Strona 8 z 100 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 992

Wątek: Zdjęcia jotkaera (jkr)

  1. #71
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dokładnie. Choć w tej panoramie niebo na wiele nie pozwoliło. Takie jakieś rozmemłane było. Jedynie trochę baranków na górze.
    Dlatego najpierw trzeba zastanowić się czy warto zdjęcie zrobić. To akurat jest przykładem, że nie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #72
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Dyfrakcja jest nieubłagana. Dlatego trzeba używać innych obiektywów do różnego rodzaju zdjęć. Krajobrazy lepiej mi się robi starszymi ciemniejszymi szkłami, bo dają najostrzejszy obraz dla F ca. 5.6 i dyfrakcja degraduje obraz powyżej F 8. Ale mimo to nie przeceniałbym roli dyfrakcji. Jej wpływ nie jest taki duży jak się powszechnie uważa. Ważniejszy jest styl obróbki i zadbanie o mikrokontrast.
    Ja bym nie przeceniał roli wyostrzania. Ostrość i detal, to nie to samo. Często można spotkać zdjęcia ostre, że aż oczy krwawią ino detalu brak.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #73
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja bym nie przeceniał roli wyostrzania. Ostrość i detal, to nie to samo. Często można spotkać zdjęcia ostre, że aż oczy krwawią ino detalu brak.
    Ja nie gloryfikuje roli wyostrzania. Moja konkluzją było zadbanie o mikrokontrast. Jest on mz kluczowy. Wyostrzanie zabija foty, zwłaszcza to z LR. I nie jest ono tożsame z ostrością. Ale do tego trzeba dojść samemu jeśli chce się "produkować naturalnie wyglądające obrazki. A to juz jest naprawdę sztuka.
    Co do detalu pełna zgoda, z jednym ale.
    Robię np. zdjęcie panasoniciem MFT ze stałką 50mm. Robię drugie zdjęcie Nikonem Z6 z Sigmą 135mm. Porównując zdjęcia to dwa światy. Kontrast, detal i ostrość. Absolutnie nie można tych zdjęć obrabiać tak samo.
    Zdjęcia z Sigmy 135 mm często krytykowano bo przeostrzone. Mimo że były prosto z puchy po korekcji poziomów i z wyostrzeniem w LR o wartości 10 .
    Każdy sensor ma swoją specyfikę i najtrudniejsza jest mz umiejętność robienia jednakowych zdjęć z różnych aparatów.

  4. #74
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Mistrzem wyostrzania na forum był @Mirek54. Nie ma Go na forum - straszna szkoda. Tak potrafił pokazać detal, że szczęka opadała. Dużo, bardzo dużo mnie nauczył.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #75
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Robię np. zdjęcie panasoniciem MFT ze stałką 50mm. Robię drugie zdjęcie Nikonem Z6 z Sigmą 135mm. Porównując zdjęcia to dwa światy. Kontrast, detal i ostrość. Absolutnie nie można tych zdjęć obrabiać tak samo.
    ...
    To akurat mnie nie dziwi. MFT nawet na niskim ISO lubi odszumić i wyostrzyć. To daje właśnie ten charakterystyczny look żylety bez detalu. Dlatego np. bardzo lubię zdjęcia lisiejjamki, bo on potrafi nad tym zapanować, ale większość brnie w tę nibyostrość.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #76
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Krzyż przydrożny.

    5
    Nazwa:  figura1.jpg
Wyświetleń: 115
Rozmiar:  2,22 MB
    Załączone pliki Załączone pliki
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #77
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Fota fajna, ale gdybyś nie napisał, co na niej jest, to pewnie bym tego krzyża nawet nie zauważył
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #78
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Czy te krzaczory po prawej to w rzeczywistości też tak leżały ?
    Pobrałem rawa i wygląda na to że Olek w 12-40 dał ciała. No chyba że tak mocno wiało
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #79
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Czy te krzaczory po prawej to w rzeczywistości też tak leżały ?
    Pobrałem rawa i wygląda na to że Olek w 12-40 dał ciała. No chyba że tak mocno wiało
    Szczerze to na te krzaczory nie zwracałem uwagi, ale tam zaczynają się bagna to może tak dziwnie rosną.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #80
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To akurat mnie nie dziwi. MFT nawet na niskim ISO lubi odszumić i wyostrzyć. To daje właśnie ten charakterystyczny look żylety bez detalu. Dlatego np. bardzo lubię zdjęcia lisiejjamki, bo on potrafi nad tym zapanować, ale większość brnie w tę nibyostrość.
    Dlatego mój panasonic coraz częściej leży na dnie plecaka . Zauważyłem jeszcze jeden problem. Jeśli fota ma dużo detalu, to przy ostrzeniu Lr masakruje go. Maskowanie działa na całą powierzchnie zdjęcia, więc jak poprawia się detal pogarszają inne elementy obrazu. Chyba że czegoś się nie douczyłem . Przydałoby się ostrzenie strefowe w Lr jak winnych aplikacjach.






    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Krzyż przydrożny.

    5

    Fota fajna , ale ja bym chciał odrobinę więcej dołu.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.