Strona 12 z 100 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 992

Wątek: Zdjęcia jotkaera (jkr)

  1. #111
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Ostatnie zdjęcia mz. trochę przeostrzone, zwłaszcza 7 i 9. Uważam podobnie jak helmuth (tym razem ), że filtr polaryzacyjny by się przydał w tych zdjęciach.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #112
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.639
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Jak tak czytam wasze wypowiedzi, pomijam wyostrzenie i tę pochyłość, to te zdjęcia 8 i 9 są do bani, nigdy Wam nie dorównam w obróbce bo na siedzenie przy kompie nie mam dużo czasu, a więc dam sobie spokój. Pozostanę przy zdjęciach czysto dokumentalnych.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #113
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Się nie zrażaj. Te ostatnie zdjęcia są całkiem dobre. Podoba mi się 7, fajne światło uchwyciłeś, ten kontrast pomiędzy pochmurnym niebem, a oświetlonym polem.
    Kolorystyka na zdjęciach OK, przepaleń nie ma. Z prostowaniem krzaczorów, czy drzew dałbym sobie spokój. Kto tam wie jak one rosną. Na pewno zdjęcia są lepsze o tzw. złotych godzinach. Światło gra pierwszą rolę, zwłaszcza o poranku, jakieś mgiełki itp.
    Zawsze łatwiej się krytykuje, a sam nie pamiętam już kiedy ostatnio wybrałem się na jakieś zdjęcia.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #114
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ostatnie zdjęcia mz. trochę przeostrzone, zwłaszcza 7 i 9. Uważam podobnie jak helmuth (tym razem ), że filtr polaryzacyjny by się przydał w tych zdjęciach.
    Polar z w słoneczny dzień z szerokim obiektywem? Murowane przebarwienia i zmiany jasności w zależności od kąta padania światła na filtr...





    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak tak czytam wasze wypowiedzi, pomijam wyostrzenie i tę pochyłość, to te zdjęcia 8 i 9 są do bani, nigdy Wam nie dorównam w obróbce bo na siedzenie przy kompie nie mam dużo czasu, a więc dam sobie spokój. Pozostanę przy zdjęciach czysto dokumentalnych.
    Sorki ale myślałem że Ty obrabiasz zdjęcia , a nie "otwierasz" . Najlepiej było na początku napisać to co napisałeś trzy posty wyżej.
    Niestety zdjęcia to nie jest łatwe wyzwanie. Możesz to rzucić w cholerę i zająć się przyjemnościami. Albo trochę koncepcyjnie popracować i mieć potem satysfakcję. Wybór należy do Ciebie.

  5. #115
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Polar z w słoneczny dzień z szerokim obiektywem? Murowane przebarwienia i zmiany jasności w zależności od kąta padania światła na filtr...
    Olympus 12-40 to taki szeroki obiektyw ?, chyba "deczko" przesadzasz.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #116
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Olympus 12-40 to taki szeroki obiektyw ?, chyba "deczko" przesadzasz.
    Jasne ze szeroki. Kąt widzenia jest bliski 90 st. i właśnie to gwarantuje wspomniane problemy. Pierwsze symptomy pojawiają się przy ca. 50 st. kącie widzenia obiektywu. .

  7. #117
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Często robiłem zdjęcia z polarem i obiektywem 14-45 (fakt 2mm więcej) na ogniskowej 14mm i jakoś nie zauważyłem problemów.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #118
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak tak czytam wasze wypowiedzi, pomijam wyostrzenie i tę pochyłość, to te zdjęcia 8 i 9 są do bani, nigdy Wam nie dorównam w obróbce bo na siedzenie przy kompie nie mam dużo czasu, a więc dam sobie spokój. Pozostanę przy zdjęciach czysto dokumentalnych.
    Akurat zdjęcia są niezłe, troszkę obróbce brakuje.
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    ... na siedzenie przy kompie nie mam dużo czasu, a więc dam sobie spokój.
    Przestań się mazać!
    Naprawdę czasu potrzeba tylko na niektóre zdjęcia. W większości przypadków wystarczy odważniej poruszać suwaczkami. Suwaczki mają to do siebie, że można bezkarnie nimi suwać "wte i wewte". Program pozwala zawsze cofnąć zmiany.
    Ja przyjąłem prostą metodę "suwaczkowania"- w lewo na maxa potem w prawo na maxa i patrzę jak dany suwak wpływa na obraz. Potem staram się znaleźć zadowalające mnie położenie. Jak mi się efekt działania suwaczka nie podoba to go nie używam.
    To tylko na początku wydaje się pracochłonne. Jak już poznasz działanie suwaczków, będziesz wiedział kiedy i których używać. W kilka minut poprawisz każde zdjęcie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #119
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Często robiłem zdjęcia z polarem i obiektywem 14-45 (fakt 2mm więcej) na ogniskowej 14mm i jakoś nie zauważyłem problemów.
    Pozostaje Ci się cieszyć,ze masz jeden problem mniej. . Mnie to osobiście drażni, zwłaszcza gdy słońce jest przed nami z którejś ze stron . Wtedy niebo dostaje różne odcienie błękitu i jeśli filtr jest kiepski zafarby. Gdy jeszcze dojdzie winieta to robi się czasem brzydko. .
    Ne znaczy to oczywiście, że jest tak zawsze. Jestem tylko zwolennikiem używania np. filtrów w jakimś konkretnym celu , a nie obligatoryjnie do wszystkiego i zawsze. Ale to takie moje widzi mi się .






    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak tak czytam wasze wypowiedzi, pomijam wyostrzenie i tę pochyłość, to te zdjęcia 8 i 9 są do bani, nigdy Wam nie dorównam w obróbce bo na siedzenie przy kompie nie mam dużo czasu, a więc dam sobie spokój. Pozostanę przy zdjęciach czysto dokumentalnych.
    Jak napisał słusznie Heniek. Foty maja potencjał. Ale trzeba je doszlifować. I musisz to zrobić sam osobiście

  10. #120
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.639
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Panowie daje Wam RAWy do zdjęć nr 8 i 9, zróbcie je po swojemu i wstawcie tu z rozdzielczością dłuższego boku 1600pixeli w formacie 2/3.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.