraju. Warszawa czy Berlin to inna bajka. Zwykły zabór mienia.
    To nie takie proste. Wyobraź sobie sytuację gdy wojska radzieckie dochodzą do swojej zachodniej granicy (aby było całkowicie uczciwie tej sprzed 1939 roku) i zatrzymują się na niej. Jak sądzisz - co by wtedy zrobili Niemcy? Myślisz że stuliliby uszy po sobie i zawarli pokój?

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Też uważam, że sprawstwo kierownicze ponoszą tak zwane czynniki, i nie powinno się obwiniać prostych ludzi za winy wielkich bandytów. Tylko że ludzie pamiętają kto przyszedł do chałupy nocą. Kto zastrzelił czy poobcinał palce z pierścionkami.
    Jeśli ktoś przyszedł nocą rabować i obcinać palce to sprawa jest jednoznaczna - był bandytą i zasługuje na potępienie. Ale - czy tacy byli wszyscy?

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Cała piekielna machina działa na zasadzie gry na instynktach podstawowych.
    Myślę, że tworzenie takiej sytuacji to najprostszy i najskuteczniejszy sposób wielkich bandytów, aby pozostać poza kręgiem winnych. I nadal spokojnie bez zagrożeń kierować tak zwaną naszą "cywilizacją".
    Z tym w 100% się zgadzam.

    Ale - skończmy już tę dyskusję bo w końcu jkr poprosi moderatorów o zbanowanie nas za zaśmiecanie wątku
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #730
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Osobiście nie mam nic przeciwko rozmowom na takie tematy, ale na forach nie dyskutuję o tym tylko w realu lub telefonicznie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.